Urząd Miasta i Gminy Olkusz

Ułatwienia

Menu Główne

Artykuły:

Po latach realizacji inwestycji oraz miesiącach przygotowań do pokazania ekspozycji zwiedzającym, wreszcie jest – 22 maja 2021 roku Podziemny Olkusz zostaje oficjalnie otwarty. Wydarzeniu temu towarzyszy również premiera filmu dokumentalnego poświęconego realizacji tej wyjątkowej dla Miasta inwestycji.

Rezerwat przyrody „Góra Stołowa im. Ryszarda Malika”, powołany w maju tego

Od 14 maja wszyscy mieszkańcy Małopolski, którzy ukończyli 16 lat

Zachęcamy podmioty branży turystycznej, czyli m.in. obiekty noclegowe, punkty gastronomiczne, atrakcje turystyczne, a także sklepy lub serwisy rowerowe

Olkuskie podziemia niebawem będą otwarte dla każdego. Ruszyła już sprzedaż biletów na zwiedzanie ekspozycji „Podziemny Olkusz”. Bilety można zakupić poprzez stronę internetową www.podziemnyolkusz.pl/. W ramach promocji, 22 i 23 maja, czyli w weekend historycznego otwarcia podziemi, usługa przewodnicka jest gratis. Aby zaspokoić oczekiwania zwiedzających, w premierowy weekend została także zwiększona ilość wejść. Podziemia będzie można zwiedzać zgodnie z obowiązującym reżimem sanitarnym.

W poniedziałek 10 maja, w Dzień Pracownika Komunalnego, Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji sp. z o.o. zrobiło bardzo miłą niespodziankę mieszkańcom Srebrnego Miasta. W Dolince na Os. Młodych stanęła fontanna, upamiętniająca 65-lecie przedsiębiorstwa. Uroczystego przekazania dokonał Prezes PWiK sp. z o.o. Alfred Szylko. W imieniu mieszkańców za nową atrakcję zrewitalizowanej Dolinki dziękował Burmistrz Miasta i Gminy Olkusz Roman Piaśnik.

Zachęcamy do głosowania na projekt filmowy będący dziełem uczniów olkuskich

Już wkrótce kolekcjonerzy znaczków turystycznych będą mogli wzbogacić swoje zbiory

Dzisiaj obchodzimy 76. rocznicę zakończenia II wojny światowej. Dla upamiętnienie ofiar wojny przedstawiciele władz miasta złożyli kwiaty oraz zapalili znicze pod pomnikiem „Poległym za Ojczyznę i pomordowanym przez faszystów 1939-1945” w olkuskim parku. Co roku tego dnia pod pomnikiem odbywały się uroczystości patriotyczne z udziałem przedstawicieli organizacji społecznych i kombatantów. W tym roku, z racji na stan pandemii, nie jest to możliwe. Ale to nie znaczy, że nie pamiętamy o ofiarach wojny.

Branża usług gastronomicznych bardzo mocno odczuwa kryzys związany z trwającą pandemią koronawirusa.

Dzisiaj obchodzimy 158. rocznicę śmierci płk. Francesco Nullo, który zginął 5 maja 1863 roku w bitwie pod Krzykawką. Dla upamiętnienie włoskiego bohatera przedstawiciele władz miasta zapalili znicze pod jego grobem. Co roku tego dnia przy grobie pułkownika Nullo odbywały się uroczystości patriotyczne z udziałem przedstawicieli organizacji społecznych i młodzieży szkolnej. W tym roku, z racji na stan pandemii, nie jest to możliwe. Ale to nie znaczy, że o Nim nie pamiętamy.

Kwietniowa sesja Rady Miejskiej w Olkuszu przyniosła szereg bardzo dobrych informacji dla mieszkańców Miasta i Gminy Olkusz. Z inicjatywy burmistrza Romana Piasnika do miejskiego budżetu dopisano nowe zadania inwestycyjne. W efekcie w samym 2021 roku wydatki majątkowe Gminy Olkusz wyniosą 26 mln złotych. Ponadto zaplanowano zwiększenie spłaty zobowiązań w postaci obligacji do 9 mln złotych na koniec 2021 roku, co znacznie poprawi kondycję finansów Srebrnego Miasta.