Urząd Miasta i Gminy Olkusz

Ułatwienia

Menu Główne

Artykuły:

Wielka Orkiestra Świątecznej PomocyKoncerty, występy młodych talentów i „Światełko do nieba” towarzyszyć będą prowadzonej 10 stycznia 2016 r. w naszym mieście kweście na zakup urządzeń medycznych dla oddziałów pediatrycznych i zapewnienie godnej opieki medycznej dla seniorów. Od godz. 16.00 na scenie Miejskiego Domu Kultury przy ul. F. Nullo 29 zaprezentują się muzycy ognisk muzycznych „Żaczek” i „DodiART”, mali tancerze z Olkuskiej Szkółki Baletowej, skrzypkowie Szkoły Suzuki, podopieczni sekcji wokalnej i instrumentalnej MOK, a także zespoły „Wotum” oraz „Tajna lista”.

Orszak Trzech KróliTłumy olkuszan wzięły udział w środowe przedpołudnie w Orszaku Trzech Króli. Marsze wyruszyły o godzinie 11 z trzech parafii, skąd wszyscy przemaszerowali na plac dworcowy, a później na olkuski rynek.

Czytaj więcej w Gazecie Krakowskiej.

Grafika - orszak trzech króli

Tradycyjnemu świętu Trzech Króli w tym roku będzie towarzyszył uroczysty orszak. Trzej królowie, po zakończeniu Mszy św. rozpoczynającej się o godz. 10.00, wyruszą z trzech kościołów: pw. św. Andrzeja Apostoła, pw. św. Maksymiliana oraz pw. Dobrego Pasterza, aby spotkać się na placu dworcowym. Wspólnie już królowie przejdą kolędować na rynek. Patronat nad Orszakiem Trzech Króli w Olkuszu objął Biskup Grzegorz Kaszak.

Choinka spotkanieBurmistrz Miasta i Gminy Olkusz Roman Piaśnik zaprasza wszystkich Mieszkańców Miasta i Gminy Olkusz do wspólnego kolędowania i dzielenia się opłatkiem. Wigilia Mieszkańców odbędzie się 19 grudnia 2015 r. (sobota) o godzinie 10.00 na olkuskim rynku.

Herb gminyRoman Piaśnik Burmistrz Miasta i Gminy Olkusz zaprasza lokalnych przedsiębiorców oraz wszystkich zainteresowanych rozwojem własnego biznesu na I konferencję organizowaną w ramach programu „System Wsparcia Inwestora - Olkusz Wspiera Przedsiębiorczość". Konferencja pt. „Wsparcie Gminy i możliwości wykorzystania środków unijnych w rozwoju lokalnej przedsiębiorczości" odbędzie się 14 grudnia o godzinie 9.00 w sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury w Olkuszu ul. F. Nullo 29.

Herb Olkusza24 grudnia (wigilia) Urząd Miasta i Gminy w Olkusz będzie nieczynny*. Urząd Stanu Cywilnego będzie czynny od godz. 7.00 do godz. 15.00. 31 grudnia Urząd Miasta i Gminy w Olkuszu będzie czynny od godz. 7.00 do godz. 15.00, natomiast kasa Urzędu Miasta i Gminy w Olkuszu od godz. 7.00 do godz. 10.00.

*Wolny dzień w zamian za święto przypadające w dniu wolnym od pracy, tj 26.12.2015 r.

Zdjęcie radnychXII sesja Rady Miejskiej w Olkuszu odbędzie się w dniu 22 grudnia 2015 r. (wtorek) o godz. 10.00 w sali narad Urzędu Miasta i Gminy Olkusz, ul. Rynek 1.

Logo Gminy Olkusz

10 grudnia 2015 r. Burmistrz Miasta i Gminy Olkusz Roman Piaśnik ogłosił nazwisko nowego Zastępcy Burmistrza ds. Komunalnych. Została nim Pani Jolanta Motyczyńska, dotychczas zatrudniona w Urzędzie Miasta i Gminy w Olkuszu. Nowe obowiązki obejmuje już od dziś.

Herb OlkuszaBurmistrz Miasta i Gminy Olkusz zaprasza Wszystkich Mieszkańców Gminy do wypełnienia wstępnych ankiet dotyczących wymiany źródeł ciepła i/lub dotyczących odnawialnych źródeł energii.

Konferencja przedsiębiorcówBurmistrz Miasta i Gminy Olkusz Roman Piaśnik, już od początku kadencji, dużą uwagę poświęca poprawie klimatu dla przedsiębiorczości w Olkuszu. 14 grudnia odbyła się konferencja, skierowana do przedsiębiorców, podsumowująca dotychczasowe starania oraz prezentująca szereg możliwości, z których mogą korzystać przedsiębiorcy chcący rozwijać swoje działalności.

Obywatel.gov.plBurmistrz Miasta i Gminy Olkusz Roman Piaśnik informuje, że na stronie Urzędu Miasta i Gminy w Olkuszu funkcjonuje podlinkowanie do strony www.obywatel.gov.pl. Strona ta oraz uruchomiona infolinia 222 500 115 służą temu, żeby obywatele mogli uzyskać prostą i wyczerpującą informację jak załatwić daną sprawę. Działania te pozwolą zminimalizować czas załatwienia najpopularniejszych spraw w urzędzie.

Wigilia Mieszkańców 2015Ostatni tydzień przed Świętami Bożego Narodzenia to dla wielu Mieszkańców czas intensywnych przygotowań. W natłoku obowiązków warto zatrzymać się na chwilę, aby naprawdę wczuć się w świąteczną atmosferę. Okazję do tego stworzył Burmistrz Roman Piaśnik, organizując na olkuskim rynku Wigilię Mieszkańców, która odbyła się w ostatnią sobotę przed Bożym Narodzeniem. Towarzyszył jej tradycyjny jarmark bożonarodzeniowy.

Herb Gminy

Szanowni Państwo, na początku miesiąca pisałem o problemie finansowym, przed którym niespodziewanie została postawiona Gmina Olkusz. Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji sp. z o.o. w Olkuszu, przedkładając mi do zatwierdzenia taryfę dla zbiorowego zaopatrzenia w wodę i odprowadzania ścieków, wyraziło oczekiwanie zniwelowania znacznego wzrostu cen wysoką dopłatą z budżetu Gminy Olkusz w wysokości 5,8 mln zł.