Urząd Miasta i Gminy Olkusz

Ułatwienia

Menu Główne

Artykuły:

Zwołana na wniosek grupy radnych sesja miała przynieść zmiany w prezydium Rady Miejskiej. Ostatecznie odwołano przewodniczącą Małgorzatę Bień, ale nie rozstrzygnięto, kto ją zastąpi.

Łukasz KmitaŁukasz Kmita złożył rezygnację ze stanowiska przewodniczącego Związku Komunalnego Gmin „Komunikacja Międzygminna". Dotychczasowy szef olkuskiej komunikacji nie będzie pełnił swoich obowiązków od piątku, 5 lutego . Jak wyjaśnia burmistrz, rezygnacja ma związek z osobistymi planami zawodowymi Łukasza Kmity.

Koncert 2 plus6 lutego, o g. 18.00, w galerii BWA w Olkuszu wystąpią Grzegorz Rogala (puzon) i Frank Parker (perkusja, instrumenty elektroniczne). Zapraszamy!

Bilety – normalny: 15 zł, ulgowy (emeryci, dzieci i młodzież ucząca się): 10 zł

ul. Krakowska w OlkuszuW publicznej debacie często powraca temat organizacji ruchu w ścisłym centrum Olkusza. Interesują się nim nie tylko jego mieszkańcy, ale także osoby przyjezdne. Powtarzają się wnioski mieszkańców oraz radnych, dążących do poprawy estetyki tej części miasta, zwłaszcza w kontekście wyłączenia ulicy Krakowskiej z ruchu samochodowego. W odpowiedzi na liczne interwencje w tym zakresie, burmistrz Roman Piaśnik zdecydował o przeprowadzeniu wśród mieszkańców ankiety, której wyniki będą elementem dalszej dyskusji nad organizacją ruchu w centrum.

Grażyna Praszelik-KocjanDyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury, Grażyna Praszelik-Kocjan, z dniem 11 lutego nie będzie już pełnić tej funkcji. Szefowa MOK złożyła rezygnację, która została przyjęta przez burmistrza Olkusza, Romana Piaśnika. Oznacza to, że niebawem szefowa MOK zostanie przez niego formalnie odwołana. Ogłoszenia konkursu na stanowisko dyrektora tej jednostki organizacyjnej można się spodziewać prawdopodobnie jeszcze w lutym.

logo 1%Rozliczając deklaracje podatkowe warto pamiętać o możliwości przekazania 1% podatku dochodowego na rzecz wybranej organizacji pożytku publicznego (OPP). Jest to wyjątkowa szansa, aby pomóc tym, którzy angażują się w działalność na rzecz innych. Prezentujemy listę organizacji oraz osób potrzebujących z terenu Gminy Olkusz.

Zdjęcie zamku w RabsztynieKoncepcja kierunków działań Biura Promocji i Informacji Publicznej została przedstawiona i omówiona na wtorkowej Komisji Kultury, Promocji i Ochrony Zabytków. Podczas dyskusji, w której wzięli pracownicy nowo powstałej komórki organizacyjnej olkuskiego magistratu, wymieniono poglądy dotyczące planów na najbliższe lata w tym zakresie. Spotkanie to zapoczątkowało szerszą dyskusję dotyczącą tego, jakie działania powinny zostać podjęte, aby gmina Olkusz była postrzegana jako miejsce przyjazne zarówno mieszkańcom, ale co nie mniej ważne – gościom i potencjalnym inwestorom.

Herb Gminy Olkusz

Można już głosować w drugiej edycji Budżetu Obywatelskiego Olkusza. Każdy mieszkaniec Miasta i Gminy Olkusz, chcąc oddać głos na wybrane przez siebie projekty, może skorzystać z głosowania internetowego lub przyjść osobiście do jednego z licznych punktów. Mieszkańcy do 12 lutego dokonają wyboru co najmniej 21 zadań, które w kolejnych miesiącach będą realizowane.

Zimowa Wędrówka z AmonitemOlkuska Grupa Turystyczna Amonit zaprasza miłośników pieszych wycieczek na Zimową Wędrówkę z Amonitem po Pustyni Błędowskiej.
Wędrówka odbędzie się w niedzielę 14 lutego 2016 roku. Zbiórka o godz. 10.30 przy Domu Kultury w Kluczach.
Udział w wycieczce bezpłatny, organizatorzy zapewniają obsługę przewodnicką oraz super atmosferę.
Mile widziane rodziny z dziećmi. Zapraszamy!

Herb Gminy OlkuszW ostatnim czasie gorącą dyskusję wywołał temat przyszłości części placówek oświatowych w Gminie Olkusz. Przeprowadzony na zlecenie Gminy Olkusz audyt stał się zaczątkiem szerszej dyskusji o olkuskiej oświacie. Wyniki audytu były również często nadinterpretowane. W ubiegły weekend w Kosmolowie i Zawadzie odbyły się spotkania z mieszkańcami, które potwierdziły to, co burmistrz Roman Piaśnik zapowiedział na ostatniej sesji Rady Miejskiej: likwidacji szkół nie będzie.

Zabawa młodzieży z programuDruga edycja projektu „Młodzież w działaniu – olkuska szkoła liderów" osiągnęła swój półmetek. Przedstawienie teatralne z aktorami – podopiecznymi olkuskiego Domu Pomocy Społecznej, organizacja strefy dla dzieci podczas Mikołajkowo Turnieju Charytatywnego, spotkanie z działaczami społecznymi – to przykłady działań podejmowanych przez młodzież uczestniczącą w projekcie.

Zdjęcie radnychXIV sesja Rady Miejskiej w Olkuszu odbędzie się w dniu 5 lutego 2016 r. (piątek) o godz. 15.00 w sali narad Urzędu Miasta i Gminy Olkusz, ul. Rynek 1.

Herb Gminy OlkuszZintensyfikowanie działań promocyjnych Miasta i Gminy Olkusz jest jednym z priorytetów burmistrza Romana Piaśnika. W tym celu w styczniu tego roku w magistracie zostało utworzone Biuro Promocji i Informacji Publicznej, które przejmuje działania promocyjne prowadzone dotychczas przez Miejski Ośrodek Kultury. Od 1 lutego Biuro Promocji i Informacji Publicznej wzmocniły kadrowo dwie nowe osoby.

Bezpłatne zwiedzanieMiłą niespodziankę dla dzieci i młodzieży oraz miłośników komunikacji przygotował Związek Komunalny Gmin „Komunikacja Międzygminna" w Olkuszu. Z okazji testów hybrydowego autobusy Solaris zorganizowana zostanie wycieczka po ciekawych zakątkach ziemi olkuskiej. Nowoczesny autobus odwiedzi Zamek w Rabsztynie, Pustynie Błędowską, Dworek w Krzykawie oraz Bukowieński MOK. Przejazd i zwiedzanie jest bezpłatne.