Urząd Miasta i Gminy Olkusz

Ułatwienia

Menu Główne

Artykuły:

Rodziny spełniające określone w ustawie wymogi mogą już składać wnioski w ramach programu rządowego „Rodzina 500+”. W Olkuszu instytucją koordynującą program jest Ośrodek Pomocy Społecznej.

Nadszedł czas corocznych wiosennych porządków. Wszyscy zwracamy szczególną uwagę na czystość na terenie naszej Gminy wiedząc, że stan najbliższego otoczenia bezpośrednio świadczy o nas: zarówno o władzach, jak też o samych Mieszkańcach – mówi o naszej trosce o dobro wspólne, ale też o kulturze, jaką reprezentujemy. Utrzymanie porządku wymaga zaangażowania nie tylko władz samorządowych, ale także Mieszkańców.

Ledwo opadły emocje związane z głosowaniem w Budżecie Obywatelskim Olkusza, a Mieszkańcy Gminy Olkusz dostają następną okazję do wykazania aktywności oraz zdecydowania o podziale kolejnych środków – tym razem w ramach Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego. Konieczna jest jednak współpraca Mieszkańców, stowarzyszeń i instytucji. Aby skoordynować wspólne działania, w olkuskim magistracie odbyło się spotkanie, którego uczestnicy starali się wypracować wspólną strategię.

Nawet kapryśna pogoda nie odstraszyła Mieszkańców, którzy w Wielką Sobotę tłumnie przybyli na olkuski rynek, aby uczestniczyć w spotkaniu przedświątecznym organizowanym przez Burmistrza Romana Piaśnika. Oprócz okazji do wzajemnych życzeń, wszyscy zgromadzeni mogli – zgodnie z wielkanocną tradycją – poświęcić przygotowane wcześniej potrawy.

Zbliżają się święta Wielkanocy – spędźmy ten czas wspólnie! Burmistrz Miasta i Gminy Olkusz zaprasza Mieszkańców na spotkanie przedświąteczne ze święceniem pokarmów. Odbędzie się ono w Wielką Sobotę o godz. 11:00 na olkuskim rynku. W programie, oprócz tradycyjnego święcenia pokarmów, poczęstunek świątecznymi potrawami, prezentacja dekoracji wielkanocnych oraz akcja plastyczna. Serdecznie zapraszamy!

Przez trzy miesiące, od kwietnia do końca czerwca, czytelnicy bibliotek publicznych mogą zwiedzać olkuskie muzea oraz zamek Rabsztyn z biletami ulgowymi. Taki jest cel akcji „Czytasz. Zwiedzasz. Zapraszamy do Olkusza”, jaką przygotował olkuski magistrat.

Z okazji

Świąt Wielkanocnych

składamy Mieszkańcom Miasta i Gminy Olkusz

życzenia wszelkiej pomyślności, zdrowia, pogody ducha

oraz spełnienia marzeń zarówno zawodowych,

jak również tych w życiu prywatnym.

Niech ten piękny czas będzie źródłem

radości i rodzinnego ciepła.

PRZEWODNICZĄCY

Rady Miejskiej w Olkuszu

Jan Kucharzyk

BURMISTRZ

Miasta i Gminy Olkusz

Roman Piaśnik

 

Życzenia w formie graficznej

Bardzo Udane Mistrzostwa Polski OYAMA PFK w Kata w Olkuszu - Olkuszanie zdobyli 10 medali! 1-złoty, 6-srebrnych i 3-brązowe

Szanowni Państwo,

zapraszamy do udziału w projekcie Akademia Lokalnego Lidera realizowanym przez  Fundację Laboratorium Inspiracji Społecznych w partnerstwie z Lokalną Grupą Działania "Nad Białą Przemszą".

Projekt jest skierowany do osób, które na codzień aktywnie działają w swoich społecznościach lokalnych (wymogiem jest zamieszkanie na terenach wiejskich lub małych miejscowościach do 25 tysięcy mieszkańców).

Województwo Małopolskie rozpoczyna realizację I edycji Budżetu Obywatelskiego, w ramach którego mieszkańcy Małopolski zdecydują o przeznaczeniu 6 mln złotych. Gmina Olkusz wraz z pozostałymi gminami powiatu olkuskiego, z powiatem chrzanowskim, oświęcimskim i wadowickim, umieszczona została w Subregionie Małopolska Zachodnia. Nasz Subregion może zadecydować o przeznaczeniu 1 miliona złotych.

W Szkole Podstawowej nr 1 w Olkuszu rozstrzygnięto I Powiatowy Konkurs Poetycki im. Anny Piątek dla uczniów klas IV-VI o tematyce „Mój dom, moje podwórko, moja mała ojczyzna”. Na młodych poetów, oprócz nagród i dyplomów, czekała jeszcze jedna niespodzianka – zwycięskie wiersze przeczytała doskonale wszystkim znana aktorka – Anna Dymna.

Zarówno pracownicy, jak i uczniowie wiedzą, że Centrum Helen Doron w Olkuszu, mające swoją siedzibę przy ulicy Króla K.Kazimierza Wielkiego 59, jest miejscem niezwykłym, ponieważ oferuje dzieciom i młodzieży możliwość rozwoju oraz doskonalenia w atmosferze przyjaźni i otwartości. Zatem idealnym sposobem na poznanie szkoły przez szersze audytorium była wizyta Radio Helen Doron – międzynarodowej stacji radiowej, która miała miejsce 17 marca!

Kto zdoła pojąć ów fenomen rokrocznie obserwowany wczesną wiosną w „Srebrnym mieście”? Może kiedyś jakiś wybitny socjolog wyjaśni co powoduje jego mieszkańcami, którzy cztery godziny spędzają w jednym zaciemnionym miejscu, większość tego czasu wypatrując podejrzanie zachowujących się na prostokątnym podeście osobników. I to nocą, kiedy powinno się spać. Na dodatek, chcąc poddać się owej ascezie muszą odpowiednio wcześniej zapolować na znikające jak świeże pieczywo bilety. Pewnie warto, skoro potem znakomicie się bawią. Siódma edycja Olkuskiej Nocy Teatru odbyła się w piątek 18 marca 2016 r., oczywiście w Miejskim Domu Kultury w Olkuszu.

Galeria Sztuki Współczesnej BWA w Olkuszu, ul. Szpitalna 34, zaprasza 18 marca, o godz. 18.00, na wernisaż wystawy poplenerowej środowiska artystycznego Lipovci ze Słowenii.