Urząd Miasta i Gminy Olkusz

Ułatwienia

Menu Główne

Artykuły:

 Kombatanci i przedstawiciele Gminy Olkusz pod pomnikiem20 stycznia 1945 r. w Olkuszu jest datą bardzo ważną – jest to dzień, w którym Armia Czerwona wkroczyła do Olkusza, kończąc tym razem okres hitlerowskiej okupacji. W 71. rocznicę tego wydarzenia w Parku Miejskim pod pomnikiem „Poległym za Ojczyznę i pomordowanym przez faszystów 1939 – 1945" delegacje kombatantów oraz Gminy Olkusz złożyły kwiaty, wyrażając jednocześnie hołd dla poległych w czasie II Wojny Światowej.

Skarbnik Halina SiodłakOd 21 stycznia 2016 r. funkcję Skarbnika Miasta i Gminy Olkusz pełni Halina Siodłak. Zgodnie z ustawą o pracownikach samorządowych, odpowiednią uchwałę podjęła Rada Miejska w Olkuszu, wcześniej odwołując dotychczasową Skarbnik Katarzynę Konieczny.

Herb gminyOgłoszenie o naborze kandydata do Rady Nadzorczej Spółki: Olkuskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego Sp. z o.o. w Olkuszu.

Komisja ds. Budżetu ObywatelskiegoWczoraj swoją pracę zakończyła Komisja ds. Budżetu Obywatelskiego, która dokonała ostatecznego zatwierdzenia zadań, na które Mieszkańcy będą mogli głosować w drugiej edycji Budżetu Obywatelskiego Olkusza. Dziś o godz. 16.00 w Urzędzie Miasta i Gminy Olkusz odbędzie się losowanie kolejności tych zadań na liście, która będzie obowiązywała przez cały okres głosowania. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych, zwłaszcza autorów poszczególnych pomysłów, do tego, aby w losowaniu uczestniczyć.

Herb Gminy OlkuszBurmistrz Miasta i Gminy Olkusz Roman Piaśnik informuje, że głosowanie na zgłoszone przez mieszkańców Miasta i Gminy Olkusz propozycje zadań do II edycji budżetu obywatelskiego odbędzie się w dniach 1 – 12 lutego b. r.

Logo ZKG "KM"Od 23 stycznia /sobota/ do końca ferii uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów zamieszkali na terenie gminy Olkusz, Bukowno, Bolesław i Klucze będą mogli skorzystać z bezpłatnej komunikacji miejskiej na terenie działania Związku Komunalnego Gmin „Komunikacja Międzygminna" w Olkuszu.

Zdjęcie radnychXIII sesja Rady Miejskiej w Olkuszu odbędzie się w dniu 21 stycznia 2016 r. (czwartek) o godz. 18.00 w sali narad Urzędu Miasta i Gminy Olkusz, ul. Rynek 1.

Pierwszy wykład Uniwersytetu III WiekuGościem Olkuskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku w czwartek 7 stycznia 2016 r. był Wiktor Adamus, profesor nadzwyczajny w Instytucie Ekonomii, Finansów i Zarządzania Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz Rektor Wyższej Szkoły Ubezpieczeń – Uczelni Ekonomiczno-Społecznej w Krakowie. Pierwszy w 2016 r. wykład był też okazją do złożenia noworocznych życzeń dla studentów-seniorów przez prof. Wiktora Adamusa, burmistrza Romana Piaśnika, któremu towarzyszyła zastępca burmistrza Jolanta Motyczyńska oraz dyrektor MOK Grażynę Praszelik-Kocjan.

Herb gminy OlkuszMiejski Konserwator Zabytków w Olkuszu informuje, że rozpoczyna się edycja ogólnopolskiego konkursu "Zabytek Zadbany 2016" – konkursu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Generalnego Konserwatora Zabytków. Za jego realizację odpowiada Narodowy Instytut Dziedzictwa.

Logo bibliotekiMiło nam poinformować, że już po raz dziewiąty Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Olkuszu znalazła się w gronie laureatów Konkursu na najlepiej przeprowadzoną ogólnopolską kampanię „Cała Polska czyta dzieciom" w roku szkolnym 2014/2015.

Herb gminy OlkuszPrezentujemy pełną listę propozycji zadań do drugiej edycji Budżetu Obywatelskiego. Głosowanie odbędzie się w terminie 1-12 lutego 2016 r. Już teraz gorąco zachęcamy do aktywnego udziału!

Herb Gminy OlkuszBurmistrz Miasta i Gminy Olkusz informuje, iż w związku z Ustawą o rewitalizacji z dnia 9 października 2015 r., Gmina Olkusz przystępuje do prac nad Gminnym Programem Rewitalizacji Olkusza na lata 2016 – 2026.

Wielka Orkiestra Świątecznej PomocyKoncerty, występy młodych talentów i „Światełko do nieba” towarzyszyć będą prowadzonej 10 stycznia 2016 r. w naszym mieście kweście na zakup urządzeń medycznych dla oddziałów pediatrycznych i zapewnienie godnej opieki medycznej dla seniorów. Od godz. 16.00 na scenie Miejskiego Domu Kultury przy ul. F. Nullo 29 zaprezentują się muzycy ognisk muzycznych „Żaczek” i „DodiART”, mali tancerze z Olkuskiej Szkółki Baletowej, skrzypkowie Szkoły Suzuki, podopieczni sekcji wokalnej i instrumentalnej MOK, a także zespoły „Wotum” oraz „Tajna lista”.