Urząd Miasta i Gminy Olkusz

Ułatwienia

Menu Główne

Artykuły:

Wędrówka z AmonitemPonad 80 osób, w tym wiele osób spoza Olkusza m.in. z Klucz, Myszkowa, Włodowic, Żarek czy Krakowa wzięło udział w zorganizowanej przez Olkuską Grupę Turystyczną Amonit wędrówce po Pustyni Błędowskiej. Frekwencja przeszła wszelkie oczekiwania. I nie ma się co dziwić skoro wycieczki Amonita mają charakter otwarty, a co ważne udział w nich nie wiąże się z żadnymi kosztami. Z drugiej strony coraz więcej osób wybiera aktywny sposób spędzania wolnego czasu.

Sala z radnymiW piątek 12 lutego 2016 r. zakończone zostały obrady XIV sesji Rady Miejskiej w Olkuszu. Sesja ta rozpoczęła się tydzień temu. Wtedy odwołana została Przewodnicząca, jednak głosowanie na nowego Przewodniczącego zakończyło się remisem. Rada podjęła wówczas decyzję o kontynuowaniu obrad tydzień później. Tym razem udało się zrealizować wszystkie punkty programu. Nowym Przewodniczącym Rady Miejskiej w Olkuszu został Jan Kucharzyk. Zmienił się również Wiceprzewodniczący oraz przewodniczący części komisji.

Logo PPISInformacja Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Olkuszu z dnia 11 lutego 2016 roku.

Herb Gminy OlkuszSprawozdanie z działań Burmistrza Miasta i Gminy Olkusz Romana Piaśnika w obliczu sytuacji kryzysowej – zakażenia wody w SUW Olkusz.

Herb Gminy

Na prośbę mieszkańców publikujemy wyniki wody ze Stacji Uzdatniania Wody w Olkuszu, uzyskiwane w dniach od 3 do 7 lutego 2016 roku w ramach kontroli wewnętrznej prowadzonej przez PWiK Sp. z o.o. w Olkuszu. Dane udostępnił Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Olkuszu.

Wyniki: woda surowa i podawana 3-5.02.2016

Wynik: woda surowa i podawana 6.02.2016

Wynik: woda surowa i podawana 7.02.2016

Herb Gminy OlkuszJeszcze tylko dwa dni pozostały do zakończenia głosowania na projekty zgłoszone w drugiej edycji Budżetu Obywatelskiego. Po raz kolejny zapowiada się wysoka frekwencja. Dotychczas w głosowaniu internetowym wzięło udział ponad 6 tysięcy osób! Jest to niemal dwukrotnie więcej niż w głosowaniu internetowym rok temu. Do powyższego wyniku doliczone zostaną również głosy oddane metodą tradycyjną – w jednym z licznych punktów do głosowania. Głosowanie trwa do najbliższego piątku do północy.

Herb Gminy OlkuszPrzypominamy o możliwości wypełnienia ankiety w ramach prac nad Gminnym Programem Rewitalizacji Olkusza na lata 2016 – 2026 – termin składania do dnia 15. lutego 2016 r.

Dziewczynka w basenieMiejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olkuszu zaprasza do udziału w Rodzinnych Rozgrywkach Sportowych na Krytym Basenie przy ZSPI nr 1 (ul. Kochanowskiego 2) w niedzielę 14.02.2016 r. o godz. 10:30. Specjalnie przygotowane gry i zabawy nie wymagają szczególnych umiejętności pływackich. Dozwolone jest używanie rękawków, kół, makaroników itp. Szczegółowe informacje na www.mosir.olkusz.pl, facebook.pl/mosirolkusz.

Uczestnicy spotkania w sprawie ŚDMOd 20 do 30 lipca gmina Olkusz będzie gościć niespełna pół tysiąca pielgrzymów z Włoch, którzy przyjadą na Światowe Dni Młodzieży Organizowane w Krakowie. Na spotkanie z papieżem Franciszkiem przybędzie młodzież z całego świata, a Olkusz włączy się do pomocy w przyjęciu pielgrzymów. Podczas czwartkowego spotkania w gronie podmiotów zaangażowanych w to wydarzenie zostały omówione najważniejsze wyzwania, przed jakimi staniemy w lipcu.

Jak poinformowała dyrekcja Zespołu Szkolno–Przedszkolnego Integracyjnego Nr 1 w Olkuszu, do czasu otrzymania wyników pobranych prób wody KRYTA PŁYWALNIA BĘDZIE NIECZYNNA.

Dyrekcja Zespołu Szkolno–Przedszkolnego Integracyjnego Nr 1 w Olkuszu informuje, że kryta pływalnia została ponownie udostępniona.

Marek CzukuGaleria Literacka przy GSW BWA w Olkuszu zaprasza na spotkanie z Markiem Czuku.
Marek Czuku jest poetą, z wykształcenia fizykiem i polonistą, mieszka w Łodzi. Na spotkaniu w Olkuszu będzie czytać wiersze z ostatnio wydanego tomu „Igły i szpilki"
Zapraszamy do BWA Olkusz, 19 lutego, godz. 18.00.

Woda - komunikatPublikujemy list otwarty Burmistrza Romana Piaśnika do Prezesa Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji sp. z o. o., w związku ze skażeniem wody w olkuskiej Stacji Uzdatniania Wody. Wprawdzie woda jest już zdatna do picia (a beczkowozy pozostaną na ulicach do wyczerpania w nich wody), ale cała sytuacja wymaga wyjaśnień.