Urząd Miasta i Gminy Olkusz

Ułatwienia

Menu Główne

Artykuły:

W czasie ostatniej sesji Rady Miejskiej w Olkuszu zapadła decyzja dotycząca wystąpienia Gminy Olkusz ze Związku Komunalnego Gmin „Komunikacja Międzygminna”. Oznacza to w praktyce, że Gmina Olkusz od nowego roku zajmie się organizowaniem transportu zbiorowego na terenie miasta oraz sołectw. Wykonane analizy dowodzą, że dzięki tej decyzji komunikacja miejska będzie nawet o 1 mln zł tańsza, zachowując jednocześnie przynajmniej obecną jakość usług.

Burmistrz Miasta i Gminy Olkusz Roman Piaśnik zachęca mieszkańców Miasta i Gminy Olkusz do wyrażenia uwag i opinii na temat II edycji Budżetu Obywatelskiego Olkusza 2016 oraz propozycji zmian zasad organizacji III edycji Budżetu Obywatelskiego Olkusza 2017. Link do ankiety internetowej: http://bit.ly/1PeASSW lub  www.obywatelski.umig.olkusz.pl. Internetowa sonda potrwa do 10 czerwca. W budynku Urzędu odbędą się również dwa spotkania konsultacyjne: 6 czerwca 2016 r. o godz. 15.30 z przedstawicielami jednostek pomocniczych gminy Olkusz oraz 8 czerwca 2016 r. o godzinie 17.00 spotkanie z mieszkańcami Miasta i Gminy Olkusz.

Porządek obrad XVII sesji Rady Miejskiej w Olkuszu w dniu 31 maja 2016 roku – godz. 15.30

Dobiega końca kadencja Zarządu Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji sp. z o. o. w Olkuszu. Należy przyznać, że w tym czasie realizowany był ogromny projekt inwestycyjny. Jakim jednak kosztem? Prognozy wskazują na to, że w przyszłym roku ceny wody i ścieków znów będą wyższe. Z sygnałów, które do mnie docierają wnioskuję, że instytucja ta utraciła Państwa – Mieszkańców – zaufanie. Jego odbudowa będzie możliwa wyłącznie dzięki lepszej współpracy z PWiK sp. z o.o. W związku z tym zmiany w Zarządzie spółki wydają się niezbędne.

Od kilku tygodni prowadzony jest remont basenu, brodzików i boisk do gry w Ośrodku Sportowo-Wypoczynkowym „Czarna Góra”. Planowo prace zakończą się przed rozpoczęciem sezonu, dzięki czemu tego lata mieszkańcy będą mogli korzystać z w pełni funkcjonalnego obiektu.

18 maja 2016 r. Olkusz odwiedził Ambasador Republiki Austrii dr Thomas M. Buchsbaum. W Srebrnym Mieście spędził kilka godzin, spotykając się z władzami samorządowymi gminy Olkusz, powiatu olkuskiego, województwa małopolskiego, przedstawicielami I Liceum Ogólnokształcącego oraz Kuratorium Oświaty.

22.05 o godz. 11:00 po raz dziewiąty wystartuje bieg rekreacyjny organizowany przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olkuszu w ramach ogólnopolskiej akcji „Polska Biega”. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom pasjonatów tej dyscypliny oraz osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę z bieganiem, zamiast zawodów zorganizujemy bieg rekreacyjny „dla wszystkich”. 

21 maja 2016 r. o godzinie 18.00 w olkuskim Centrum Kultury odbyła się gala nagrody „Trojak Olkuski” dla przedsiębiorców. Statuetki w pierwszej edycji przyznał Burmistrz Miasta i Gminy Olkusz Roman Piaśnik. Kapituła konkursu postanowiła odznaczyć dwa przedsiębiorstwa: nagrodę Trojak Olkuski 2015 otrzymała firma Intermag sp. z o.o. z Olkusza , a specjalnym wyróżnieniem – Srebrnym Trojakiem Olkuskim 2015 – uhonorowano firmę IMI Hydronic Engineering sp. z o.o. z Olewina.

Nawet deszczowa pogoda nie przeszkodziła przeszło stu uczestnikom sobotniej akcji „Poznaj Olkusz” w zwiedzaniu naszego miasta i poznawaniu jego atrakcji oraz zabytków.

W niedzielę 22 maja na terenie Kompleksu Basenowo-Rekreacyjnego OSW „Czarna Góra” o godz. 14:30 zostanie rozegrana kolejna runda „Rodzinnych Rozgrywek Sportowych”, która będzie jednocześnie finałem zmagań rodzinnych w sezonie 2015/2016. Zapisy będą przyjmowane od godz. 14:00.

W holu olkuskiego magistratu można oglądać ciekawą wystawę fotografii autorstwa Jakuba Krawczyka zatytułowaną „Barwy Jurajskich Nocy”. Wystawa będzie prezentowana do 20 czerwca. Można ją oglądać w godzinach pracy Urzędu Miasta i Gminy.

Już w najbliższy piątek, 20 maja, na hali MOSiR w Olkuszu  rozpocznie się olkuskie święto szczypiorniaka - VIII Memoriał Juliana Kazibuta.

Jest nam bardzo miło poinformować, że w firma Mammo-Med będzie wykonywała bezpłatne badanie mammograficzne w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi, które są refundowane przez Narodowy Fundusz Zdrowia.