Urząd Miasta i Gminy Olkusz

Ułatwienia

Menu Główne

Artykuły:

Narodowa Loteria Paragonowa została przedłużona o kolejne 6 miesięcy i potrwa do 31 marca 2017 r. To efekt dużego zainteresowania loterią i pozytywnych zmian w postawach Polaków, którzy coraz częściej pamiętają o znaczeniu paragonów podczas zakupu towarów i usług. Urząd Skarbowy w Olkuszu zachęca do brania paragonów i udziału w Loterii.

Kolejna wędrówka z Amonitem  już  w niedzielę, 9 października. Tym razem proponujemy Państwu jedną z najciekawszych dolinek podkrakowskich, czyli Dolinę Kobylańską. 

Rada Miejska w Olkuszu uchyliła uchwałę dotyczącą wystąpienia Gminy Olkusz ze Związku Komunalnego Gmin „Komunikacja Międzygminna”. Wtorkowa decyzja radnych była przypieczętowaniem trwających wiele miesięcy rozmów pomiędzy gminami tworzącymi Związek: Olkuszem, Bukownem, Bolesławem i Kluczami. Wypracowane będzie miało swoje odzwierciedlenie w  Statucie ZKG „KM”. Nowe zapisy gwarantują sprawiedliwy rozdział praw poszczególnych gmin w stosunku do ponoszonych obowiązków – również finansowych.

Zainteresowani mogą już składać wnioski – propozycje kandydatów do XVI edycji Olkuskiej Nagrody Artystycznej. Olkuska Nagroda Artystyczna ustanowiona Uchwałą Rady Miejskiej w Olkuszu, przyznawana jest twórcom i animatorom kultury za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury. Nagroda wręczana jest corocznie przez Burmistrza Miasta i Gminy Olkusz i służy popularyzacji osiągnięć olkuskich twórców wśród mieszkańców Olkusza i regionu.

27 września  2016r., z okazji Światowego Dnia Turystyki, Miejski Ośrodek Kultury w Olkuszu oferuje turystom indywidualnym dwie tury darmowego oprowadzania po zamku w Rabsztynie o godz. 11.00 i 16.00, a o godz. 17.00 zwiedzanie z przewodnikiem kolekcji afrykańskich i wikliny za złotówkę. Więcej informacji o rabsztyńskiej warowni i olkuskich zbiorach muzealnych znaleźć można na stronie www.mok.olkusz.pl. Zapraszamy!

Urząd Miasta i Gminy w Olkuszu oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji już w najbliższą sobotę 1 października zapraszają na Piknik Sportowo - Rekreacyjny w ramach Narodowego Dnia Sportu. Jest to IV edycja imprezy organizowanej przez fundację „Zwalcz Nudę” pod patronatem Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Konferencja Górnictwo Hutnictwo Kruszcowe w Badaniach Interdyscyplinarnych - Dąbrowa Górnicza 4 października 2016 r.

W ubiegłą sobotę 17 września 260 zawodników wystartowało i szczęśliwie dotarło do mety I Biegu Ulicznego Srebrna Dziesiątka - I Memoriału im. Kazimierza Chechelskiego, którego trasa przebiegała ulicami Olkusza. Zainteresowanie biegiem przerosło oczekiwania organizatorów, którzy nie tylko zapewnili świetną sportową rywalizację, ale już teraz zapowiadają kolejne edycje biegu w nadchodzących latach. W czasie biegu prowadzona była zbiórka na rehabilitację Natalii Mączki.

Możliwość zobaczenia zabytkowych pojazdów wojskowych różnych armii, przymierzenia elementów współczesnego wyposażenia żołnierskiego i … obsługi armaty przeciwlotniczej. Takie i wiele innych atrakcji czekało na uczestników I Zlotu Militarnego Rabsztyn 2016, jaki odbył się w sobotę 24 września na olkuskim rynku i pod zamkiem Rabsztyn. Zlot został zorganizowany przez Stowarzyszenie „Zamek Rabsztyn” przy wsparciu Urzędu Miasta i Gminy Olkusz oraz prywatnych sponsorów.

    

Masz pomysł na własną firmę oraz motywację do działania zapraszamy do udziału w projekcie

 

Dotacje są adresowane dla osób:

  • Zwolnionych z pracy z przyczyn leżących po stronie pracodawczy nie dłużej niż 6 miesięcy przed przystąpieniem do projektu.

Osoby, które chcą otrzymać wsparcie muszą należeć do co najmniej jednej z poniższych grup

  • Osoba o niskich kwalifikacjach
  • Osoba powyżej 50 roku życia
  • Osoba poniżej 30 roku życia
  • Kobieta
  • Osoba niepełnosprawna

Udział w projekcie jest całkowicie BEZPŁATNY !!

Trwa rekrutacja do projektu – liczba miejsc ograniczona

Zgłoszenia  do projektu można przesyłać za pośrednictwem strony

 www. zmiananaplus.inbit.pl

Szczegółowe informacje o projekcie można uzyskać:

  • Osobiście w biurze projektu InBIT: ul. Szlak 8a/5 Kraków
  • Telefonicznie: 12 626 00 95
  • e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
  • zmianaplus.inbit.pl

 

Ponad pół tysiąca osób wzięło udział w minioną sobotę w akcji „Skarby Bazyliki św. Andrzeja” zorganizowanej w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa przez Urząd Miasta i Gminy Olkusz. Nasze miasto, już po raz drugi, zakwalifikowało się do tej ogólnopolskiej akcji, która w tym roku upłynęła pod hasłem "Gdzie duch spotyka się z przestrzenią".

W dniu 22.09.2016 r. na scenie Miejskiego Domu Kultury w Olkuszu odbył się  Małopolski Konkurs Karaoke Osób Niepełnosprawnych - coroczne Święto Muzyki, Pozytywnej Energii, Radości  i Przełamywania Barier. Organizatorem konkursu było Olkuskie Stowarzyszenie na Rzecz Przeciwdziałania Wykluczeniu Społecznemu, prowadzące Środowiskowy Dom Samopomocy w Olkuszu. Tegoroczny konkurs miał nieco odmienną formułę, gdyż organizatorzy postanowili poszerzyć grono uczestników - artystów, zapraszając do udziału w nim, oprócz uczestników małopolskich środowiskowych domów samopomocy, również podopiecznych Warsztatów Terapii Zajęciowej oraz uczniów Szkół Specjalnych.

Burmistrz Miasta i Gminy Olkusz oraz Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „Nad Białą Przemszą” rozpoczęły przygotowania do pozyskania zewnętrznych środków finansowych na kolejną inwestycję proekologiczną – instalację na obiektach prywatnych ogniw fotowoltaicznych, kolektorów słonecznych oraz pomp ciepła, a co za tym idzie umożliwienia mieszkańcom znacznego obniżenia rachunków za prąd i ciepło przy jednoczesnej ochronie środowiska. Poziom dofinansowania wynosi aż 60%. Osoby zainteresowane uczestnictwem w projekcie mogą do 3.10.2016r. składać na dzienniku podawczym wymagane dokumenty.

W miniony czwartek, 15 września, nasze miasto odwiedziła grupa absolwentów Oddziału Geodezji i Urządzeń Rolnych krakowskiej Wyższej Szkoły Rolniczej, którzy rozpoczęli studia pół wieku temu.