Urząd Miasta i Gminy Olkusz

Ułatwienia

Menu Główne

Artykuły:

W najbliższy poniedziałek, 16 maja, rozpocznie się modernizacja ulicy Krakowskiej w Olkuszu. Przez dwa tygodnie, a więc do końca maja, nastąpią utrudnienia w ruchu.

Na łamach prasy część radnych próbuje dowodzić, że moje działania są wymierzone przeciwko Państwu – przeciwko Mieszkańcom Miasta i Gminy Olkusz. Za przykład podają Związek Komunalny Gmin „Komunikacja Międzygminna”. Nie mogę pozostawać obojętny wobec takich insynuacji, tym bardziej, że decyzje Związku tylko potwierdzają moje przypuszczenia: należy dokładnie przyjrzeć się jego działalności.

Centrum Biznesu Małopolski Zachodniej Sp. z o.o. zaprasza do wzięcia udziału w projektach dofinansowanych z Unii Europejskiej.

Do końca czerwca można oddawać głosy w konkursie „Podwórko NIVEA”, w którym 936 lokalizacji z całej Polski powalczy o plac zabaw marzeń. Gmina Olkusz zgłosiła w tym roku jedno miejsce – podwórko Przedszkola nr 8 w Olkuszu na osiedlu Pakuska. Głosowanie już ruszyło!

Porządek obrad XVI sesji Rady Miejskiej w Olkuszu w dniu 26 kwietnia 2016 roku o godzinie 15.30.

Jeśli nie skończyłeś 30. roku życia i jesteś osobą niepracującą tj. bierną zawodowo masz szansę na znalezienie wymarzonego zajęcia. Ruszył bowiem kolejny nabór do projektu „Praca dla Młodych”, stanowiącego wsparcie dla osób młodych, pozostających bez zatrudnienia na regionalnym rynku pracy.

Małgorzata Postołek

Małgorzata Postołek

  • Radna Rady Miejskiej VII kadencji w Olkuszu okręgu nr 21 (Sołectwa: Zederman, Zawada, Kogutek) Mandat z listy wyborczej Komitet Wyborczy Wyborców Samorząd OdNowa.
  • Przewodnicząca Komisji d/s Rolnictwa i Terenów Wiejskich.
  • Członek Komisji: Budżetowej, Rozwoju Gospodarczego i Gospodarki Miejskiej, Kultury Fizycznej i Turystyki.
  • Praca zawodowa: Pracownik Biura Powiatowego ARiMR w Olkuszu na stanowisku Specjalista
  • Dane kontaktowe: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. (tel. 507-359-957)

 

Przez tydzień w Olkuszu gościć będą uczniowie z partnerskiego miasta Schwalbach. W programie wizyty niemieckich gości w naszym mieście nie mogło zabraknąć odwiedzin w olkuskim magistracie i spotkania z burmistrzem, Romanem Piaśnikiem. Młodzież zwiedziła nasze miasto oraz poznała malownicze i interesujące zakątki regionu – zamki w Ogrodzieńcu i Rabsztynie, Kraków, Zakopane, Katowice i inne. Zarówno dla młodzieży niemieckiej, jak i polskiej, wspólne spotkania są okazją do lepszego poznania się, wspólnej nauki i zabawy.

Dni Olkusza 2016

PROGRAM DNI OLKUSZA 2016

 

4 CZERWCA 2016 /SOBOTA/ 

OSW CZARNA GÓRA

9:00 – 15:00 – MŁODZIEŻOWY DZIEŃ DZIECKA I 95-LECIE KS OLKUSZ – ZAWODY I TURNIEJE SPORTOWE, ATRAKCJE DLA DZIECI I MŁODZIEŻY, LICYTACJE CHARYTATYWNE (ORGANIZATORZY: KS OLKUSZ, MŁODZIEŻOWA RADA MIEJSKA I MOSiR OLKUSZ) Szczegóły na plakatach.

18:00 MECZ KS OLKUSZ – PRZEMSZA KLUCZE

RYNEK

12:40  – PRZEMARSZ KOROWODU ULICAMI MIASTA,

– OFICJALNE OTWARCIE DNI OLKUSZA ORAZ PRZEKAZANIE KLUCZY DO MIASTA PRZEZ BURMISTRZA MIASTA I GMINY OLKUSZ

–  KUGLARSKA AKADEMIA – „GLUTAMINIAN SODU” DLA DUŻYCH I MAŁYCH

– KONCERT OLKUSKIEJ REPREZENTACYJNEJ ORKIESTRY DĘTEJ

13:15 – PREZENTACJE ARTYSTYCZNE: 

- ZPiT ZIEMI OLKUSKIEJ

- STOWARZYSZENIA „WSZYSCY DLA WSZYSTKICH”,

- KLUBU SPORTOWEGO FLIKA, OLKUSKICH SZKÓŁ:

 SP NR 10, SP NR 6, SP NR 4, SP NR 5,GIMNAZJUM NR 2, GIMNAZJUM NR 1

16:30 – PREZENTACJE ARTYSTYCZNE OGNISKA MUZYCZNEGO „ŻACZEK”

OK. 17:40 – KONCERT ZESPOŁU „WOTUM"

OK. 18:30 – KONCERT ZESPOŁU „PARTY HARD”

OK. 20:30 – KONCERT ZESPOŁU „HAPPYSAD”

 

5 CZERWCA 2016 /NIEDZIELA/

RYNEK

13:30 – PREZENTACJE ARTYSTYCZNE:

SP W BRACIEJÓWCE, SP W OSIEKU, SEKCJI WOKALNEJ MOK

14:30 – PREZENTACJE SZKOŁY TAŃCA WENA (I WEJŚCIE),

    GIMNAZJUM NR 3, SZKOŁY TAŃCA WENA (II WEJŚCIE),

I LO, IV LO W OLKUSZU

17:00 – PREZENTACJE ARTYSTYCZNE: SEKCJI INSTRUMENTALNEJ MOK, OGNISKA MUZYCZNEGO „DODIART”, GRUPY GITAROWEJ Z SP W OSIEKU, SZKOŁY „SUZUKI” ORAZ ZESPOŁU THE SLOW

18:30 – KONCERT KUBY MOLĘDY

19:30PREZENTACJA ARTYSTYCZNA SEKCJI WOKALNEJ MOK

20:30KONCERT ZESPOŁU „BAJM”

22:00 – POKAZ SZTUCZNYCH OGNI

 

IMPREZY TOWARZYSZĄCE:

 

4 CZERWCA  /SOBOTA/

- GODZ.9:00 -16:00 - AKCJA „MUZEUM ZA ZŁOTÓWKĘ”

MUZEUM AFRYKANISTYCZNE, MUZEUM TWÓRCZOŚCI WŁADYSŁAWA  WOŁKOWSKIEGO,  KOLEKCJA SZTUKI I MALARSTWA CZARNEJ AFRYKI

KOLEKCJI MINERAŁÓW ZIEMI OLKUSKIEJ I SKAMIENIAŁOŚCI JURY KRAKOWSKO-CZĘSTOCHOWSKIEJ  /MOK, UL. SZPITALNA 32/

- GODZ. 10:00 – 16:00 – WYSTAWA ARTYŚCI OLKUSCY 2016 I STAŁA  EKSPOZYCJA W GALERII SZTUKI WSPÓŁCZESNEJ BWA W OLKUSZU

/UL. SZPITALNA 34/

 

04-05 CZERWCA  /SOBOTA I NIEDZIELA/

- GODZ. 10:00-16:00 – ZWIEDZANIE PODZIEMI OLKUSKIEGO RATUSZA (30 OSÓB CO GODZINĘ, ZAPISY W MOBILNYM PUNKCIE INFORMACJI TURYSTYCZNEJ W TRAKCIE DNI OLKUSZA)

- GODZ. 13:00-18:00 - KĄCIK Z MIŚKOLANDEM (MINI ANIMACJE DLA DZIECI)

- MOBILNY PUNKT INFORMACJI TURYSTYCZNEJ I STOISKO PROMOCYJNE MIASTA I GMINY OLKUSZ

- WESOŁE MIASTECZKO I STOISKA

Koncert ku pamięci ks. Henryka Januchty, to muzyczno-słowne wspomnienie o budowniczym i pierwszym proboszczu parafii pw. Dobrego Pasterza w Olkuszu. W lutym w Miejskim Ośrodku Kultury w Olkuszu w pierwszą rocznicę śmierci kapłana, Wspólnota Młodych Serc razem z Chórem Parafialnym i młodzieżą z Gimnazjum Nr 4 przygotowała 2,5-godzinne wspomnienie o swoim Przyjacielu. Liczba miejsc była ograniczona, a chętnych zdecydowanie więcej. Dlatego organizatorzy postarali się o "powtórkę". Początek koncertu w piątek 29 kwietnia o godz. 19.30 w Parafii pw. Dobrego Pasterza w Olkuszu. Wszystkie zebrane w czasie jego trwania środki zostaną przeznaczone na leczenie 2-letniego Michałka Kalisia.

W miniony wtorek gościł w Olkuszu red. Jan Stępień, twórca i redaktor prowadzący cykliczną audycję „Pejzaże regionalne” w Radio Kraków. Nie jest to pierwsza radiowa wizyta redaktora Jana Stępnia w Srebrnym Mieście.

Pierwsze dni maja obfitują w patriotyczne uroczystości rocznicowe. 3 maja obchodzimy rocznicę uchwalenia konstytucji. Władze pamiętają również o rocznicach obchodzonych mniej hucznie. 5 maja – w 151. rocznicę śmierci płk. Francesco Nullo – zostały złożone kwiaty pod jego pomnikiem znajdującym się na Starym Cmentarzu w Olkuszu, a 8 maja delegacja oddała hołd poległym w czasie II Wojny Światowej. Każdorazowo w tych wydarzeniach uczestniczyli kombatanci.

Już po raz kolejny mieszkańcy Olkusza mieli okazję razem z Olkuską Grupą Turystyczną Amonit odkrywać uroki Jury Krakowsko-Częstochowskiej. Tym razem trasa prowadziła przez najciekawsze zakątki Doliny Będkowskiej, a mianowicie Czarcie Wrota, źródła Będkówki, wodospad Szum, Dupę Słonia, a także Sokolicę oraz Bramę Będkowską. 

Znamy już projekt łańcucha, który zgodnie z wolą radnych, będzie niebawem stanowił insygnium władzy burmistrza Olkusza. Wprowadzenie symbolicznego łańcucha zostało zaproponowane i jednogłośnie uchwalone przez Radę Miejską w ubiegłym roku przy okazji zmiany statutu Miasta i Gminy Olkusz.