Urząd Miasta i Gminy Olkusz

Ułatwienia

Menu Główne

Artykuły:

W dniu dzisiejszym, tj. 29 marca 2023 roku, rozpoczęły się — realizowane na koszt wykonawcy — prace gwarancyjne w celu ustabilizowaniu skarpy za Szkołą Podstawową w Gorenicach.

Prace gwarancyjne w Gorenicach

Ciekawe i ambitne projekty dotyczące działań kulturalnych zrealizują w tym roku cztery organizacje pozarządowe z terenu Miasta i Gminy Olkusz

Zabytki i atrakcje turystyczne naszego miasta można zwiedzać samodzielnie lub w grupie. Ale można też poznać nasze atrakcje aktywnie, korzystając z przygotowanych przez nas questów

20 marca w Miejskim Ośrodku Kultury w Olkuszu spotkały się pary, które w ubiegłym roku obchodziły jubileusz 50-lecia pożycia małżeńskiego. Z tej szczególnej okazji burmistrz Roman Piaśnik złożył bohaterom dnia serdeczne życzenia. W czasie uroczystych obchodów Złotych Godów małżonkowie otrzymali medale przekazane przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę.

Prawie trzydzieści osób zwiedzało w sobotnie (11 marca) popołudnie olkuską bazylikę podczas bezpłatnego spaceru historycznego

Szanowni Państwo,

Wyznaję zasadę, że realizując inwestycję ze środków publicznych, a więc z podatków od ciężko zarobionych przez Państwa pieniędzy, należy zwracać szczególną uwagę na to, by pieniądze wydawać w najbardziej efektywny sposób.

19 marca na scenie olkuskiego MOK odbyły się I Mistrzostwa Szkoły Tańca Wena o puchar Romana Piaśnika, Burmistrza Miasta i Gminy Olkusz.

W poniedziałkowe popołudnie 6 marca 2023 r. w Czytelni olkuskiej Biblioteki odbyło się pierwsze spotkanie w ramach nowego projektu BEZPIECZNY I ŚWI@DOMY SENIOR.

Podczas pierwszego wykładu olkuscy Seniorzy spotkali się z funkcjonariuszami z Komendy Powiatowej Policji w Olkuszu oraz z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Olkuszu. 

 

Szanowni Państwo,

 

Już po raz trzeci zapraszam Państwa do udziału w organizowanej w Gminie Olkusz w dniach od 14 do 21 kwietnia b.r. Akcji sprzątania Gminy pod hasłem:

 

„Czysty Olkusz – wspólna sprawa”

16 marca obchodziliśmy uroczyście piętnastolecie Olkuskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Studenci przybyli tłumnie, aby wspólnie świętować, wspominać, spotkać się ze znajomymi i przyjaciółmi. Była to okazja do podziękowań, życzeń i wspomnień. Podziękowań dla pomysłodawców i założycieli, wszystkich osób wspierających, kolejnych koordynatorów, dyrektorów MOK i Romana Piaśnika, Burmistrza Miasta i Gminy Olkusz, który od wielu lat z dużą życzliwością wspiera to, jakże ważne dla osób starszych, przedsięwzięcie, co wszyscy bardzo doceniamy.

- Ta wspaniała działalność, prowadzona przy Miejskim Ośrodku Kultury, jest dumą lokalnej społeczności seniorów. Dzisiaj chciałbym Państwu podziękować za to, z jaką energią i zaangażowaniem tworzycie nasz Uniwersytet. Serdecznie tego Państwu gratuluję i wierzę, że przed nami kolejne piękne jubileusze - mówił Roman Piaśnik, burmistrz Olkusza.

Nagroda

Były podziękowania i życzenia dla studentów – burmistrz Roman Piaśnik oraz dyrektor MOK Michał Mączka złożyli je wraz z kwiatami na ręce Przewodniczącej Rady Studentów Małgorzaty Winiarczyk.

MOK

Część artystyczną rozpoczął chór Renesans prowadzony przez Mirosławę Nadymus wiązanką pięknych pieśni neapolitańskich. Gościnnie zaśpiewała młoda artystka Rozalia Dessauer. Śpiewały solistki chóru: Mira Chochół i Jola Kurkowska. Swoje popisowe tańce zaprezentował malowniczo ubrany zespół ATRAM. W walcu wiedeńskim wystąpiła para taneczna – Ewa Tkaczewska i Stanisław Serafin. Był to niezwykle udany debiut pełnej wdzięku tancerki.

MOK

Na koniec przyszedł czas na chwilę wzruszających wspomnień – prezentacja multimedialna Grażyny i Jana Gwoździów zabrała studentów w podróż przez minione lata przywołując szczęśliwe dni.

MOK

Imprezę prowadziła koordynator OUTW Joanna Szarras.

W holu na dostojnych gości i studentów czekały jubileuszowy tort i wino.

Pierwszy kawałek tortu uroczyście odkroili Roman Piaśnik, Burmistrz Miasta i Gminy Olkusz oraz Małgorzata Winiarczyk, Przewodnicząca Rady Studentów OUTW.

Co roku Roman Piaśnik, Burmistrz Miasta i Gminy Olkusz, zaprasza panie na specjalny koncert z okazji Dnia Kobiet. Tym razem na scenie Miejskiego Ośrodka Kultury usłyszeliśmy najpiękniejsze piosenki Elvisa Presley’a podczas widowiska “Elvis Show”.

Olkuscy radni jednogłośnie przyjęli uchwałę w sprawie nawiązania współpracy z ukraińskim miastem Niżyn. Jest to kolejny, bardzo ważny etap na drodze do formalnego partnerstwa obu miast. Przyjęty dokument daje podstawy do podpisania przez burmistrza Olkusza formalnej umowy o partnerstwie z Niżynem.

Rozpoczęły się prace modernizacyjne związane z przebudową kortów tenisowych z budową oświetlenia na terenie OSW „Czarna Góra” w Olkuszu. Inwestycja o wartości ponad 610 tys. złotych z pewnością ucieszy zarówno amatorów tenisa, dopiero zdobywających pierwsze umiejętności, jak również uczestników profesjonalnych turniejów, chętnie organizowanych w Srebrnym Mieście.