Urząd Miasta i Gminy Olkusz

Ułatwienia

Menu Główne

Artykuły:

Harmonogram dowozu wody na terenie Miasta i Gminy Olkusz w dniu 09.02.2016 r.

UWAGA! Mieszkańcy Wiśliczki i Olewina w najbliższym czasie otrzymają wodę w baniakach. Zostanie ona dostarczona wozami strażackimi, z których będą rozgłaszane komunikaty głosowe.

Woda - komunikatW związku z pojawiającymi się sprzecznymi informacjami, dotyczącymi możliwych zastosowań skażonej wody, publikujemy link do komunikatu Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego, w którym jednoznacznie stwierdzono, że woda nie tylko nie jest zdatna do picia, ale także "nie powinna być również używana do mycia ciała". Mieszkańcom miejscowości Olkusz, Rabsztyn, Podgrabie, Olewin, Osiek, Sieniczno, Witeradów, Zawada, Zimnodół, Żurada, Zederman, Gorenice, Niesułowice, Bogucin Mały, Czarny Las, Wiśliczka polecamy lekturę informacji na stronie Sanepidu: tutaj oraz śledzenie naszego profilu na facebooku, gdzie publikujemy bieżące komunikaty: tutaj.

Woda - komunikat

W związku z pojawiającymi się pytaniami informujemy, że woda jest niezdatna do spożycia wyłącznie we wskazanych przez Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego.
Na terenie Gminy Olkusz są to:
Olkusz, Rabsztyn, Podgrabie, Olewin, Osiek, Sieniczno, Witeradów, Zawada, Zimnodół, Żurada, Zederman, Gorenice, Niesułowice, Bogucin Mały.
W pozostałych miejscowościach Gminy Olkusz woda jest zdatna do spożycia.

Nagrodzeni Cordis NobilisW sobotę 6 lutego w sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury odbyło się spotkanie noworoczne, którego najważniejszym punktem była gala Cordis Nobilis, w czasie której Burmistrz Roman Piaśnik wręczył nagrody Szlachetnych Serc tym osobom oraz organizacjom, które wyróżniają się swoją aktywną i bezinteresowną pracą na rzecz innych.

logo 1%Rozliczając deklaracje podatkowe warto pamiętać o możliwości przekazania 1% podatku dochodowego na rzecz wybranej organizacji pożytku publicznego (OPP). Jest to wyjątkowa szansa, aby pomóc tym, którzy angażują się w działalność na rzecz innych. Prezentujemy listę organizacji oraz osób potrzebujących z terenu Gminy Olkusz.

Woda - komunikatW związku z decyzją Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego, który stwierdził brak przydatności do spożycia wody dostarczanej z olkuskich wodociągów, chcemy na bieżąco informować mieszkańców o podejmowanych działaniach. W Olkuszu wodę będą dostarczały beczkowozy. Już teraz znajdują się one na rynku oraz na Os. Młodych (pętla przy ul. Krasickiego). Z uwagi na fakt, że sytuacja jest dynamiczna, chcielibyśmy zachęcić Państwa do śledzenia naszego profilu na facebooku (https://www.facebook.com/umigolkusz). Przekazujemy tam każdą otrzymaną informację, która może się przydać mieszkańcom.

Zwołana na wniosek grupy radnych sesja miała przynieść zmiany w prezydium Rady Miejskiej. Ostatecznie odwołano przewodniczącą Małgorzatę Bień, ale nie rozstrzygnięto, kto ją zastąpi.

Zimowa Wędrówka z AmonitemOlkuska Grupa Turystyczna Amonit zaprasza miłośników pieszych wycieczek na Zimową Wędrówkę z Amonitem po Pustyni Błędowskiej.
Wędrówka odbędzie się w niedzielę 14 lutego 2016 roku. Zbiórka o godz. 10.30 przy Domu Kultury w Kluczach.
Udział w wycieczce bezpłatny, organizatorzy zapewniają obsługę przewodnicką oraz super atmosferę.
Mile widziane rodziny z dziećmi. Zapraszamy!

Woda - komunikatOlkuski Sanepid wydał w poniedziałek decyzję, w której stwierdzono brak przydatności wody do spożycia w ciągu publicznym SUW Olkusz. Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny nakazał Przedsiębiorstwu Wodociągów i Kanalizacji w Olkuszu natychmiastowe działania naprawcze, informacyjne oraz zapewnienie odbiorcom wody przydatnej do spożycia przez ludzi, a także poinformowanie o punktach jej odbioru.

Łukasz KmitaŁukasz Kmita złożył rezygnację ze stanowiska przewodniczącego Związku Komunalnego Gmin „Komunikacja Międzygminna". Dotychczasowy szef olkuskiej komunikacji nie będzie pełnił swoich obowiązków od piątku, 5 lutego . Jak wyjaśnia burmistrz, rezygnacja ma związek z osobistymi planami zawodowymi Łukasza Kmity.

Zdjęcie radnychXIV sesja Rady Miejskiej w Olkuszu odbędzie się w dniu 5 lutego 2016 r. (piątek) o godz. 15.00 w sali narad Urzędu Miasta i Gminy Olkusz, ul. Rynek 1.

Komunikat - wodaKomunikat Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Olkuszu. Woda w miejscowościach gmin: Olkusz, Klucze, Bolesław oraz w mieście Bukowno nie nadaje się do spożycia do ludzi. Komunikat obowiązuje do odwołania.
Decyzja Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Olkuszu stwierdzająca brak przydatności wody do spożycia.

Koncert 2 plus6 lutego, o g. 18.00, w galerii BWA w Olkuszu wystąpią Grzegorz Rogala (puzon) i Frank Parker (perkusja, instrumenty elektroniczne). Zapraszamy!

Bilety – normalny: 15 zł, ulgowy (emeryci, dzieci i młodzież ucząca się): 10 zł

ul. Krakowska w OlkuszuW publicznej debacie często powraca temat organizacji ruchu w ścisłym centrum Olkusza. Interesują się nim nie tylko jego mieszkańcy, ale także osoby przyjezdne. Powtarzają się wnioski mieszkańców oraz radnych, dążących do poprawy estetyki tej części miasta, zwłaszcza w kontekście wyłączenia ulicy Krakowskiej z ruchu samochodowego. W odpowiedzi na liczne interwencje w tym zakresie, burmistrz Roman Piaśnik zdecydował o przeprowadzeniu wśród mieszkańców ankiety, której wyniki będą elementem dalszej dyskusji nad organizacją ruchu w centrum.