Urząd Miasta i Gminy Olkusz

Ułatwienia

Menu Główne

Artykuły:

4 kwietnia w Podziemnym Olkuszu odbyło się uroczyste wręczenie nagród w konkursie „Chrońmy źródła wody”, organizowanym przez Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji, Państwową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną i Stowarzyszenie Teatralno-Literackie. Wydarzenia honorowym patronatem objął burmistrz Roman Piaśnik.

DOFINANSOWANO ZE ŚRODKÓW RZĄDOWEGO FUNDUSZU POLSKI ŁAD PROGRAM INWESTYCJI STRATEGICZNYCH

Kwota promesy inwestycyjnej – 24.411.249,51 zł

Całkowita kwota inwestycji – 25.696.052,12 zł

Zakres zadania:

Zadanie obejmuje kompleksową modernizację sieci dróg lokalnych położonych na terenie miejskim i wiejskim g. Olkusz. Wybrane drogi (łącznie prawie 10 km dł.) zapewniają połączenie najważniejszych osiedli miejskich z centrum miasta oraz umożliwiają skomunikowanie mieszkańców w obrębie części sołectw (łącznie prawie 2,5 km dł.).

Niemal 3,5 mln złotych dofinansowania z Rządowego Programu Wsparcia Budownictwa Socjalnego i Komunalnego otrzymała Gmina Olkusz na budowę mieszkań przy ul. Dworskiej/Kolejowej. Inwestycja będzie realizowana przez Olkuskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego i powinna rozpocząć się w drugim półroczu 2023. W nowym obiekcie powstanie 36 mieszkań.

Szanowni Państwo,

Wyznaję zasadę, że realizując inwestycję ze środków publicznych, a więc z podatków od ciężko zarobionych przez Państwa pieniędzy, należy zwracać szczególną uwagę na to, by pieniądze wydawać w najbardziej efektywny sposób.

19 marca na scenie olkuskiego MOK odbyły się I Mistrzostwa Szkoły Tańca Wena o puchar Romana Piaśnika, Burmistrza Miasta i Gminy Olkusz.

W dniu dzisiejszym, tj. 29 marca 2023 roku, rozpoczęły się — realizowane na koszt wykonawcy — prace gwarancyjne w celu ustabilizowaniu skarpy za Szkołą Podstawową w Gorenicach.

Prace gwarancyjne w Gorenicach

 

Szanowni Państwo,

 

Już po raz trzeci zapraszam Państwa do udziału w organizowanej w Gminie Olkusz w dniach od 14 do 21 kwietnia b.r. Akcji sprzątania Gminy pod hasłem:

 

„Czysty Olkusz – wspólna sprawa”

16 marca obchodziliśmy uroczyście piętnastolecie Olkuskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Studenci przybyli tłumnie, aby wspólnie świętować, wspominać, spotkać się ze znajomymi i przyjaciółmi. Była to okazja do podziękowań, życzeń i wspomnień. Podziękowań dla pomysłodawców i założycieli, wszystkich osób wspierających, kolejnych koordynatorów, dyrektorów MOK i Romana Piaśnika, Burmistrza Miasta i Gminy Olkusz, który od wielu lat z dużą życzliwością wspiera to, jakże ważne dla osób starszych, przedsięwzięcie, co wszyscy bardzo doceniamy.

- Ta wspaniała działalność, prowadzona przy Miejskim Ośrodku Kultury, jest dumą lokalnej społeczności seniorów. Dzisiaj chciałbym Państwu podziękować za to, z jaką energią i zaangażowaniem tworzycie nasz Uniwersytet. Serdecznie tego Państwu gratuluję i wierzę, że przed nami kolejne piękne jubileusze - mówił Roman Piaśnik, burmistrz Olkusza.

Nagroda

Były podziękowania i życzenia dla studentów – burmistrz Roman Piaśnik oraz dyrektor MOK Michał Mączka złożyli je wraz z kwiatami na ręce Przewodniczącej Rady Studentów Małgorzaty Winiarczyk.

MOK

Część artystyczną rozpoczął chór Renesans prowadzony przez Mirosławę Nadymus wiązanką pięknych pieśni neapolitańskich. Gościnnie zaśpiewała młoda artystka Rozalia Dessauer. Śpiewały solistki chóru: Mira Chochół i Jola Kurkowska. Swoje popisowe tańce zaprezentował malowniczo ubrany zespół ATRAM. W walcu wiedeńskim wystąpiła para taneczna – Ewa Tkaczewska i Stanisław Serafin. Był to niezwykle udany debiut pełnej wdzięku tancerki.

MOK

Na koniec przyszedł czas na chwilę wzruszających wspomnień – prezentacja multimedialna Grażyny i Jana Gwoździów zabrała studentów w podróż przez minione lata przywołując szczęśliwe dni.

MOK

Imprezę prowadziła koordynator OUTW Joanna Szarras.

W holu na dostojnych gości i studentów czekały jubileuszowy tort i wino.

Pierwszy kawałek tortu uroczyście odkroili Roman Piaśnik, Burmistrz Miasta i Gminy Olkusz oraz Małgorzata Winiarczyk, Przewodnicząca Rady Studentów OUTW.

Ciekawe i ambitne projekty dotyczące działań kulturalnych zrealizują w tym roku cztery organizacje pozarządowe z terenu Miasta i Gminy Olkusz

Olkuscy radni jednogłośnie przyjęli uchwałę w sprawie nawiązania współpracy z ukraińskim miastem Niżyn. Jest to kolejny, bardzo ważny etap na drodze do formalnego partnerstwa obu miast. Przyjęty dokument daje podstawy do podpisania przez burmistrza Olkusza formalnej umowy o partnerstwie z Niżynem.

Rozpoczęły się prace modernizacyjne związane z przebudową kortów tenisowych z budową oświetlenia na terenie OSW „Czarna Góra” w Olkuszu. Inwestycja o wartości ponad 610 tys. złotych z pewnością ucieszy zarówno amatorów tenisa, dopiero zdobywających pierwsze umiejętności, jak również uczestników profesjonalnych turniejów, chętnie organizowanych w Srebrnym Mieście.

Zabytki i atrakcje turystyczne naszego miasta można zwiedzać samodzielnie lub w grupie. Ale można też poznać nasze atrakcje aktywnie, korzystając z przygotowanych przez nas questów

20 marca w Miejskim Ośrodku Kultury w Olkuszu spotkały się pary, które w ubiegłym roku obchodziły jubileusz 50-lecia pożycia małżeńskiego. Z tej szczególnej okazji burmistrz Roman Piaśnik złożył bohaterom dnia serdeczne życzenia. W czasie uroczystych obchodów Złotych Godów małżonkowie otrzymali medale przekazane przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę.

Prawie trzydzieści osób zwiedzało w sobotnie (11 marca) popołudnie olkuską bazylikę podczas bezpłatnego spaceru historycznego