Urząd Miasta i Gminy Olkusz

Ułatwienia

Menu Główne

Po raz pierwszy Olkusz zaprezentował się na samodzielnym stoisku podczas 26. edycji Międzynarodowych Targów Turystyki GLOBalnie, jakie odbywały się w miniony weekend w Katowicach. Z atrakcjami Srebrnego Miasta zapoznało się kilka tysięcy zwiedzających. Było to możliwe dzięki współpracy Urzędu Miasta i Gminy w Olkuszu oraz Miejskiego Ośrodka Kultury w Olkuszu.

Stoisko Olkusza na targach turystycznych

- Bardzo się cieszę, że jako Olkusz mogliśmy zaprezentować odwiedzającym targi nasze atrakcje, z których jesteśmy tak dumni. Większość  odwiedzających targi stanowili nasi sąsiedzi, mieszkańcy województwa śląskiego. Mam nadzieję, że to, co zobaczyli, zachęci ich do wizyty w naszym mieście podczas weekendowych lub wakacyjnych wycieczek. – mówi burmistrz Roman Piaśnik.

Dzieci dostają materiały promocyjne na targach turystycznych

Katowickie targi są organizowane od  27 lat i są jedną z największych targowych imprez turystycznych w Polsce. Podczas jubileuszowej, 25. edycji katowickie targi odwiedziło 8000 zwiedzających. W tym roku na targach zaprezentowało się prawie stu wystawców z Polski i zagranicy. Warto nadmienić, że stoisko promujące nasze miasto, a przygotowane przez MOK Olkusz i UMiG w Olkuszu, było jednym z nielicznych z Małopolski i jedynym samodzielnym stanowiskiem gminy z terenu Jury Krakowsko – Częstochowskiej.

Grupa oósb przy stoisku Olkusza na targach turystycznych

Przez trzy dni odwiedzający olkuskie stoisko mogli nie tylko otrzymać bezpłatne materiały promocyjne, czyli ulotki, foldery i mapy wszystkich atrakcji naszego miasta, a także drobne gadżety, czyli długopisy, ołówki, czy kredki, ale także uzyskać kompetentne informacje, których udzielali przewodnicy po ekspozycji  Podziemny Olkusz i zamku Rabsztyn, a także pracownik Punktu Informacji Turystycznej w Olkuszu. Do odwiedzin w Olkuszu zachęcały też prezentowane na stoisku filmy, pokazujące w atrakcyjny sposób wszystkie atrakcje miasta, a także elementy wystawiennicze z fotografiami muzeów i zabytków.

Ulotki i materiały promocyjne podczas targów turystycznych

Dodatkowym atutem stoiska były bezpłatne pocztówki, na których każdy chętny mógł sobie przybić pamiątkową pieczątkę. Dużym zainteresowaniem cieszył się konkurs o atrakcjach turystycznych Olkusza, w którym upominkami były gadżety promocyjne, a także bezpłatne wejściówki do ekspozycji Podziemny Olkusz oraz do zamku Rabsztyn. Obsługa stoiska, ubrana w stroje szlacheckie, zachęcała do odwiedzin zamku Rabsztyn oraz do udziału w odbywających się tam wydarzeniach. Wiele osób pytało o możliwość zrobienia sobie wspólnej fotografii ze szlachcicem, który zachęcał do udziału w tegorocznym turnieju rycerskim oraz  Juromanii.

Grupa kobiet na stoisku targów turystycznych

Udział w targach był ponadto doskonałą okazją do wymiany informacji, nawiązania nowych kontaktów oraz poszerzenia oferty promocyjnej naszego miasta. W targach wziął także udział dyrektor MOK Olkusz Marcin Wiercioch oraz kierownicy działów, Beata Odrzywolska – Kokoszka oraz Wojciech Ozdoba.

Warto dodać, że podczas poprzednich edycji Międzynarodowych Targów Turystyki GLOBalnie materiały promocyjne, zachęcające do wizyty w Srebrnym Mieście, były gościnnie prezentowane na stoisku olkuskiego schroniska młodzieżowego „Jura”.