Urząd Miasta i Gminy Olkusz

Ułatwienia

Menu Główne

Artykuły:

Dzisiaj przypada 81. rocznica Krwawej Środy - dramatycznego wydarzenia

Nabór uzupełniający na rachmistrza spisowego trwa do 5 sierpnia 2021 r.

 

Zostań rachmistrzem spisowym, swoją kreatywnością zachęć mieszkańców Naszej Gminy do udziału w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań 2021 .

Rozpoczął się XVII Międzynarodowy Plener Malarski „Srebrne Miasto” Olkusz 2021

Burmistrz Miasta i Gminy w Olkuszu Roman Piaśnik serdecznie zaprasza na akcję szczepień jednodawkowym preparatem Johnson & Johnson, które odbędzie się w Chacie Kocjana w niedzielę 18 lipca od godziny 9:00. Dla każdego zaszczepionego w tym dniu miła niespodzianka – możliwość zwiedzenia Zamku Rabsztyn za symboliczną złotówkę. Akcję honorowym patronatem objął Wojewoda Małopolski Łukasz Kmita.

Zapraszamy w niedzielę 1 sierpnia na olkuski Stary Cmentarz, gdzie o

Przeszło 220 osób skorzystało w minioną niedzielę z możliwości zaszczepienia się w Rabsztynie szczepionkami na Covid 19 w ramach akcji zorganizowanej przez Burmistrza Romana Piaśnika

Blisko 3,2 mln złotych dofinansowania z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg otrzymała Gmina Olkusz na przebudowę dwóch miejskich ulic: Przemysłowej oraz Elizy Orzeszkowej. Umowy w sprawie przekazania dotacji w dniu 8 lipca 2021 roku podpisali w Urzędzie Wojewódzkim w Krakowie Burmistrz Roman Piaśnik oraz Wojewoda Łukasz Kmita. Całkowity koszt obu zadań wynosi ponad 4,6 mln złotych.

Na blisko 130 milionów złotych opiewa wniosek, który złożyła Gmina Olkusz w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład. W planach znalazły się m.in. przedsięwzięcia drogowe z przebudową ciągu ulic „od ronda do ronda”, budowa wielofunkcyjnego obiektu z lodowiskiem na Czarnej Górze, czy rewitalizacja miejskich przestrzeni w granicach pięciu olkuskich osiedli.

81 lat temu, 16 lipca 1940 roku miało miejsce tragiczne wydarzenie, które poprzedziło „Krwawą środę”, czyli rozstrzelanie w Olkuszu 20 Polaków.

Nazwa zadania: „Dzienny Dom „Senior+” dla seniorów z gminy Olkusz – funkcjonowanie placówki - 2021 r.”

Całkowity koszt zadania publicznego: 270 000,00 zł

Kwota dofinansowania: 120 150,00 zł

Już po raz kolejny olkuski rynek zmieni się w największą restaurację regionu. Od 30 lipca do 1 sierpnia w sercu Srebrnego Miasta serwowane będą najsmaczniejsze dania świata. Oprócz pysznego jedzenia na starówce pojawią się strefa muzyki, atrakcje dla dzieci, ogródek piwny oraz konkursy. Wstęp na imprezę jest bezpłatny. Serdecznie zapraszamy!

Obwieszczenie Burmistrza Miasta i Gminy Olkusz o wydaniu postanowienia o nałożeniu obowiązku przeprowadzenia oceny oddziaływania na środowisko dla przedsięwzięcia pn.: „Budowa instalacji do kompostowania odpadów zielonych oraz innych niż niebezpieczne zbieranych selektywnie na terenie dz. nr ew. gr. 617/37 zlokalizowanej w Olkuszu”

Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021.

 

Półmetek już za nami.

Liczba spisanych mieszkańców i mieszkań na dzień 07.07.2021.

gmina Olkusz:                           35.33% osób   i     36,11 % mieszkań,  

powiat olkuski:                         33.53% osób    i    32,06 % mieszkań,

województwo małopolskie:     38.48% osób    i     34,8 %  mieszkań. 

Stoimy nie najgorzej ale zawsze może być lepiej. Nie zwalniajmy!