Urząd Miasta i Gminy Olkusz

Ułatwienia

Menu Główne

Artykuły:

W poniedziałek 19 kwietnia, punktualnie o godzinie 9:00, przeciw COVID-19 zaszczepili się pierwsi mieszkańcy powiatu olkuskiego. Uruchomiony w olkuskiej hali MOSiR przy ul. Wiejskiej 1a Pilotażowy Punkt Szczepień Powszechnych jest w stanie przyjąć nawet 700 chętnych dziennie. Wymagana jest jednak wcześniejsza rejestracja.

Dzisiaj obchodzimy Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej

W sobotę 10 kwietnia obchodzimy 11. rocznicę Katastrofy Smoleńskiej

Sejmik Województwa Małopolskiego rozstrzygnął kolejną edycję konkursu „Ochrona zabytków Małopolski” i

Ekspozycja Podziemny Olkusz budzi coraz większe zainteresowanie mediów.

ZMIANA TERMINU NARODOWEGO SPISU POWSZECHNEGO LUDNOŚCI I MIESZKAŃ !!!

Wszyscy wiedzą, że prawdziwe skarby kryją się pod ziemią. Już niedługo będzie mógł się o tym przekonać każdy, zwiedzając nowe, niezwykłe ekspozycje „Podziemny Olkusz”. Prace, związane z przygotowaniem podziemnego muzeum, zostały już ukończone. Trwają ostatnie przygotowania organizacyjne, niezbędne do udostępnienia obiektu dla zwiedzających.

Tuż przed świętami wielkanocnymi opublikowane zostały znakomite informacje dla wszystkich, którym zależy na rozwoju gminnej oferty edukacyjnej i sportowej, a także troszczących się o jakość powietrza. Gmina Olkusz uzyskała znaczące dofinansowanie z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych na rozbudowę Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Zedermanie, budowę trybun w Parku Czarna Góra, a także wymianę nieekologicznych kotłów. Łączna wartość przyznanych środków sięga blisko 4 mln złotych.

Dzisiaj odwiedziła nasze miasto ekipa telewizyjna realizująca program TVP Kraków.

INFORMACJA O NABORZE NA WOLNE STANOWISKO URZĘDNICZE - GŁÓWNY SPECJALISTA  BIURA ZAMÓWIEŃ PUBLICZNYCH

Od 1 kwietnia do 30 czerwca, według stanu na dzień 31 marca 2021 r., godz. 24.00, Główny Urząd Statystyczny przeprowadza Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021.

Odnawialne źródła energii cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Nie tylko pozwalają obniżyć rachunki, ale także są przyjazne dla środowiska. Aktualnie w Gminie Olkusz pozostały ostatnie wolne miejsca dla gospodarstw chętnych skorzystać z 50% dofinansowania montażu instalacji solarnej do podgrzewania wody użytkowej.

Dzisiaj nasze miasto odwiedziła ekipa Radia Kraków