Urząd Miasta i Gminy Olkusz

Ułatwienia

Menu Główne

Artykuły:

Logo SanepiduPaństwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Olkuszu przedstawia okresową ocenę jakości wody z wodociągu publicznego SUW Olkusz za okres 08.02.2016 - 18.02.2016 r. w zakresie spełnienia wymagań jakościowych wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi.

Dokument PDF do pobrania tutaj.

Budynek UrzęduBurmistrz Miasta i Gminy Olkusz Roman Piaśnik zaprasza wszystkich zainteresowanych na ogłoszenie wyników II edycji Budżetu Obywatelskiego Olkusza. Odbędzie się ono w poniedziałek 22 lutego 2016 r. o godzinie 16.00 w sali konferencyjnej Urzędu Miasta i Gminy Olkusz (Rynek 1).

Herb GminyBurmistrz Miasta i Gminy Olkusz informuje, iż w związku z Ustawą o rewitalizacji z dnia 9. października 2015 r., rozpoczynają się konsultacje społeczne projektu Uchwały Rady Miejskiej w Olkuszu w sprawie wyznaczenia obszaru zdegradowanego i obszaru rewitalizacji Miasta i Gminy Olkusz.

Herb Gminy

22 stycznia 2016 r. ogłosiłem nabór kandydatów do Rady Nadzorczej Spółki Olkuskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego Sp. z o. o. w Olkuszu. Zdecydowałem o przeprowadzeniu (pierwszy raz w historii spółki!) procedury konkursowej, ponieważ chciałem, aby to wyłącznie kompetencje decydowały o powołaniu nowego członka Rady Nadzorczej. Został nim Pan Piotr Seweryn.

Sala z radnymiW piątek 12 lutego 2016 r. zakończone zostały obrady XIV sesji Rady Miejskiej w Olkuszu. Sesja ta rozpoczęła się tydzień temu. Wtedy odwołana została Przewodnicząca, jednak głosowanie na nowego Przewodniczącego zakończyło się remisem. Rada podjęła wówczas decyzję o kontynuowaniu obrad tydzień później. Tym razem udało się zrealizować wszystkie punkty programu. Nowym Przewodniczącym Rady Miejskiej w Olkuszu został Jan Kucharzyk. Zmienił się również Wiceprzewodniczący oraz przewodniczący części komisji.

Herb Gminy18 lutego Burmistrz Miasta i Gminy Olkusz Roman Piaśnik złożył do Prokuratury Rejonowej w Olkuszu zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa w związku z zakażeniem wody. Więcej informacji w dalszej części wiadomości.

Logo PWiKWoda pochodząca z sieci wodociągowej, pochodząca ze Stacji Uzdatniania Wody w Olkuszu, jest zdatna do picia (dla potwierdzania odsyłamy do wydanej w dniu 09.02.2016r. Decyzji Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego, której skan udostępniamy poniżej). Wyniki badań wody pobranej do analizy wykazały, iż sieć wodociągowa Przedsiębiorstwa nie została zanieczyszczona, więc można korzystać w wody w sposób ciągły (nie ma potrzeby wymiany wody w sieci wewnętrznej).

Herb Gminy

Na prośbę mieszkańców publikujemy wyniki wody ze Stacji Uzdatniania Wody w Olkuszu, uzyskiwane w dniach od 3 do 7 lutego 2016 roku w ramach kontroli wewnętrznej prowadzonej przez PWiK Sp. z o.o. w Olkuszu. Dane udostępnił Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Olkuszu.

Wyniki: woda surowa i podawana 3-5.02.2016

Wynik: woda surowa i podawana 6.02.2016

Wynik: woda surowa i podawana 7.02.2016

Konkursowe Bazgroły 2016Zapraszamy do udziału w ogólnopolskim konkursie literacko-plastycznym „Bazgroł 2016", którego celem jest propagowanie czytelnictwa, książki i działań twórczych wśród dzieci i dorosłych. Zadaniem uczestników konkursu jest wymyślenie, napisanie, zilustrowanie bajki / baśni / lub opowiadania przez duety autorskie składające z dwójki dzieci lub dziecka i osoby dorosłej, stworzenie komiksu lub wykonanie książki artystycznej.

Wędrówka z AmonitemPonad 80 osób, w tym wiele osób spoza Olkusza m.in. z Klucz, Myszkowa, Włodowic, Żarek czy Krakowa wzięło udział w zorganizowanej przez Olkuską Grupę Turystyczną Amonit wędrówce po Pustyni Błędowskiej. Frekwencja przeszła wszelkie oczekiwania. I nie ma się co dziwić skoro wycieczki Amonita mają charakter otwarty, a co ważne udział w nich nie wiąże się z żadnymi kosztami. Z drugiej strony coraz więcej osób wybiera aktywny sposób spędzania wolnego czasu.

Dziewczynka w basenieMiejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olkuszu zaprasza do udziału w Rodzinnych Rozgrywkach Sportowych na Krytym Basenie przy ZSPI nr 1 (ul. Kochanowskiego 2) w niedzielę 14.02.2016 r. o godz. 10:30. Specjalnie przygotowane gry i zabawy nie wymagają szczególnych umiejętności pływackich. Dozwolone jest używanie rękawków, kół, makaroników itp. Szczegółowe informacje na www.mosir.olkusz.pl, facebook.pl/mosirolkusz.

Budynek UrzęduOd 22 lutego 2016 r. zmienia się regulamin organizacyjny Urzędu Miasta i Gminy w Olkuszu. Burmistrz zdecydował o likwidacji Wydziału Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej, którego obowiązki przejmą inne wydziały: Administracyjny i Zamówień Publicznych, Ochrony Środowiska i Gospodarki Odpadami Komunalnymi oraz Geodezji i Gospodarki Mieniem. Przyczyni się to nie tylko do usprawnienia komunikacji wewnątrz Urzędu, ale także do wygenerowania nowych oszczędności.

Dyrekcja Zespołu Szkolno–Przedszkolnego Integracyjnego Nr 1 w Olkuszu informuje, że kryta pływalnia została ponownie udostępniona.