Urząd Miasta i Gminy Olkusz

Ułatwienia

Menu Główne

Artykuły:

Niedzielne popołudnie na olkuskim rynku należało do funduszy europejskich i... deszczu, który nie odstraszył jednak zainteresowanych tematyką unijnego wsparcia. W ramach Festiwalu „Małopolska Myśli o Tobie” swoje projekty prezentowali ci, którzy dzięki środkom unijnym odnieśli biznesowe sukcesy.

Festyny Rodzinne Osiedla Centrum, organizowane rokrocznie na placu przy Miejskim Domu Kultury, na stałe weszły już do kalendarza olkuskich imprez wakacyjnych. Różnorodne atrakcje dla dzieci i dorosłych, konkursy, poczęstunki i zabawy taneczne każdorazowo przyciągają mieszkańców z całej okolicy, innych osiedli, a nawet sąsiednich miejscowości. Nie inaczej było podczas V Festynu Rodzinnego Osiedla Centrum, który odbył się w sobotę 20 sierpnia 2016 roku, oczywiście przy Miejskim Domu Kultury w Olkuszu.

Wszystko wskazuje na to, że już niedługo odbiorcy gazu będą mogli załatwić w Olkuszu wszystkie formalności – poczynając od planowania, po wykonanie przyłączy. Taką deklarację złożył w korespondencji kierowanej do burmistrza Romana Piaśnika Prezes Zarządu Polska Spółka Gazownictwa sp. z o. o. Jarosław Wróbel. Choć konkretny termin utworzenia gazowni nie został jeszcze podany, wygląda na to, że apele mieszkańców oraz władz miejskich zostaną wysłuchane.

15 sierpnia 2016 r. obchodziliśmy Święto Wojska Polskiego, ustanowione w rocznicę Bitwy Warszawskiej z 1920 r. Jak co roku, olkuskie uroczystości rozpoczęła Msza św. w Bazylice św. Andrzeja Apostoła w Olkuszu. Zgromadzeni na olkuskim rynku złożyli kwiaty pod pomnikiem Marszałka Piłsudskiego oraz uczestniczyli w krótkim koncercie patriotycznym. Miasto i Gminę Olkusz reprezentowali przedstawiciele Rady Miejskiej, z przewodniczącym Janem Kucharzykiem na czele oraz burmistrz Roman Piaśnik, w asyście swojej zastępcy Jolanty Motyczyńskiej oraz sekretarz Miasta i Gminy Olkusz Katarzyny Bożek.

Uroczystości akompaniowała Olkuska Reprezentacyjna Orkiestra Dęta, a wartę przy pomniku J. Piłsudskiego pełnili harcerze oraz Straż Miejska.

Zakończył się plebiscyt Wielkie Odkrywanie Małopolski, którego celem była promocja najciekawszych oraz najbardziej wartościowych ofert dla turysty goszczącego w Małopolsce, a także najciekawszych inwestycji z zakresu obsługi ruchu turystycznego. Atrakcje turystyczne ziemi olkuskiej zostały docenione przez głosujących i zajęły wysokie miejsca w poszczególnych kategoriach.

Nie ustają prace inwestycyjne na terenie Gminy Olkusz. Tylko w ostatnim czasie komisja z burmistrzem Romanem Piaśnikiem dokonała czterech kolejnych odbiorów, tym razem w Zimnodole, Zawadzie oraz przy ul. Bylicy i ul. Piłsudskiego.

Burmistrz Miasta i Gminy Olkusz informuje o możliwości skorzystania z pomocą w formie dofinansowania zakupu podręczników do kształcenia ogólnego, w tym podręczników do kształcenia specjalnego lub podręczników do kształcenia w zawodach, dopuszczonych do użytku szkolnego przez ministra właściwego do spraw oświaty i wychowania. Rządowy program "Wyprawka szkolna" w 2016 r. obejmie uczniów z niepełnosprawnościami. Wniosek składa się do Dyrektora szkoły, do której będzie uczęszczał uczeń w roku szkolnym 2016/2017 w terminie do 8 września 2016 r.

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie wychodząc naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców województwa małopolskiego informuje, iż Rada Nadzorcza WFOŚiGW w Krakowie zatwierdziła Program Priorytetowy „Jawor” Poprawa efektywności energetycznej - termomodernizacja budynków jednorodzinnych.

W imieniu Prezesa Zarządu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie - Pani Małgorzaty Mrugały, serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych na kolejny Dzień Otwarty,  który odbędzie się tradycyjnie w ostatni czwartek miesiąca, czyli 25 sierpnia 2016 r., w godzinach 8.00-15.00 w siedzibie Funduszu (parter, ul. Kanonicza 12).

Tym razem Dzień Otwarty w szczególności dedykowany jest dla osób fizycznych, dla których WFOŚiGW w Krakowie we wrześniu uruchamia nowy Program pożyczkowy “Jawor” na termomodernizację budynków jednorodzinnych. Więcej informacji na temat Programu <przejdź>

Urząd Miasta i Gminy Olkusz ogłasza nabory na wolne stanowiska urzędnicze:
1. Podinspektor w Wydziale Drogowo-Inwestycyjnym
2. Inspektor w Wydziale Drogowo-Inwestycyjnym

znicz

Z ogromnym żalem i smutkiem przyjęliśmy informację o śmierci naszej Koleżanki śp. Elżbiety Magdy. Mężowi oraz córkom wyrazy głębokiego współczucia składają Kierownictwo i Pracownicy Urzędu Miasta i Gminy w Olkuszu.

 

 

Od 31 sierpnia do 2 września na olkuskim rynku będzie można bezpłatnie zwiedzać pawilon „Muzeum na kółkach”, w którym zostanie przedstawiona historia i kultura polskich Żydów, z uwzględnieniem historii Olkusza. Imprezy towarzyszące temu wydarzeniu, przygotowane przez Zespół Szkół Nr 1 im. Stanisława Staszica przy współpracy z Urzędem Miasta i Gminy w Olkuszu, Miejskim Ośrodkiem Kultury w Olkuszu, Powiatową i Miejską Biblioteką Publiczną w Olkuszu, Biblioteką Pedagogiczną w Olkuszu, Galerią Sztuki Współczesnej BWA w Olkuszu oraz Muzeum Regionalnym PTTK oddział Olkusz, będą doskonałą okazją do aktywnego i nietuzinkowego sposobu zdobywania wiedzy na ten temat. Udział we wszystkich wydarzeniach będzie bezpłatny.

Olkusz po raz pierwszy znalazł się na mapie Festiwalu Funduszy Europejskich "Małopolska myśli o Tobie". 21 sierpnia już od godziny 14:00 na rynku moc atrakcji: koncerty, konkursy z nagrodami i atrakcje dla dzieci, a ponadto możliwość spotkania konsultantów, którzy będą udzielali darmowych porad dotyczących realizacji projektów unijnych oraz wystawców, którym tego typu projekty udało się zrealizować. Na zakończenie imprezy wystąpi gwiazda wieczoru - zespół Zakopower. Wcześniej zagra zespół Sayes. Od wtorku do niedzieli (16-21 sierpnia br.) na rynku w Olkuszu będzie działał Mobilny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich.

Od dźwięku syren alarmowych, które rozbrzmiały o godzinie 17.00, czyli godzinie „W” rozpoczęły się 1 sierpnia na olkuskim Starym Cmentarzu uroczystości upamiętniające 72. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego.