Urząd Miasta i Gminy Olkusz

Ułatwienia

Menu Główne

Artykuły:

Wystawa MOKOd 18 lutego br. w Miejskim Domu Kultury w Olkuszu oglądać można wystawę pt. „Błogosławiony Jerzy Popiełuszko – kapłan i męczennik". Prezentację przypominającą postać kapelana „Solidarności" i obrońcy praw człowieka w czasach PRL patronatem objęła Komisja Krakowa NSZZ „Solidarność", a zorganizował Miejski Ośrodek Kultury w Olkuszu we współpracy z NSZZ „Solidarność" Ziemi Olkuskiej. Wystawa dostępna będzie w MDK do 28 lutego br.

Plakat PTTKPTTK w Olkuszu zaprasza na pokaz slajdów "Niesamowita podróż do Iranu". Poprowadzi go Grzegorz Trzcionkowski - podróżnik z Olkusza. Spotkanie odbędzie się w piątek 26 lutego 2016 roku o godz. 17.00 w olkuskim PTTK, sala kominkowa.
Wstęp wolny.

Komunikator SISMSOd zeszłego roku powiat olkuski objęty jest systemem, który pozwala na otrzymywanie szybkich i bezpłatnych informacji, ostrzeżeń oraz alarmów dotyczących całego powiatu lub poszczególnych gmin. Aplikacja „Komunikator SISMS" działa na telefonach z Androidem oraz iOS. Łatwa instalacja oraz intuicyjny interfejs sprawiają, że komunikator jest prosty w obsłudze. Warto rozważyć jego instalację, aby być na bieżąco z oficjalnymi powiadomieniami o możliwych zagrożeniach.

Logo SanepiduPaństwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Olkuszu przedstawia okresową ocenę jakości wody z wodociągu publicznego SUW Olkusz za okres 08.02.2016 - 18.02.2016 r. w zakresie spełnienia wymagań jakościowych wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi.

Dokument PDF do pobrania tutaj.

Konkursowe Bazgroły 2016Zapraszamy do udziału w ogólnopolskim konkursie literacko-plastycznym „Bazgroł 2016", którego celem jest propagowanie czytelnictwa, książki i działań twórczych wśród dzieci i dorosłych. Zadaniem uczestników konkursu jest wymyślenie, napisanie, zilustrowanie bajki / baśni / lub opowiadania przez duety autorskie składające z dwójki dzieci lub dziecka i osoby dorosłej, stworzenie komiksu lub wykonanie książki artystycznej.

Wystawa ANEKS idea – materia – przestrzeńGaleria Sztuki Współczesnej BWA w Olkuszu zaprasza 26 lutego, o godz. 18.00, na wystawę zbiorową p.t. ANEKS idea – materia – przestrzeń.
ANEKS. Idea, materia, przestrzeń jest projektem zrealizowanym przez twórców, którzy swoją artystyczną edukację rozpoczynali w Liceum Sztuk Plastycznych w Nowym Wiśniczu. Ich dzieła zebrane na tej wystawie stanowią swego rodzaju aneks do kolekcji głównej Idea, materia, przestrzeń, która miała swoją publiczną premierę w Galerii Extravagance Sosnowieckiego Centrum Sztuki – Zamek Sielecki w Sosnowcu w 2010 roku.

Budynek UrzęduBurmistrz Miasta i Gminy Olkusz Roman Piaśnik zaprasza wszystkich zainteresowanych na ogłoszenie wyników II edycji Budżetu Obywatelskiego Olkusza. Odbędzie się ono w poniedziałek 22 lutego 2016 r. o godzinie 16.00 w sali konferencyjnej Urzędu Miasta i Gminy Olkusz (Rynek 1).

Budynek UrzęduOd 22 lutego 2016 r. zmienia się regulamin organizacyjny Urzędu Miasta i Gminy w Olkuszu. Burmistrz zdecydował o likwidacji Wydziału Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej, którego obowiązki przejmą inne wydziały: Administracyjny i Zamówień Publicznych, Ochrony Środowiska i Gospodarki Odpadami Komunalnymi oraz Geodezji i Gospodarki Mieniem. Przyczyni się to nie tylko do usprawnienia komunikacji wewnątrz Urzędu, ale także do wygenerowania nowych oszczędności.

Budżet Obywatelski - prezentacja wynikówPrezentacją wyników zakończyła się druga edycja Budżetu Obywatelskiego Olkusza. W wyniku trwającego niecałe 2 tygodnie głosowania mieszkańcy Gminy Olkusz wskazali łącznie 22 zadania, które w najbliższych miesiącach będą realizowane. Zwycięskie projekty zostały podane do publicznej wiadomości 22 lutego 2016 r. na spotkaniu w Urzędzie Miasta i Gminy w Olkuszu. Publikujemy dla Państwa pełną listę.

Herb GminyBurmistrz Miasta i Gminy Olkusz informuje, iż w związku z Ustawą o rewitalizacji z dnia 9. października 2015 r., rozpoczynają się konsultacje społeczne projektu Uchwały Rady Miejskiej w Olkuszu w sprawie wyznaczenia obszaru zdegradowanego i obszaru rewitalizacji Miasta i Gminy Olkusz.

Herb Gminy

22 stycznia 2016 r. ogłosiłem nabór kandydatów do Rady Nadzorczej Spółki Olkuskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego Sp. z o. o. w Olkuszu. Zdecydowałem o przeprowadzeniu (pierwszy raz w historii spółki!) procedury konkursowej, ponieważ chciałem, aby to wyłącznie kompetencje decydowały o powołaniu nowego członka Rady Nadzorczej. Został nim Pan Piotr Seweryn.

W związku z docierającymi do nas pytaniami dotyczącymi rzekomego skażenia wody gronkowcem, informujemy Mieszkańców, że INFORMACJA TA JEST NIEPRAWDZIWA. Dyrektor PPIS w Olkuszu Agata Knapik z całą stanowczością zdementowała te przekazywane drogą pantoflową pogłoski i potwierdziła, że woda dostarczana z SUW Olkusz jest zdatna do spożycia. Takie samo stanowisko w tej sprawie przedstawiło Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Olkuszu.

Herb Gminy18 lutego Burmistrz Miasta i Gminy Olkusz Roman Piaśnik złożył do Prokuratury Rejonowej w Olkuszu zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa w związku z zakażeniem wody. Więcej informacji w dalszej części wiadomości.

Logo PWiKWoda pochodząca z sieci wodociągowej, pochodząca ze Stacji Uzdatniania Wody w Olkuszu, jest zdatna do picia (dla potwierdzania odsyłamy do wydanej w dniu 09.02.2016r. Decyzji Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego, której skan udostępniamy poniżej). Wyniki badań wody pobranej do analizy wykazały, iż sieć wodociągowa Przedsiębiorstwa nie została zanieczyszczona, więc można korzystać w wody w sposób ciągły (nie ma potrzeby wymiany wody w sieci wewnętrznej).