Urząd Miasta i Gminy Olkusz

Ułatwienia

Menu Główne

Artykuły:

Herb gminyRoman Piaśnik Burmistrz Miasta i Gminy Olkusz zaprasza lokalnych przedsiębiorców oraz wszystkich zainteresowanych rozwojem własnego biznesu na I konferencję organizowaną w ramach programu „System Wsparcia Inwestora - Olkusz Wspiera Przedsiębiorczość". Konferencja pt. „Wsparcie Gminy i możliwości wykorzystania środków unijnych w rozwoju lokalnej przedsiębiorczości" odbędzie się 14 grudnia o godzinie 9.00 w sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury w Olkuszu ul. F. Nullo 29.

Logo Gminy Olkusz

10 grudnia 2015 r. Burmistrz Miasta i Gminy Olkusz Roman Piaśnik ogłosił nazwisko nowego Zastępcy Burmistrza ds. Komunalnych. Została nim Pani Jolanta Motyczyńska, dotychczas zatrudniona w Urzędzie Miasta i Gminy w Olkuszu. Nowe obowiązki obejmuje już od dziś.

Turniej Mikołajkowy - logoStowarzyszenia Dobroczynnego Res Sacra Miser w Olkuszu zaprasza na I Mikołajkowy Integracyjny Turniej Piłki Halowej, który odbędzie się 6.12.2015 r. w hali widowiskowo -sportowej MOSiR w Olkuszu. Patronat Honorowy nad imprezą objął Burmistrz Miasta i Gminy Olkusz Roman Piaśnik.

Przejdź do: ŚP. Kazimierz Chechelski

znicz

Z głębokim smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci śp. Kazimierza Chechelskiego - wybitny olkuski działacz sportowy oraz radny Rady Miejskiej w latach 2006-2010. Rodzinie i bliskim składamy wyrazy współczucia.

 

Obywatel.gov.plBurmistrz Miasta i Gminy Olkusz Roman Piaśnik informuje, że na stronie Urzędu Miasta i Gminy w Olkuszu funkcjonuje podlinkowanie do strony www.obywatel.gov.pl. Strona ta oraz uruchomiona infolinia 222 500 115 służą temu, żeby obywatele mogli uzyskać prostą i wyczerpującą informację jak załatwić daną sprawę. Działania te pozwolą zminimalizować czas załatwienia najpopularniejszych spraw w urzędzie.

Herb Gminy OlkuszTrwa II edycja budżetu obywatelskiego. Chciałbym, by w II edycji budżetu obywatelskiego, mieszkańcy mieli większy wpływ na podejmowane decyzje. W związku z tym powołany zostanie Zespół ds. Budżetu Obywatelskiego, w składzie którego będą uczestniczyć przedstawiciele mieszkańców Miasta i Gminy Olkusz, którzy wyrażą chęć pracy w tym Zespole, wspólnie z przedstawicielami Rady Miejskiej w Olkuszu i Urzędu Miasta i Gminy Olkusz.

Zainteresowani mogą już składać wnioski – propozycje kandydatów do VII edycji Nagrody dla Osób Działających Na Rzecz Dobra Innych „Cordis Nobilis". Nagrody Cordis Nobilis przyznawane są w celu szczególnego docenienia i wyróżnienia osób i organizacji związanych z Olkuszem, które działają na rzecz innych osób.

 

Kandydatów można zgłaszać w następujących kategoriach:

  • ORGANIZACJA – dla organizacji pozarządowej za najwartościowsze przedsięwzięcie służące budowaniu wspólnego dobra,
  • FILANTROP – dla darczyńców, sponsorów za finansowe wspieranie działalności społecznej,
  • WOLONTARIUSZ – dla osób stawiających pierwsze kroki w pracy społecznej,
  • NAUCZYCIEL – za działalność na rzecz wychowania dzieci i młodzieży, wykraczającą poza zwykłe obowiązki,
  • OSOBA – za długoletnią, bezinteresowną działalność na rzecz dobra innych.

Herb Gminy

Szanowni Państwo, na początku miesiąca pisałem o problemie finansowym, przed którym niespodziewanie została postawiona Gmina Olkusz. Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji sp. z o.o. w Olkuszu, przedkładając mi do zatwierdzenia taryfę dla zbiorowego zaopatrzenia w wodę i odprowadzania ścieków, wyraziło oczekiwanie zniwelowania znacznego wzrostu cen wysoką dopłatą z budżetu Gminy Olkusz w wysokości 5,8 mln zł.

Zdjęcie radnychXI sesja Rady Miejskiej w Olkuszu odbędzie się w dniu 1 grudnia 2015 r. (wtorek) o godz. 15.30 w sali narad Urzędu Miasta i Gminy Olkusz, ul. Rynek 1.

Już 14 listopada 2015 roku odbędzie się kolejna, długo wyczekiwana edycja Artur Siódmiak CAMP. Tym razem spotykamy się z fanami piłki ręcznej w Olkuszu. Sobotnia impreza będzie okazją do aktywności wszystkich mieszkańców Olkusza, albowiem formuła trzech paneli uwzględnia zarówno uczestnictwo czynne, jak i bierne w ramach spotkania z Gwiazdami.

 

 

Herb GminyTalony na paczki wigilijne dla osób potrzebujących będzie można odbierać w budynku Ośrodka Pomocy Społecznej w Olkuszu, Al. 1000-lecia 15C, w dniach od 7.12.2015 r. do 11.12.2015 r. w godzinach:
- poniedziałek: od godz. 12:00 do 16:00
- wtorek-piątek: od godz. 10:00 do 14:00

Spotkanie wigilijne - grafika

Zbliżają się święta Bożego Narodzenia – czas serdecznych życzeń oraz rodzinnych spotkań. Burmistrz Miasta i Gminy Olkusz Roman Piaśnik zaprasza wszystkich Mieszkańców Miasta i Gminy Olkusz do wspólnego kolędowania oraz dzielenia się opłatkiem. Wigilia Mieszkańców odbędzie się w sobotę 19 grudnia o godzinie 10.00 na olkuskim rynku.

V Sesja RMIX sesja Rady Miejskiej w Olkuszu odbędzie się w dniu 20 października 2015 r. (wtorek) o godz. 15.30 w sali narad Urzędu Miasta i Gminy Olkusz, ul. Rynek 1.