Urząd Miasta i Gminy Olkusz

Ułatwienia

Menu Główne

Artykuły:

Jak żaba widzi żyrafęW sobotę 20 lutego 2016 r. w Miejskim Domu Kultury w Olkuszu odbyło się spotkanie inaugurujące fotograficzny projekt pt. „Inna perspektywa". Do wygłoszenia wykładu, który zapoczątkował cykl różnorodnych zajęć, organizatorzy zaprosili Antoniego Kreisa – artystę fotografika, członka Związku Polskich Artystów Fotografików. Zgłębianie tajników wpływu perspektywy na obraz wzbudziło spore zainteresowanie olkuszan. Spotkania z fotografią w ramach projektu „Inna perspektywa" odbywać się będą w olkuskim MDK przez najbliższe dwa tygodnie.

Herb GminyBurmistrz Miasta i Gminy Olkusz Roman Piaśnik, informuje, iż pod obrady najbliższej sesji Rady Miejskiej zamierza poddać projekt uchwały ws. określenia zasad udzielania dotacji na sfinansowanie prac konserwatorskich, restauratorskich lub robót budowlanych przy zabytku wpisanym do rejestru zabytków. Zasady udzielania dotacji będą podobne jak w latach ubiegłych, tj. warunkiem udzielenia dotacji na prace przy zabytku ruchomym bądź nieruchomym jest jego wpis do rejestru zabytków.

Wystawa MOKOd 18 lutego br. w Miejskim Domu Kultury w Olkuszu oglądać można wystawę pt. „Błogosławiony Jerzy Popiełuszko – kapłan i męczennik". Prezentację przypominającą postać kapelana „Solidarności" i obrońcy praw człowieka w czasach PRL patronatem objęła Komisja Krakowa NSZZ „Solidarność", a zorganizował Miejski Ośrodek Kultury w Olkuszu we współpracy z NSZZ „Solidarność" Ziemi Olkuskiej. Wystawa dostępna będzie w MDK do 28 lutego br.

Budżet Obywatelski - prezentacja wynikówPrezentacją wyników zakończyła się druga edycja Budżetu Obywatelskiego Olkusza. W wyniku trwającego niecałe 2 tygodnie głosowania mieszkańcy Gminy Olkusz wskazali łącznie 22 zadania, które w najbliższych miesiącach będą realizowane. Zwycięskie projekty zostały podane do publicznej wiadomości 22 lutego 2016 r. na spotkaniu w Urzędzie Miasta i Gminy w Olkuszu. Publikujemy dla Państwa pełną listę.

Herb GminyBurmistrz Miasta i Gminy Olkusz informuje, iż w związku z Ustawą o rewitalizacji z dnia 9. października 2015 r., rozpoczynają się konsultacje społeczne projektu Uchwały Rady Miejskiej w Olkuszu w sprawie wyznaczenia obszaru zdegradowanego i obszaru rewitalizacji Miasta i Gminy Olkusz.

Plakat PTTKPTTK w Olkuszu zaprasza na pokaz slajdów "Niesamowita podróż do Iranu". Poprowadzi go Grzegorz Trzcionkowski - podróżnik z Olkusza. Spotkanie odbędzie się w piątek 26 lutego 2016 roku o godz. 17.00 w olkuskim PTTK, sala kominkowa.
Wstęp wolny.

W związku z docierającymi do nas pytaniami dotyczącymi rzekomego skażenia wody gronkowcem, informujemy Mieszkańców, że INFORMACJA TA JEST NIEPRAWDZIWA. Dyrektor PPIS w Olkuszu Agata Knapik z całą stanowczością zdementowała te przekazywane drogą pantoflową pogłoski i potwierdziła, że woda dostarczana z SUW Olkusz jest zdatna do spożycia. Takie samo stanowisko w tej sprawie przedstawiło Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Olkuszu.

Herb Gminy18 lutego Burmistrz Miasta i Gminy Olkusz Roman Piaśnik złożył do Prokuratury Rejonowej w Olkuszu zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa w związku z zakażeniem wody. Więcej informacji w dalszej części wiadomości.

Komunikator SISMSOd zeszłego roku powiat olkuski objęty jest systemem, który pozwala na otrzymywanie szybkich i bezpłatnych informacji, ostrzeżeń oraz alarmów dotyczących całego powiatu lub poszczególnych gmin. Aplikacja „Komunikator SISMS" działa na telefonach z Androidem oraz iOS. Łatwa instalacja oraz intuicyjny interfejs sprawiają, że komunikator jest prosty w obsłudze. Warto rozważyć jego instalację, aby być na bieżąco z oficjalnymi powiadomieniami o możliwych zagrożeniach.

Logo SanepiduPaństwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Olkuszu przedstawia okresową ocenę jakości wody z wodociągu publicznego SUW Olkusz za okres 08.02.2016 - 18.02.2016 r. w zakresie spełnienia wymagań jakościowych wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi.

Dokument PDF do pobrania tutaj.

Konkursowe Bazgroły 2016Zapraszamy do udziału w ogólnopolskim konkursie literacko-plastycznym „Bazgroł 2016", którego celem jest propagowanie czytelnictwa, książki i działań twórczych wśród dzieci i dorosłych. Zadaniem uczestników konkursu jest wymyślenie, napisanie, zilustrowanie bajki / baśni / lub opowiadania przez duety autorskie składające z dwójki dzieci lub dziecka i osoby dorosłej, stworzenie komiksu lub wykonanie książki artystycznej.

Wystawa ANEKS idea – materia – przestrzeńGaleria Sztuki Współczesnej BWA w Olkuszu zaprasza 26 lutego, o godz. 18.00, na wystawę zbiorową p.t. ANEKS idea – materia – przestrzeń.
ANEKS. Idea, materia, przestrzeń jest projektem zrealizowanym przez twórców, którzy swoją artystyczną edukację rozpoczynali w Liceum Sztuk Plastycznych w Nowym Wiśniczu. Ich dzieła zebrane na tej wystawie stanowią swego rodzaju aneks do kolekcji głównej Idea, materia, przestrzeń, która miała swoją publiczną premierę w Galerii Extravagance Sosnowieckiego Centrum Sztuki – Zamek Sielecki w Sosnowcu w 2010 roku.

Budynek UrzęduBurmistrz Miasta i Gminy Olkusz Roman Piaśnik zaprasza wszystkich zainteresowanych na ogłoszenie wyników II edycji Budżetu Obywatelskiego Olkusza. Odbędzie się ono w poniedziałek 22 lutego 2016 r. o godzinie 16.00 w sali konferencyjnej Urzędu Miasta i Gminy Olkusz (Rynek 1).

Budynek UrzęduOd 22 lutego 2016 r. zmienia się regulamin organizacyjny Urzędu Miasta i Gminy w Olkuszu. Burmistrz zdecydował o likwidacji Wydziału Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej, którego obowiązki przejmą inne wydziały: Administracyjny i Zamówień Publicznych, Ochrony Środowiska i Gospodarki Odpadami Komunalnymi oraz Geodezji i Gospodarki Mieniem. Przyczyni się to nie tylko do usprawnienia komunikacji wewnątrz Urzędu, ale także do wygenerowania nowych oszczędności.