Urząd Miasta i Gminy Olkusz

Ułatwienia

Menu Główne

Urząd Miasta i Gminy w Olkuszu przygotował serię kalendarzy promujących niezwykłą ekspozycję Podziemny Olkusz  – najnowszą atrakcję naszego miasta, która ostatnio otrzymała prestiżowy certyfikat Najlepszy Produkt Turystyczny Roku 2021. Kalendarze zawisną w instytucjach publicznych i firmach oraz trafią do mieszkańców i turystów.

- Staramy się, aby przygotowywane przez nas kalendarze pokazywały najciekawsze atrakcje turystyczne i piękno naszej gminy, a także twórczość miejscowych artystów, malarzy i fotografików. W 2022 roku tematem przewodnim kalendarzy jest niezwykła ekspozycja Podziemny Olkusz, która przyciąga do naszego miasta coraz więcej turystów. – komentuje Roman Piaśnik, burmistrz Miasta i Gminy Olkusz.

Seria kalendarzy „Tajemnice Srebrnego Miasta” jest ilustrowana artystycznymi fotografiami pokazującymi zarówno samą ekspozycję Podziemny Olkusz, jak i obiekty, jak na przykład budynek dawnego Starostwa, które zyskały blask w ramach projektu zrealizowanego przez Gminę Olkusz. Autorem zdjęć wykorzystanych w kalendarzu jest olkuski fotografik Łukasz Dwornik.

 

Na nową serię składają się trzy typy kalendarzy. Trójdzielne kalendarze ścienne zostaną nieodpłatnie przekazane do szkół i przedszkoli, jednostek organizacyjnych gminy, instytucji, firm oraz stowarzyszeń działających w Olkuszu.

W dużym nakładzie zostały wydane kalendarze planszowe, w które mieszkańcy mogą się bezpłatnie zaopatrzyć w Punkcie Informacji Turystycznej MSiT (ul. Floriańska 8). Tam też jest dostępna seria kalendarzy „listkowych”.