Urząd Miasta i Gminy Olkusz

Ułatwienia

Menu Główne

Ciekawe warsztaty plastyczne, taneczne i muzealne, aktywne zabawy sportowe, a także zimowe zabawy z książką. Dzieci i młodzież, które spędzają ferie zimowe w domu mają w czym wybierać. Bogatą ofertę bezpłatnych zajęć na zbliżające się ferie zimowe przygotowały: Miejski Ośrodek Kultury, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Olkuszu.

Miejski Ośrodek Kultury w Olkuszu

Ciekawą ofertę zajęć dla dzieci przygotował Miejski Ośrodek Kultury w Olkuszu. Dla dzieci, które wezmą udział bezpłatnych zajęciach organizowanych przez MOK przygotowano warsztaty plastyczne i taneczne, a także kinowe seanse – niespodzianki. W ramach odpłatnych „Artystycznych Dni z MOK”, dzieci będą mogły wziąć udział w warsztatach tanecznych i plastycznych, odwiedzić muzea i zamek Rabsztyn, pojechać do Funzeum w Gliwicach oraz bawić się na balu przebierańców. Szczegółowy program „Ferii z MOK” można znaleźć tutaj.

 

Program „Artystycznych Dni z MOK” można znaleźć tutaj.

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olkuszu

Jeśli ktoś chce aktywnie spędzić zimowe ferie, to powinien zainteresować się ofertą zajęć, jakie przygotował Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olkuszu. Będą turnieje i animacje sportowe, zajęcia dla miłośników piłki nożnej, tenisa ziemnego i stołowego oraz pływania, a także zajęcia w ramach 28. Akademii Karate i Samoobrony.

Szczegółowy program akcji „Ferie z MOSiR-em” można znaleźć tutaj

 

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Olkuszu

Różnorodną ofertę zajęć przygotowała także Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Olkuszu w ramach akcji „Pirackie ferie w Bibliotece”. Chętni będą mogli wziąć udział w ciekawych warsztatach tematycznych, począwszy od zimowych zabaw z książką, przez magiczny teatr Kamishibai po grę terenową „Poszukiwanie pirackiego skarbu”.

Szczegółowy program akcji „Pirackie ferie w Bibliotece” można znaleźć tutaj

 

Galeria Sztuki Współczesnej BWA w Olkuszu

W olkuskiej galerii BWA prezentowana jest wystawa malarstwa Agnieszki Czyżewskiej pt. „Czarna Seria”.

Punkt Informacji Turystycznej w Olkuszu

Dzieci i młodzież zapraszamy w środę 8 lutego do wspólnej wędrówki z przewodnikiem po „Srebrnym Szlaku Gwarków Olkuskich” podczas spaceru „Środa z gwarkami” organizowanego w ramach akcji „Olkuskie Spacery Historyczne 2023”. Poza tym zachęcamy do rozwiązywania questów i gier terenowych z Dreptusiem, które można otrzymać bezpłatnie w Punkcie Informacji Turystycznej MSiT (Rynek 4).