Urząd Miasta i Gminy Olkusz

Ułatwienia

Menu Główne

Artykuły:

W sobotę 11 czerwca Burmistrz Miasta i Gminy Olkusz Roman Piaśnik oraz Olkuska Rada Seniorów zapraszają na IV Senioralia 2022 i V Olkuski Dzień Seniora.

Tylko do 19 czerwca można głosować na zamek Rabsztyn oraz Podziemny Olkusz w XI edycji ogólnopolskiego plebiscytu „Top Atrakcje 2022”

Gmina Olkusz otrzymała najwyższe w historii olkuskiego samorządu dofinansowanie na modernizację infrastruktury drogowej. W ramach rządowego programu Polski Ład niemal w całości zostaną pokryte wydatki na modernizację sieci dróg, wodno-kanalizacyjnej oraz oświetlenia na terenie olkuskich osiedli oraz sołectw. Pozytywne efekty realizacji zaplanowanych prac odczuje każdy Mieszkaniec Miasta i Gminy Olkusz.

Przed 80 laty niemieccy okupanci zamordowali niemal całą społeczność żydowskich mieszkańców Olkusza. Aby oddać im hołd, w dniach 7 – 15 czerwca władze Olkusza, we współpracy z partnerami, organizują obchody upamiętniające 80. rocznicę zagłady olkuskich Żydów.

Dnia 7 czerwca 2022 r. na olkuskim Rynku odbyło się uroczyste wręczenie nagród laureatom Powiatowego Konkursu Plastycznego „Przygody gwarka z krainy rud cynku, ołowiu oraz srebra".

27 maja 2022 r. na olkuskim Rynku odbyła się impreza plenerowa pod hasłem "Cały Olkusz czyta dzieciom", organizowana przez olkuską Bibliotekę w ramach XXI Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom. Patronat honorowy nad imprezą objął Burmistrz Miasta i Gminy Olkusz. Patronat medialny objęła „Gazeta Olkuska”.

Dobiegła końca tegoroczna edycja akcji, polegającej na okazaniu wspólnej troski o estetykę najbliższej okolicy. Z lasów, wspólnych skwerów, czy z kanałów rzecznych Baby i Witeradówki zebrano blisko 1,5 tony odpadów, które zostały już zebrane. W akcję włączyło się wielu mieszkańców oraz lokalnych instytucji.

Takich tłumów, jak w pierwszy weekend czerwca, na olkuskim rynku nie było chyba nigdy. Finałowe niedzielne koncerty w czasie Dni Olkusza zgromadziły tysiące fanów Roxany Węgiel oraz Lady Pank. Ogromną popularnością cieszył się również koncert Sebastiana Riedla z zespołem Cree, który w sobotę zwieńczył pierwszy dzień wspólnego świętowania.

Rok temu, 21 maja, Podziemny Olkusz otworzył swoje podwoje. Bardzo szybko stał się atrakcją turystyczną znaną w Polsce. Ciekawa i znakomicie zaprojektowana trasa multimedialna zachwyca turystów, którzy deklarują chęć powrotu w to niezwykłe miejsce.

4-5 czerwca w Hali Sportowo-Widowiskowej w Olkuszu odbędą się Indywidualne Mistrzostwa Polski Żaków w tenisie stołowym. Organizatorami turnieju są Polski Związek Tenisa Stołowego, Krakowski Okręgowy Związek Tenisa Stołowego oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olkuszu przy współudziale LKS „Kłos” Olkusz. Patronat nad imprezą objął Burmistrz Miasta i Gminy Olkusz – Roman Piaśnik.

We wtorek 24 maja w Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Olkuszu odbyły się obchody Dnia Strażaka, połączone z jubileuszem 30-lecia istnienia PSP. Po tylu latach pracy na emeryturę odszedł dotychczasowy komendant jednostki st. bryg. Zbigniew Wrzesień. Obowiązki komendanta będzie pełnił bryg. Michał Polak. Życzenia z tej okazji od całej społeczności Olkuszan przekazał burmistrz Roman Piaśnik.

Już niebawem – w pierwszy weekend czerwca – odbędą się Dni Olkusza 2022. Po długiej przerwie Święto Srebra uświetnią swoimi wystąpieniami znakomite gwiazdy: Lady Pank, Roksana Węgiel, Sebastian Riedel & CREE oraz zespół GRA-MY. Do wspólnego ruchu publiczność zagrzeje natomiast Lenka Klimentova. Nie braknie również atrakcji towarzyszących, m.in. występów lokalnych artystów, korowodu ulicami miasta, wesołego miasteczka, czy pokazu świateł i laserów.