Urząd Miasta i Gminy Olkusz

Ułatwienia

Menu Główne

Artykuły:

Systematyczne kontrole czystości w mieście, jakie dokonywane są przez olkuskich urzędników i strażników miejskich, pozwalają na bieżące reagowanie w przypadku miejsc, które wymagają natychmiastowego posprzątania. Od dłuższego czasu poważnym problemem są podrzucane pod kontenery meble, sprzęt rtv i agd oraz inne odpady, które nie tylko psują estetykę miasta, ale również utrudniają dostęp do kontenerów. Najpilniejszej interwencji wymagają okolice osiedli z zabudową wielorodzinną.

Burmistrz Miasta i Gminy Olkusz zaprasza wszystkich Mieszkańców Miasta i Gminy Olkusz do udziału w akcji "Sprzątanie Gminy" w ramach kampanii "Sprzątanie Świata - Polska 2016", tym razem po hasłem „Podaj dalej…drugie życie odpadów”.

Zachęcamy Państwa do uczestnictwa w "Sprzątaniu Gminy" oraz do wspierania jej w miarę swoich możliwości. Każda forma pomocy i uczestnictwa liczy się po stokroć, gdyż służy Nam wszystkim.

Bliższe informacje na temat w/w akcji można uzyskać w Wydziale Ochrony Środowiska i Gospodarki Odpadami Komunalnymi UMiG w Olkuszu ul. Rynek 1, w pok. nr 232 lub pod nr  tel. 032 6260232.

W niedzielne popołudnie (18.09) spotkajmy się na piknik w olkuskim Rynku. PARKing DAY organizowany w ramach Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego transportu to dzień, kiedy miejsce parkingowe może zamienić się dosłownie we wszystko. Przynieśmy leżaki, kocyki, książki, instrumenty, koszyki z jedzeniem, gry rekreacyjne i planszowe - wszystko po to, by pokazać jak ciekawie jedno miejsce parkingowe może służyć mieszkańcom. My również przygotujemy dla Was i Waszych rodzin coś ciekawego.

Po raz kolejny mieszkańcy Olkusza mieli okazję podziwiać uroki Ziemi Świętokrzyskiej.
A wszystko za sprawą „Warsztatów Krajoznawczo – Turystycznych”, które odbyły się w minioną niedzielę z inicjatywy Olkuskiej Grupy Turystycznej Amonit. Tym razem w ramach warsztatów uczestnicy zwiedzili między innymi Jaskinię Raj, skansen w Tokarni oraz klasztor Cystersów w Jędrzejowie.

W minioną sobotę odwiedziła Olkusz grupa uczestników V Zjazdu Koleżeńskiego Senatorów Rzeczypospolitej Polskiej V kadencji. Dla większości z nich była to pierwsza wizyta w Srebrnym Mieście. Senatorowie spotkali się z kierownictwem gminy, a także zwiedzili atrakcje turystyczne Olkusza i okolic.

Jeśli ktoś chce zobaczyć, jak wyglądają zabytkowe i współczesne pojazdy wojskowe powinien wybrać się w sobotę 24 września na olkuski rynek i do zamku Rabsztyn, gdzie odbędzie się Zlot Militarny – Rabsztyn 2016 organizowany przez Stowarzyszenie „Zamek Rabsztyn” w Olkuszu przy wsparciu finansowym Urzędu Miasta i Gminy Olkusz oraz prywatnych sponsorów.

Wyższa Szkoła Humanitas wraz z Urzędem Miejskim w Sosnowcu zapraszają na II Kongres Praktyków Biznesu, który odbędzie się w dniach 20-21 września br. w siedzibie uczelni w Sosnowcu (ul. Kilińskiego 43). Wydarzenie to oficjalnie zapowiada październikowy VI Europejski Kongres Małych i Średnich Przedsiębiorstw w Katowicach. Udział w Kongresie jest bezpłatny.

Galeria Sztuki Współczesnej BWA w Olkuszu zaprasza:

16.09.2016, g.18.00 - Wernisaż wystawy grafiki Małgorzaty Grabowskiej-Wciseł 2+3D 

Kolejna szansa dla osób bezrobotnych na podniesienie kwalifikacji zawodowych, które mogą być przydatne w znalezieniu nowej pracy. Aby bezpłatnie wziąć udział w projekcie, należy w pierwszej kolejności wysłać formularz zgłoszeniowy.

20 września w Urzędzie Miasta i Gminy w Olkuszu będzie pełnił dyżur doradca, który bezpłatnie wykona Twój Bilans Kariery. Z porad skorzystać mogą osoby pracujące, które chcą się dalej rozwijać zawodowo.

- Odbiory inwestycji to jeden z najprzyjemniejszych obowiązków mojej pracy – mówił burmistrz Roman Piaśnik podczas oceny jakości prac zakończonych w ostatnim czasie. Najnowsze inwestycje, o wartości niemal pół miliona złotych, poprawiają komfort nie tylko użytkowników dróg, ale także najmłodszych mieszkańców gminy. Ci ostatni szczególnie serdecznie potrafią okazać swoją wdzięczność.

Projekt Miejsce Aktywizacji Społecznej i Zawodowej ,,MASZ KLUCZ" dla osób niepełnosprawnych 30+ z powiatu olkuskiego i miechowskiego realizowany jest w okresie od 01.09.2016 do 31.08.2018 r. Głównym celem projektu jest aktywizacja zawodowa 100 osób niepełnosprawnych w wieku 30+ zamieszkujących powiaty: olkuski i miechowski. W ramach projektu wsparcie otrzymają osoby bierne zawodowo oraz bezrobotne.

W sobotę 17 września około godziny 15:00 na olkuskim rynku odbędzie się otwarcie wystawy fotografii wykonanych przez członków Olkuskiego Klubu Miłośników Fotografii. Wernisaż towarzyszy odbywającym się w tym dniu imprezom: Europejskim Dniom Dziedzictwa Kulturowego oraz I Biegowi Ulicznemu Srebrna Dziesiątka.