Urząd Miasta i Gminy Olkusz

Ułatwienia

Menu Główne

Dobiegł końca ostatni etap przebudowy ul. Przemysłowej w Olkuszu. Komfort podróży drogą, którą codziennie przemieszczają się tysiące klientów oraz pracowników zakładów zlokalizowanych w tym miejscu, diametralnie się poprawił. Wartość zakończonych prac w trzecim etapie wyniosła blisko 2,4 mln złotych, a wszystkich etapów – blisko 3,43 mln złotych.

- Wszyscy wiemy, jak popularna jest ta droga. Zdajemy sobie również sprawę z tego, że korzystają z niej nie tylko użytkownicy samochodów osobowych, ale także zawodowi kierowcy, obsługujący ciężkie pojazdy. Dlatego wszystkie wykonane prace musiały uwzględnić nie tylko wzmożony ruch, ale również jego specyfikę. Efekt widoczny na pierwszy rzut oka to nowa nawierzchnia, natomiast szereg prac – najważniejszych – zostało wykonanych pod ziemią. Liczę, że z nowej drogi będziemy mogli korzystać przez lata, bez obaw o jej stan techniczny – komentuje Roman Piaśnik, burmistrz Olkusza.

ul. Przemysłowa

W ostatnim etapie inwestycji dokonano przebudowy 418 metrów drogi, z uwzględnieniem budowy odwodnienia, podbudowy oraz nowej nawierzchni. Powstały nowe chodniki z miejscami postojowymi oraz energooszczędne oświetlenie. Wykonawca na zakończone pracy udzielił 8 lat gwarancji. Ich wartość wyniosła 2 395 156,79 zł. Gmina Olkusz uzyskała na ten cel dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg w wysokości 1 532 565,00 zł.

ul. Przemysłowa

ul. Przemysłowa

ul. Przemysłowa