Urząd Miasta i Gminy Olkusz

Ułatwienia

Menu Główne

Artykuły:

Szanowni Mieszkańcy,

w związku z trwającymi pracami nad Strategią Rozwoju dla Gminy Olkusz na lata 2023-2033 ogłaszamy nabór propozycji przedsięwzięć projektowych o strategicznym znaczeniu dla rozwoju gminy. Celem przedmiotowego naboru jest identyfikacja potrzeb oraz pomysłów prorozwojowych, których wyznaczenie pozwoli na lepsze zaprogramowanie działań wpływających na dynamizację rozwoju naszej gminy, jak również zapewni możliwość aplikowania o środki pochodzące z Unii Europejskiej w perspektywie finansowej na lata 2021-2027.

W związku z trwającymi pracami nad Strategią Rozwoju Miasta i Gminy Olkusz na lata 2023-2033, na podstawie art. 6 ust. 3-5 ustawy z dnia 6 grudnia 2006 r. o zasadach prowadzenia polityki rozwoju (Dz. U. z 2021 r. poz. 1057), Burmistrz Miasta i Gminy Olkusz informuje o rozpoczęciu konsultacji społecznych diagnozy sytuacji społecznej, gospodarczej i przestrzennej Gminy Olkusz, przygotowanej na potrzeby Strategii Rozwoju Miasta i Gminy Olkusz na lata 2023-2033.

Barbórka

Podczas uroczystej gali konkursu Najlepszy Produkt Turystyczny Roku 2021, organizowanego przez Polską Organizację Turystyczną, burmistrz Roman Piaśnik odebrał z rąk prezesa POT Rafała Szlachty certyfikat specjalny, jaki otrzymała – udostępniona w tym roku dla zwiedzających – ekspozycja Podziemny Olkusz.

Projekt „Trwała ruina zamku w Rabsztynie” uzyskał nagrodę specjalną w konkursie „Zabytek Zadbany”, w kategorii „właściwe użytkowanie i stała opieka nad zabytkiem”. Wyniki konkursu oficjalnie ogłoszono 22 listopada 2021 roku w Warszawie. Nagrodę z rąk podsekretarz stanu w Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego Magdaleny Gawin odebrał burmistrz Miasta i Gminy Olkusz Roman Piaśnik.

Urząd Miasta i Gminy w Olkuszu przygotował serię kalendarzy promujących niezwykłą ekspozycję

W ostatnich dniach zakończyły się odbiory techniczne następnych inwestycji, służących już najmłodszym i nieco starszym Mieszkańcom Miasta i Gminy Olkusz. Są to dwa place zabaw – przy Szkole Podstawowej w Zawadzie i przy Szkole Podstawowej Nr 5 w Olkuszu, a także ulica M. Dąbrowskiej w Sienicznie i alejka pieszo-jezdna na terenie Parku Rekreacyjno-Krajobrazowego Silver Park. Łączna wartość prac wyniosła 257 tys. złotych.

Gmina Olkusz przystąpiła do opracowania Strategii Rozwoju Miasta i Gminy Olkusz na lata 2023-2033 w związku z wejściem w życie przepisów wprowadzonych ustawą z dnia 15 lipca 2020 r. o zmianie ustawy o zasadach prowadzenia polityki rozwoju oraz niektórych innych ustaw.

Trwają prace, polegające na budowie dwóch przedszkoli samorządowych w Osieku i Zedermanie. Będą to dwukondygnacyjne budynki, w których opiekę znajdzie 225 dzieci. Zakończenie prac planowane jest w drugiej połowie przyszłego roku. Wartość prac przekracza 10 mln złotych, a Gmina Olkusz uzyskała na ich realizację dofinansowanie z Rządowego Funduszu Inicjatyw Lokalnych w wysokości 7,5 mln złotych.

ZIMOWE UTRZYMANIE DRÓG 2021/2022

na terenie Miasta i Gminy Olkusz

 

Drogi gminne:

  1. Urząd Miasta i Gminy w Olkuszu – Wydział Ochrony Środowiska i Gospodarki Odpadami Komunalnymi: 32 626 01 73; 728 405 031 (w godzinach pracy Urzędu)
  2. Firma Karolinex- Recykling Karolina Kocyba:
  • Miasto Olkusz 795 440 004; 32 645 14 13
  • Sołectwa Gminy Olkusz 799 010 105

O jeden dzień dłużej będzie czynne Biuro Obsługi Klienta PGNiG SA, które mieści się w Olkuszu przy ul. Szpitalnej 16. Władze spółki podjęły tę decyzję po tym, jak burmistrz Roman Piaśnik zwrócił ich uwagę na długie kolejki osób oczekujących na załatwienie swojej sprawy. Reakcja nastąpiła natychmiastowo - Biuro Obsługi Klienta będzie czynne nie tylko w poniedziałki i wtorki – jak dotychczas, ale także – dodatkowo – w czwartki.

W dniach 16,19 i 26 listopada  w ramach projektu ”Zakup Strojeńców Polskich Władysława Wołkowskiego” z Programu Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu-  Narodowa kolekcja sztuki współczesnej  odbyły się warsztaty  z udziałem młodzieży SP nr 1 i IV LO w Olkuszu. Uczestnicy  nie tylko zapoznali się z dziełem  Wł. Wołkowskiego, lecz również z problemami audiodeskrypcji obiektów muzealnych. Na koniec wszyscy wcielili się w role deskryptorów i opisywali  wybrane artefakty z olkuskiego muzeum.

Roman Piaśnik – Burmistrz Miasta i Gminy Olkusz zaprasza uczniów klas I-III ze szkół podstawowych z Miasta i Gminy Olkusz do udziału w Konkursie Plastyczno – Ekologicznym „W poszukiwaniu Azbeścika”. 

Blisko 6 mln złotych będzie kosztować trwająca przebudowa kompleksu basenowego na terenie OSW „Czarna Góra” w Olkuszu. Zaplanowano m.in. remont niecek basenu pływackiego, rekreacyjnego i brodzików, technologii filtrowania i obiegu wody, odnowienie trybun przy basenie, a także budynku ratowników i szatni. Obiekt wzbogacą nowe urządzenia zabawowe. Całość prac zaplanowano tak, by zostały one zakończone przed sezonem letnim.