Urząd Miasta i Gminy Olkusz

Ułatwienia

Menu Główne

Artykuły:

Olkuska Grupa Turystyczna Amonit zaprasza miłośników rodzinnych wycieczek na „Wiosenną Wędrówkę z Amonitem”, która odbędzie się 24 kwietnia 2016. Zbiórka o godzinie 10.00 przy remizie w Będkowicach. Tym razem proponujemy Państwu Dolinę Będkowską, gdzie zobaczymy m.in.: Wodospad Szum, Czarcie Wrota, Bramę Będkowską, sławną Sokolicę, a także … Dupę Słonia. Trasa dla każdego, także dla rodzin z dziećmi.

Udział w imprezie bezpłatny.

Informacja Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Krakowie o względach bezpieczeństwa w związku z próbami wyłudzania pieniędzy za pobranie wniosku o wypłatę świadczenia 500 plus

znicz

Z głębokim smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci śp. Mieczysława Karwińskiego - żołnierza Armii Krajowej, znanego olkuskiego społecznika i laureata nagrody Cordis Nobilis. Bliskim składamy wyrazy współczucia.

 

 

Na weekend 16-17 kwietnia zaplanowane zostało Gminne Rozpoczęcie Sezonu Turystycznego 2016, na które serdecznie zapraszamy mieszkańców oraz gości spoza gminy. Możemy poszczycić się wieloma ciekawymi zakątkami, a wiosna jest idealnym momentem na zaplanowanie wizyty w Srebrnym Grodzie. Dla mieszkańców jest to z kolei dobra okazja do lepszego poznania swojej okolicy i aktywnego spędzenia czasu na łonie natury. Olkusz to nie tylko starówka, interesujące muzea i galerie, ale również zamek Rabsztyn i Chata Kocjana, Rezerwat Pazurek oraz szlaki rowerowe i piesze. Do udziału w tym wydarzeniu zachęcają organizatorzy: burmistrz Roman Piaśnik, Miejski Ośrodek Kultury oraz Biuro Promocji i Informacji Publicznej olkuskiego Urzędu Miasta i Gminy.

Ledwo opadły emocje związane z głosowaniem w Budżecie Obywatelskim Olkusza, a Mieszkańcy Gminy Olkusz dostają następną okazję do wykazania aktywności oraz zdecydowania o podziale kolejnych środków – tym razem w ramach Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego. Konieczna jest jednak współpraca Mieszkańców, stowarzyszeń i instytucji. Aby skoordynować wspólne działania, w olkuskim magistracie odbyło się spotkanie, którego uczestnicy starali się wypracować wspólną strategię.

Każdego roku olkuszanie oddają cześć 96 ofiarom katastrofy samolotu, który rozbił się 10 kwietnia 2010 roku pod Smoleńskiem. W Olkuszu w sposób szczególny przywoływana jest pamięć związanego z miastem kapitana Arkadiusza Protasiuka, pilota prezydenckiego samolotu. Miejscem symbolicznym jest pomnik Pamięci Olkuskich Pilotów i to właśnie tam w imieniu wszystkich mieszkańców kwiaty złożyli burmistrzowie Roman Piaśnik i Bożena Krok, przewodniczący Rady Miejskiej Jan Kucharzyk, kombatanci, zarząd Osiedla Słowiki oraz dyrekcja, nauczyciele i uczniowie Szkoły Podstawowej nr 9.

Publikujemy listę propozycji do Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego. Lista służy przede wszystkim do celów informacyjnych – aby skoordynować prace wokół projektów. O utworzenie jednego źródła informacji o działaniach dotyczących Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego wnioskowali sami Mieszkańcy na spotkaniu w olkuskim magistracie. Zachęcamy wszystkich do aktywnej współpracy, aby skorzystać z szansy, która stoi przed Gminą Olkusz.

Przez trzy miesiące, od kwietnia do końca czerwca, czytelnicy bibliotek publicznych mogą zwiedzać olkuskie muzea oraz zamek Rabsztyn z biletami ulgowymi. Taki jest cel akcji „Czytasz. Zwiedzasz. Zapraszamy do Olkusza”, jaką przygotował olkuski magistrat.

9.04.2016 r. (sobota) Gminny Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Olkuszu wyjątkowo będzie czynny w godz. 7:30 - 11:00.

Rodziny spełniające określone w ustawie wymogi mogą już składać wnioski w ramach programu rządowego „Rodzina 500+”. W Olkuszu instytucją koordynującą program jest Ośrodek Pomocy Społecznej.

Szanowni Państwo,

zapraszamy do udziału w projekcie Akademia Lokalnego Lidera realizowanym przez  Fundację Laboratorium Inspiracji Społecznych w partnerstwie z Lokalną Grupą Działania "Nad Białą Przemszą".

Projekt jest skierowany do osób, które na codzień aktywnie działają w swoich społecznościach lokalnych (wymogiem jest zamieszkanie na terenach wiejskich lub małych miejscowościach do 25 tysięcy mieszkańców).

Już niebawem członkowie zgromadzenia Związku Komunalnego Gmin „Komunikacja Międzygminna” wybiorą nowego przewodniczącego, w którego kompetencji jest organizacja lokalnego transportu zbiorowego na obszarze Gmin Olkusz, Bolesław, Bukowno oraz Klucze. Dwa miesiące temu z funkcji tej zrezygnował Łukasz Kmita, obejmując stanowisko dyrektora małopolskiego KRUS-u. Zgodnie z przedłożonym programem zgromadzenia, planowane jest przyjęcie przez to gremium rezygnacji byłego przewodniczącego oraz wyłonienie nowego. Głosowanie będzie tajne i wezmą w nim udział członkowie zgromadzenia.

Nadszedł czas corocznych wiosennych porządków. Wszyscy zwracamy szczególną uwagę na czystość na terenie naszej Gminy wiedząc, że stan najbliższego otoczenia bezpośrednio świadczy o nas: zarówno o władzach, jak też o samych Mieszkańcach – mówi o naszej trosce o dobro wspólne, ale też o kulturze, jaką reprezentujemy. Utrzymanie porządku wymaga zaangażowania nie tylko władz samorządowych, ale także Mieszkańców.

Zarówno pracownicy, jak i uczniowie wiedzą, że Centrum Helen Doron w Olkuszu, mające swoją siedzibę przy ulicy Króla K.Kazimierza Wielkiego 59, jest miejscem niezwykłym, ponieważ oferuje dzieciom i młodzieży możliwość rozwoju oraz doskonalenia w atmosferze przyjaźni i otwartości. Zatem idealnym sposobem na poznanie szkoły przez szersze audytorium była wizyta Radio Helen Doron – międzynarodowej stacji radiowej, która miała miejsce 17 marca!