Urząd Miasta i Gminy Olkusz

Ułatwienia

Menu Główne

Artykuły:

Zdjęcie radnychXIII sesja Rady Miejskiej w Olkuszu odbędzie się w dniu 21 stycznia 2016 r. (czwartek) o godz. 18.00 w sali narad Urzędu Miasta i Gminy Olkusz, ul. Rynek 1.

Logo bibliotekiMiło nam poinformować, że już po raz dziewiąty Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Olkuszu znalazła się w gronie laureatów Konkursu na najlepiej przeprowadzoną ogólnopolską kampanię „Cała Polska czyta dzieciom" w roku szkolnym 2014/2015.

Herb Gminy OlkuszBurmistrz Miasta i Gminy Olkusz informuje, iż w związku z Ustawą o rewitalizacji z dnia 9 października 2015 r., Gmina Olkusz przystępuje do prac nad Gminnym Programem Rewitalizacji Olkusza na lata 2016 – 2026.

Wielka Orkiestra Świątecznej PomocyKoncerty, występy młodych talentów i „Światełko do nieba” towarzyszyć będą prowadzonej 10 stycznia 2016 r. w naszym mieście kweście na zakup urządzeń medycznych dla oddziałów pediatrycznych i zapewnienie godnej opieki medycznej dla seniorów. Od godz. 16.00 na scenie Miejskiego Domu Kultury przy ul. F. Nullo 29 zaprezentują się muzycy ognisk muzycznych „Żaczek” i „DodiART”, mali tancerze z Olkuskiej Szkółki Baletowej, skrzypkowie Szkoły Suzuki, podopieczni sekcji wokalnej i instrumentalnej MOK, a także zespoły „Wotum” oraz „Tajna lista”.

Herb OlkuszaBurmistrz Miasta i Gminy Olkusz zaprasza Wszystkich Mieszkańców Gminy do wypełnienia wstępnych ankiet dotyczących wymiany źródeł ciepła i/lub dotyczących odnawialnych źródeł energii.

Herb Gminy OlkuszBurmistrz Miasta i Gminy Olkusz Roman Piaśnik informuje, że głosowanie na zgłoszone przez mieszkańców Miasta i Gminy Olkusz propozycje zadań do II edycji budżetu obywatelskiego odbędzie się w dniach 1 – 12 lutego b. r.

Orszak Trzech KróliTłumy olkuszan wzięły udział w środowe przedpołudnie w Orszaku Trzech Króli. Marsze wyruszyły o godzinie 11 z trzech parafii, skąd wszyscy przemaszerowali na plac dworcowy, a później na olkuski rynek.

Czytaj więcej w Gazecie Krakowskiej.

Wigilia Mieszkańców 2015Ostatni tydzień przed Świętami Bożego Narodzenia to dla wielu Mieszkańców czas intensywnych przygotowań. W natłoku obowiązków warto zatrzymać się na chwilę, aby naprawdę wczuć się w świąteczną atmosferę. Okazję do tego stworzył Burmistrz Roman Piaśnik, organizując na olkuskim rynku Wigilię Mieszkańców, która odbyła się w ostatnią sobotę przed Bożym Narodzeniem. Towarzyszył jej tradycyjny jarmark bożonarodzeniowy.

Pierwszy wykład Uniwersytetu III WiekuGościem Olkuskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku w czwartek 7 stycznia 2016 r. był Wiktor Adamus, profesor nadzwyczajny w Instytucie Ekonomii, Finansów i Zarządzania Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz Rektor Wyższej Szkoły Ubezpieczeń – Uczelni Ekonomiczno-Społecznej w Krakowie. Pierwszy w 2016 r. wykład był też okazją do złożenia noworocznych życzeń dla studentów-seniorów przez prof. Wiktora Adamusa, burmistrza Romana Piaśnika, któremu towarzyszyła zastępca burmistrza Jolanta Motyczyńska oraz dyrektor MOK Grażynę Praszelik-Kocjan.

Grafika - orszak trzech króli

Tradycyjnemu świętu Trzech Króli w tym roku będzie towarzyszył uroczysty orszak. Trzej królowie, po zakończeniu Mszy św. rozpoczynającej się o godz. 10.00, wyruszą z trzech kościołów: pw. św. Andrzeja Apostoła, pw. św. Maksymiliana oraz pw. Dobrego Pasterza, aby spotkać się na placu dworcowym. Wspólnie już królowie przejdą kolędować na rynek. Patronat nad Orszakiem Trzech Króli w Olkuszu objął Biskup Grzegorz Kaszak.

Choinka spotkanieBurmistrz Miasta i Gminy Olkusz Roman Piaśnik zaprasza wszystkich Mieszkańców Miasta i Gminy Olkusz do wspólnego kolędowania i dzielenia się opłatkiem. Wigilia Mieszkańców odbędzie się 19 grudnia 2015 r. (sobota) o godzinie 10.00 na olkuskim rynku.

Herb Olkusza24 grudnia (wigilia) Urząd Miasta i Gminy w Olkusz będzie nieczynny*. Urząd Stanu Cywilnego będzie czynny od godz. 7.00 do godz. 15.00. 31 grudnia Urząd Miasta i Gminy w Olkuszu będzie czynny od godz. 7.00 do godz. 15.00, natomiast kasa Urzędu Miasta i Gminy w Olkuszu od godz. 7.00 do godz. 10.00.

*Wolny dzień w zamian za święto przypadające w dniu wolnym od pracy, tj 26.12.2015 r.

Zdjęcie radnychXII sesja Rady Miejskiej w Olkuszu odbędzie się w dniu 22 grudnia 2015 r. (wtorek) o godz. 10.00 w sali narad Urzędu Miasta i Gminy Olkusz, ul. Rynek 1.