Urząd Miasta i Gminy Olkusz

Ułatwienia

Menu Główne

Ambitne plany przebudowy kortów tenisowych na terenie OSW „Czarna Góra”, poprzedzone konsultacjami z olkuskim środowiskiem tenisowym, będą musiały poczekać. Jedyna oferta, zgłoszona w postępowaniu przetargowym na przebudowę kortów tenisowych z budową oświetlenia, obarczona była wadą prawną, a w konsekwencji całe postępowanie musiało zostać unieważnione.

- Zgodnie z prawem – wszczęcie od początku procedury, polegającej na ogłoszeniu nowego postępowania przetargowego, ocenie ofert i podpisaniu umowy z wykonawcą, oznaczałoby, że olkuscy sportowcy straciliby większość, o ile nie cały sezon. Dlatego została podjęta decyzja, by rozpocząć przygotowania do uruchomienia kortów w sezonie, a do ich przebudowy powrócić po jego zakończeniu. W przypadku tego typu inwestycji dużą rolę odgrywają warunki atmosferyczne – realizacja przebudowy w okresie zimowym jest wykluczona.  – mówi Michał Latos, rzecznik prasowy Urzędu Miasta i Gminy w Olkuszu.

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olkuszu rozpoczął już przygotowania do udostępnienia wszystkich czterech kortów tenisowych w terminie od maja do października 2022 roku.