Urząd Miasta i Gminy Olkusz

Ułatwienia

Menu Główne

Dobiegł końca kolejny etap przebudowy ul. E. Orzeszkowej w Olkuszu. Kolejny odcinek tej drogi wzbogacił się więc nie tylko o nową nawierzchnię i chodniki, ale także dodatkowe miejsca parkingowe. Prace realizowane były z dofinansowaniem w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg, a ich koszt wyniósł ok. 1,2 mln złotych.

Odbiór Orzeszkowej

- Z tego remontu z pewnością ucieszą się liczni Mieszkańcy Os. Młodych. To już przedostatni etap prac. Mamy już zaplanowany kolejny krok, który planujemy wykonać ze wsparciem dofinansowania pozyskanego w ramach Polskiego Ładu. Niebawem będę miał przyjemność ogłosić wiele bardzo dobrych drogowych informacji, które zainteresują Mieszkańców całej gminy – komentuje Roman Piaśnik, burmistrz Olkusza.

Odbiór Orzeszkowej

Zakończona przebudowa drogi gminnej ul. Elizy Orzeszkowej polegała przede wszystkim na przebudowie samej jezdni, chodników dla pieszych, zatok parkingowych, a także budowie kanalizacji deszczowej odwadniającej ul. E. Orzeszkowej. Zostały wykonane przez firmę P.P.H.U. BUD-RYS Łukasz Bazior z Miechowa i objęte 8-letnim okresem gwarancji.