Urząd Miasta i Gminy Olkusz

Ułatwienia

Menu Główne

W niedzielę 18 grudnia na olkuskim rynku odbędzie się tradycyjna Wigilia Mieszkańców organizowana przez burmistrza Romana Piaśnika. Spotkanie na rynku jest piękną okazją do złożenia sobie życzeń, degustacji świątecznych potraw oraz zrobienia świątecznych zakupów na kiermaszu bożonarodzeniowym. Jest to również dzień, w którym solidaryzujemy się z najbardziej potrzebującymi, którzy otrzymają paczki z potrzebnymi w okresie świąt produktami żywnościowymi. O świąteczną atmosferę zadbają olkuscy artyści wykonujący kolędy.

- Piękny czas świąt Bożego Narodzenia chcemy spędzać w gronie najbliższych nam osób. Szukamy możliwości, by w gorączce przygotowań zatrzymać się, spotkać z drugą osobą, wymienić życzliwością i uśmiechem. Znakomita do tego okazja tworzy się w czasie corocznych spotkań na olkuskim rynku. Zadbamy o to, by niedzielnemu spotkaniu wigilijnemu towarzyszyły atrakcje dla każdego, niezależnie od wieku. Gorąco wszystkich zapraszam w niedzielę 18 grudnia na olkuski rynek – mówi Roman Piaśnik, burmistrz Olkusza.

Oficjalne rozpoczęcie Wigilii Mieszkańców zaplanowano w niedzielę 18 grudnia na godzinę 13:00, jednak pierwsi wokaliści pojawią się na scenie w centrum Olkusza już o godzinie 12:00. W programie zaplanowano bezpłatną degustację potraw świątecznych przygotowanych przez olkuskich restauratorów, czy występ Olkuskiej Reprezentacyjnej Orkiestry Dętej.

Ponadto Komenda Hufca ZHP zadba o to, by wszyscy mogli poczuć ciepło olkuskiej społeczności wokół harcerskiego ogniska. Na najbardziej potrzebujących mieszkańców będą czekać paczki świąteczne, które pomogą w przygotowaniu do Świąt.

Organizatorami Wigilii Mieszkańców na olkuskim Rynku są: Burmistrz Miasta i Gminy w Olkuszu Roman Piaśnik, Miejski Ośrodek Kultury w Olkuszu oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olkuszu.

Patronat medialny nad wydarzeniem mają Przegląd Olkuski i Gazeta Olkuska.

Plakat Wigilia