Urząd Miasta i Gminy Olkusz

Ułatwienia

Menu Główne

Artykuły:

Podobnie jak co roku, tak też i na ostatni weekend wakacji 2016 Miejski Ośrodek Kultury w Olkuszu przygotował dla maluchów bal przebierańców. Odziane w różnorodne kostiumy dzieci bawiły się tańcem i naśladowaniem gwiazd w mini playback show. Zgodnie z tradycją tego rodzaju imprez nie zabrakło też wyborów Królowej i Króla Tańca oraz najpiękniejszego stroju balu. Na zwycięzców czekały nagrody, a wszystko to odbyło się w piątek 26 sierpnia na placu przy Miejskim Domu Kultury.

Wśród licznych atrakcji, jakie Miejski Ośrodek Kultury przygotował dla dzieci i młodzieży w ramach „Wakacji 2016 z MOK”, było też spotkanie studentów Olkuskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku z maluchami. Nie po raz pierwszy, i zapewne nie ostatni, seniorzy zorganizowali dzieciom pełne rozrywek popołudnie pod hasłem „Nie ma to jak u babci i dziadka”. Wspólna zabawa przyniosła wiele radości maluchom i organizatorom.

Lokalna Grupa Działania Nad Białą Przemszą informuje o możliwości uzyskania dotacji m.in. na utworzenie bądź rozwój działalności gospodarczej.

Olkuscy wielbiciele biegania ucieszą się z wiadomości, że 17 września w ich rodzinnym mieście zorganizowany zostanie I Bieg Uliczny „Srebrna Dziesiątka”. 10-kilometrowa trasa zaplanowana została w centrum Olkusza i w zachodniej części miasta. Uczestnicy biegu zobaczą dzięki temu atrakcyjne zakątki Srebrnego Grodu, a mieszkańcy będą im kibicować na trasie. W imprezie weźmie udział 250 zawodników z całej Polski oraz z zagranicy. Organizatorem pierwszej w historii miasta „Srebrnej Dziesiątki” jest Klub Biegacza „Olkuszbiega” przy współpracy z Urzędem Miasta i Gminy Olkuszu, Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Olkuszu, Miejskim Ośrodkiem Kultury w Olkuszu oraz KS Olkusz.

Już w najbliższą sobotę 27 sierpnia mieszkańcy mogą wziąć udział w niezwykłej podróży hybrydowym autobusem i zwiedzić ciekawe zakątki Ziemi Olkuskiej. Organizatorem imprezy jest Związek Komunalny Gmin "Komunikacja Międzygminna" z siedzibą w Olkuszu.

W najbliższą niedzielę o godz. 9:30 na terenie Kompleksu Basenowo-Rekreacyjnego OSW „Czarna Góra” odbędzie się Otwarty Turniej Siatkówki Plażowej organizowany przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olkuszu. Trzem najlepszym drużynom zostaną wręczone medale, dyplomy oraz nagrody rzeczowe.

MOSiR Olkusz zaprasza także do udziału w konkursach, grach i zabawach, które będą rozgrywane przez cały dzień. Zapisy będą przyjmowane bezpośrednio przed konkursami. Nie zabraknie  również animacji sportowych fitness i aquaerobic.

Roman Piaśnik – Burmistrz Miasta i Gminy Olkusz, Sołectwo Zawada oraz Miejski Ośrodek Kultury w Olkuszu serdecznie zapraszają na doroczne Dożynki Gminne, które odbędą się w niedzielę, 4 września 2016 r., w Zawadzie. Uroczystości rozpocznie o godz. 12.30 przemarsz korowodu sprzed remizy OSP na plac przy Szkole Podstawowej. Tam odprawiona zostanie msza św., po której, zgodnie z wielowiekową tradycją, odbędą się podziękowania za plony i dzielenie poświęconego chleba. Dalszą część Dożynek Gminnych 2016 wypełnią artystyczne występy i taneczna zabawa. Zachęcamy do zapoznania się z pełnym programem imprezy.
Niedzielne popołudnie na olkuskim rynku należało do funduszy europejskich i... deszczu, który nie odstraszył jednak zainteresowanych tematyką unijnego wsparcia. W ramach Festiwalu „Małopolska Myśli o Tobie” swoje projekty prezentowali ci, którzy dzięki środkom unijnym odnieśli biznesowe sukcesy.

Nowy rok szkolny za pasem, warto więc przyjrzeć się zmianom czekającym na uczniów szkół podstawowych i gimnazjów od 1 września. Tych jest wiele: od inwestycji w najbliższym otoczeniu szkół o wartości ponad 2,3 mln zł, przez kwestie organizacyjne związane z ustawowym zniesieniem obowiązku szkolnego sześciolatków, po zmianę na stanowisku dyrektora Samorządowego Zespołu Edukacji w Olkuszu. Jednostką tą, zajmującą się obsługą ekonomiczno-administracyjną placówek edukacyjnych, od 1 września pokieruje Anna Kluczewska.

W sobotę 27 sierpnia w osiedlowej Dolince odbędzie się piknik z atrakcjami. W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy!

Festyny Rodzinne Osiedla Centrum, organizowane rokrocznie na placu przy Miejskim Domu Kultury, na stałe weszły już do kalendarza olkuskich imprez wakacyjnych. Różnorodne atrakcje dla dzieci i dorosłych, konkursy, poczęstunki i zabawy taneczne każdorazowo przyciągają mieszkańców z całej okolicy, innych osiedli, a nawet sąsiednich miejscowości. Nie inaczej było podczas V Festynu Rodzinnego Osiedla Centrum, który odbył się w sobotę 20 sierpnia 2016 roku, oczywiście przy Miejskim Domu Kultury w Olkuszu.

Czy wiesz, jak powstała Pustynia Błędowska? Kim jest Srebrzysta Pani? Kto wynalazł pierwszy emaliowany garnek? Pytania te zainspirowały Grupę Teatralną „Glutaminian Sodu” do stworzenia happeningu pt. „Srebrna Uliczka”. Jeśli ciekaw jesteś odpowiedzi, to dołącz do nas w niedzielę 28 sierpnia 2016 roku na terenie za Urzędem Miasta i Gminy w Olkuszu. Zaczynamy o godz. 20.00. Nie siedź w domu, baw się z nami, zapraszamy!

Nowości wydawnicze

Wszystko wskazuje na to, że już niedługo odbiorcy gazu będą mogli załatwić w Olkuszu wszystkie formalności – poczynając od planowania, po wykonanie przyłączy. Taką deklarację złożył w korespondencji kierowanej do burmistrza Romana Piaśnika Prezes Zarządu Polska Spółka Gazownictwa sp. z o. o. Jarosław Wróbel. Choć konkretny termin utworzenia gazowni nie został jeszcze podany, wygląda na to, że apele mieszkańców oraz władz miejskich zostaną wysłuchane.