Urząd Miasta i Gminy Olkusz

Ułatwienia

Menu Główne

Artykuły:

Od 7 listopada Związkiem Komunalnym Gmin „Komunikacja Międzygminna” kieruje Tadeusz Chwast, którego kandydatura została jednomyślnie poparta głosami przedstawicieli czterech gmin: Olkusza, Bukowna, Bolesławia i Klucz. To nie jedyna ważna informacja dotyczącą Związku – realna stała się szansa na pozyskanie 19 milionów złotych środków zewnętrznych na zakup nowoczesnych autobusów. Jeśli  opracowany przez Gminę Olkusz projekt dojdzie do skutku, czeka nas prawdziwy przełom w komunikacji zbiorowej na terenie wszystkich czterech gmin.

W ubiegły weekend najlepsze polskie restauracje na kółkach, mające w swojej ofercie potrawy ze wszystkich stron świata, zdominowały olkuski rynek. Setki osób obecnych i tysiące wydanych porcji, mimo kapryśnej pogody, świadczą o sukcesie I edycji imprezy Food Truck Gathering, organizowanej przez Food Truck Event i Urząd Miasta i Gminy Olkusz.

Mamy jedną z najlepszych na świecie krajowych reprezentacji w tej dyscyplinie sportu. Aż pięciu Polaków w tym roku występuje w zawodach z cyklu F3, w których udział bierze 16 czołowych zawodników świata. Już 19 listopada Olkusz przywita elitę polskich magików futbolowych, którzy powalczą o miano freestylera roku. Srebrne Miasto tego dnia stanie się stolicą polskiego freestylu! Zapowiada się fantastyczne widowisko, na którym nie może was zabraknąć!

Immatrykulacja, czyli uroczyste przyjęcie studentów pierwszego roku w murach uczelni, dla młodych adeptów nauki zawsze jest przeżyciem niezwykłym. W tym dniu to oni są w centrum uwagi. Nie inaczej było w Olkuszu, gdzie 28 października studenci zamiejscowego wydziału Wyższej Szkoły Biznesu oficjalnie rozpoczęli naukę. Życzenia wielu sukcesów naukowych składały władze uczelni, Poseł na Sejm RP Lidia Gądek oraz gospodarz Olkusza Burmistrz Roman Piaśnik.

Strażacy z trzech jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej w Gminie Olkusz z rąk burmistrza Romana Piaśnika odebrali sześć kompletów odzieży ochronnej do działań bojowych. Ubrania zostały kupione w ramach konkursu „Bezpieczna Małopolska 2016”.

Do końca roku powinny się zakończyć prace związane z realizacją trzeciego etapu zadania „Prace konserwatorskie i zabezpieczające w obrębie zamku średniego w Rabsztynie” prowadzonego przez Urząd Miasta i Gminy Olkusz. To kolejne z wielu działań podejmowanych w ostatnim czasie dla ratowania tego pięknego obiektu, który każdego roku odwiedzają tysiące gości i stał się chlubą olkuszan.

W dniu 31.10.2016 r. biuro obsługi klienta firmy ALBA będzie nieczynne.
W dniu 31.10.2016 r. PSZOK będzie czynny do godz. 12.00.

Uroczyste wykonanie Hymnu Seniora przez chór Uniwersytetu III Wieku oraz chór Kantare rozpoczęło historyczne pierwsze obchody Dnia Seniora w Olkuszu. W ubiegłą środę w sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury w Olkuszu uczestnicy tej wyjątkowej imprezy mieli okazję wysłuchać wykładów dotyczących zdrowia, turystyki i manipulacji w mediach. Nie szczędzili również braw nagradzając nimi występy grupy instrumentalno-wokalnej oraz zespołu Prasłowianki. Pierwszy Olkuski Dzień Seniora organizowany był przez Burmistrza Miasta i Gminy Olkusz oraz Olkuską Radę Seniorów.

Po wielu latach przerwy powrócił temat logo Olkusza. Konieczność jego opracowania wskazywali nie tylko mieszkańcy, ale również osoby na co dzień związane z pracą na rzecz miasta. Udało się wypracować propozycję logo miasta, którą teraz można skonsultować z olkuskim magistratem. Mieszkańcy mają możliwość przedstawienia własnej propozycji logo Olkusza.

Burmistrz Olkusza Roman Piaśnik zajął pierwsze miejsce w pierwszym etapie plebiscytu „Gazety Krakowskiej” na Najpopularniejszego Burmistrza Małopolski. Najlepszy wynik wśród burmistrzów z całej Małopolski Zachodniej zagwarantował olkuskiemu włodarzowi udział w drugim etapie, podczas którego czytelnicy zadecydują, do kogo powędruje ten tytuł.

Zazwyczaj to my jeździmy do restauracji. Tym razem restauracje przyjadą do nas. Aby skosztować potraw z czterech stron świata warto wybrać się w sobotę i niedzielę 5 i 6 listopada na olkuski rynek, żaby wziąć udział w niezwykłym wydarzeniu, jakim będzie pierwszy w tej części Małopolski Zlot Food Trucków.

Ciągle mu mało, choć niewielu może poszczycić się tak liczną kolekcją nagród zdobytych na ogólnopolskich i międzynarodowych konkursach. Wciąż tworzy i zbiera kolejne dowody uznania dla swych dokonań, tak w kraju jak i zagranicą. Jacek Majcherkiewicz z Gorenic, rysownik satyryczny, malarz, poeta i prozaik, członek Klubu Literackiego MOK, ponownie doceniony został w Argentynie, a ponadto w Portugalii, Macedonii oraz na trzech odbywających się w Polsce konkursach.

Informacja o zasadach oceny i wyboru operacji obowiązujących w LGD "Nad Białą Przemszą".

Podczas wtorkowej uroczystej sesji Rady Miejskiej w Olkuszu dyplom nadania tytułu Honorowego Obywatela Miasta Olkusza odebrał Józef Januszek. W ten sposób lokalna społeczność doceniła niezwykłe zaangażowanie nauczyciela, wychowawcy, oddanego społecznika i wyjątkowego mieszkańca.