Urząd Miasta i Gminy Olkusz

Ułatwienia

Menu Główne

Artykuły:

Do końca czerwca można oddawać głosy w konkursie „Podwórko NIVEA”, w którym 936 lokalizacji z całej Polski powalczy o plac zabaw marzeń. Gmina Olkusz zgłosiła w tym roku jedno miejsce – podwórko Przedszkola nr 8 w Olkuszu na osiedlu Pakuska. Głosowanie już ruszyło!

Małgorzata Postołek

Małgorzata Postołek

  • Radna Rady Miejskiej VII kadencji w Olkuszu okręgu nr 21 (Sołectwa: Zederman, Zawada, Kogutek) Mandat z listy wyborczej Komitet Wyborczy Wyborców Samorząd OdNowa.
  • Przewodnicząca Komisji d/s Rolnictwa i Terenów Wiejskich.
  • Członek Komisji: Budżetowej, Rozwoju Gospodarczego i Gospodarki Miejskiej, Kultury Fizycznej i Turystyki.
  • Praca zawodowa: Pracownik Biura Powiatowego ARiMR w Olkuszu na stanowisku Specjalista
  • Dane kontaktowe: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. (tel. 507-359-957)

 

Koncert ku pamięci ks. Henryka Januchty, to muzyczno-słowne wspomnienie o budowniczym i pierwszym proboszczu parafii pw. Dobrego Pasterza w Olkuszu. W lutym w Miejskim Ośrodku Kultury w Olkuszu w pierwszą rocznicę śmierci kapłana, Wspólnota Młodych Serc razem z Chórem Parafialnym i młodzieżą z Gimnazjum Nr 4 przygotowała 2,5-godzinne wspomnienie o swoim Przyjacielu. Liczba miejsc była ograniczona, a chętnych zdecydowanie więcej. Dlatego organizatorzy postarali się o "powtórkę". Początek koncertu w piątek 29 kwietnia o godz. 19.30 w Parafii pw. Dobrego Pasterza w Olkuszu. Wszystkie zebrane w czasie jego trwania środki zostaną przeznaczone na leczenie 2-letniego Michałka Kalisia.

W miniony wtorek gościł w Olkuszu red. Jan Stępień, twórca i redaktor prowadzący cykliczną audycję „Pejzaże regionalne” w Radio Kraków. Nie jest to pierwsza radiowa wizyta redaktora Jana Stępnia w Srebrnym Mieście.

Przeszło tysiąc osób odwiedziło w miniony weekend zamek Rabsztyn, gdzie odbyło się Gminne Rozpoczęcie Sezonu Turystycznego 2016. Wśród zwiedzających i uczestników promocyjnych wydarzeń byli mieszkańcy i goście spoza naszego regionu.

Już po raz kolejny mieszkańcy Olkusza mieli okazję razem z Olkuską Grupą Turystyczną Amonit odkrywać uroki Jury Krakowsko-Częstochowskiej. Tym razem trasa prowadziła przez najciekawsze zakątki Doliny Będkowskiej, a mianowicie Czarcie Wrota, źródła Będkówki, wodospad Szum, Dupę Słonia, a także Sokolicę oraz Bramę Będkowską. 

Znamy już projekt łańcucha, który zgodnie z wolą radnych, będzie niebawem stanowił insygnium władzy burmistrza Olkusza. Wprowadzenie symbolicznego łańcucha zostało zaproponowane i jednogłośnie uchwalone przez Radę Miejską w ubiegłym roku przy okazji zmiany statutu Miasta i Gminy Olkusz.

Cztery atrakcje Gminy Olkusz posiadają już własne znaczki turystyczne. Podobne znaczki mają największe europejskie zabytki, a oferta jest ciągle poszerzana o kolejne kraje oraz kontynenty. Ich prezentacja oraz przekazanie Burmistrzowi Romanowi Piaśnikowi odbyło się w czasie konferencji inaugurującej sezon turystyczny. Zgromadzeni w Centrum Kultury dyrektorzy jednostek organizacyjnych, szkół, przedstawiciele stowarzyszeń oraz przewodnicy zostali zapoznani z ideą samych znaczków turystycznych oraz podsumowaniem działań promujących walory turystyczne Gminy Olkusz. Moc turystycznych atrakcji dla wszystkich mieszkańców i przyjezdnych zaplanowano natomiast na najbliższy weekend.

Porządek obrad XVI sesji Rady Miejskiej w Olkuszu w dniu 26 kwietnia 2016 roku o godzinie 15.30.

Wysoka cena oraz niska jakość wody – te dwa zarzuty pod adresem Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji powtarzane są przez mieszkańców najczęściej. Problem dotyczy nie tylko Gminy Olkusz, ale także pozostałych gmin, będących udziałowcami w PWiK Sp. z o.o.: Klucz, Bolesławia oraz Bukowna. Dlatego olkuscy samorządowcy chcą wystąpić z inicjatywą włączenia pozostałych rad gmin w aktywną dyskusję o problemach związanych z wodą.

Przedstawione przez Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji prognozy opłat za wodę i ścieki na 2017 rok zakładają kolejną podwyżkę cen wody i ścieków. Burmistrz Roman Piaśnik zobowiązał olkuskie Wodociągi  do przedstawienia prognozy z większym wyprzedzeniem, niż to miało miejsce w poprzednich latach. Zdaniem włodarza, sytuacja jest na tyle poważna, że wymaga zdecydowanych działań już teraz, a nie w drugiej połowie roku.

Przez tydzień w Olkuszu gościć będą uczniowie z partnerskiego miasta Schwalbach. W programie wizyty niemieckich gości w naszym mieście nie mogło zabraknąć odwiedzin w olkuskim magistracie i spotkania z burmistrzem, Romanem Piaśnikiem. Młodzież zwiedziła nasze miasto oraz poznała malownicze i interesujące zakątki regionu – zamki w Ogrodzieńcu i Rabsztynie, Kraków, Zakopane, Katowice i inne. Zarówno dla młodzieży niemieckiej, jak i polskiej, wspólne spotkania są okazją do lepszego poznania się, wspólnej nauki i zabawy.

Znamy już wyniki konkursu na dyrektora Miejskiego Ośrodka Kultury w Olkuszu. Pięcioosobowa komisja oceniła 14 zgłoszeń, spośród których jednomyślnie najlepiej oceniona została kandydatura Beaty Soboń. Nowa dyrektor doskonale zna lokalne środowisko artystyczne, bowiem związana jest z nim od 1992 roku. Współtworzyła również struktury Miejskiego Ośrodka Kultury – najpierw jako instruktor plastyki, a od 21 lat jako kierownik działu artystycznego.

Związek Komunalny Gmin „Komunikacja Międzygminna” pozostaje nadal bez przewodniczącego zarządu. W czasie obrad członków zgromadzenia związku (organu nadzorującego pracę zarządu) punkt dotyczący wyboru nowego przewodniczącego – wbrew stanowisku Gminy Olkusz – został wycofany większością głosów przedstawicieli pozostałych gmin.