Urząd Miasta i Gminy Olkusz

Ułatwienia

Menu Główne

Artykuły:

Zapraszamy do udziału w ogólnopolskiej akcji "Narodowe Czytanie". W tym roku publicznie czytane będą „Ballady i romanse” Adama Mickiewicza.

Roman Piaśnik Burmistrz Miasta i Gminy Olkusz oraz Miejski Ośrodek Kultury w Olkuszu zapraszają na Pożegnanie Lata z Foodtruckami. Od 2 do 4 września a olkuskim rynku gościć będzie Zlot Foodtrucków "Żarciowozy" znany w całej Polsce! 3 września odbędą się także warsztaty cyrkowe dla dzieci i dorosłych "Cyrk w Srebrnym Mieście", prowadzone przez grupę teatralną działającą przy Miejskim Ośrodku Kultury "Glutaminian Sodu". Na scenie wystąpi Kabaret Czwarta Fala, znany z zabawnych filmików i parodii na Youtube. Na zakończenie czekać będzie na nas zabawa przy największych przebojach zespołów Abba oraz Boney M, którą zapewni zespół coverovy Abba's Song.

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Olkuszu otrzymała dofinansowanie w wysokości 25 092, 00 złotych, na zakup nowości wydawniczych oraz usługi zdalnego dostępu do książek w formatach e-booków i/lub audiobooków i/lub synchrobooków – Priorytet  1, Kierunek interwencji  1.1 w ramach NPRCz 2.0., w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025.

20 sierpnia mieszkańcy olkuskiego Osiedla Centrum bawili się na IX Festynie Rodzinnym. Zebranych, wraz z Romanem Piaśnikiem, Burmistrzem Miasta i Gminy Olkusz, powitał Henryk Gamrat, Przewodniczący Zarządu Osiedla Centrum.

Szanowni Państwo, Drodzy Mieszkańcy Miasta i Gminy Olkusz oraz Powiatu Olkuskiego!

Serdecznie zapraszamy na koncert poezji śpiewanej, który odbędzie się na olkuskim Rynku 26 sierpnia 2022 r. o godz. 17:00. Gościć będziemy Duet Bolan/Dowgiałło.

W celu zrekompensowania wzrostu kosztów cen na rynku energii, w tym kosztów opału, wprowadzony został dodatek węglowy, będący ważnym elementem Rządowej Tarczy Energetycznej.

OGŁOSZENIE

 

o naborze przedstawicieli mieszkańców do Zespołu ds. Budżetu Obywatelskiego

 

Trwa VII edycja budżetu obywatelskiego. Chciałbym, by także w tej edycji budżetu obywatelskiego, mieszkańcy mieli  wpływ na podejmowane decyzje. W związku z tym powołany zostanie Zespół ds. Budżetu Obywatelskiego, w składzie którego będą uczestniczyć przedstawiciele mieszkańców Miasta i Gminy Olkusz, którzy wyrażą  chęć pracy w tym Zespole, wspólnie z  przedstawicielami Rady Miejskiej w Olkuszu i Urzędu Miasta i Gminy Olkusz.

Zespół dokona ostatecznego wyboru propozycji zadań zgłoszonych do VII edycji budżetu obywatelskiego, które zostaną poddane pod głosowanie mieszkańców i będzie uczestniczył w monitorowaniu realizacji zwycięskich projektów.

Chciałbym, by przedstawicielami mieszkańców ,były osoby  które aktywnie uczestniczyły w dotychczasowych edycjach budżetu obywatelskiego.

Dlatego proszę mieszkańców  Miasta i Gminy Olkusz o zgłaszanie swoich kandydatur  do pracy w Zespole ds. Budżetu Obywatelskiego.

Pisemne zgłoszenia proszę przesłać do Urzędu Miasta i Gminy Olkusz  do 19 sierpnia 2022 roku na formularzu dostępnym w Punkcie Informacyjno- Podawczym i na stronie internetowej Urzędu www.umig.olkusz.pl.  Spośród zgłoszonych kandydatur dokonam wyboru dwóch  osób do pracy w Zespole w terminie do 31 sierpnia 2022 roku.

 

Burmistrz Miasta  i Gminy Olkusz

Roman Piaśnik

 

 

Formularz zgłoszenia kandydatury

Trwają zapisy uczestników Olkuskiego Biegu Ulicznego V Srebrna Dziesiątka, jaki jest organizowany przez  Stowarzyszenie Olkuszbiega

28 sierpnia o godz. 11.00, w ostatnią niedzielę wakacji, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olkuszu zaprasza rodziny z dziećmi ze szkół podstawowych oraz grup zerowych przedszkoli na Rodzinne Rozgrywki Parkowe – festyn gier i zabaw.

Podniosły charakter miały obchody 78. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego, jakie odbyły pod pomnikiem powstańczym na olkuskim Starym Cmentarzu.

Widowiskowy festyn historyczny „Sarmaci i Kozacy” pod zamkiem Rabsztyn, a także niezwykłe wydarzenie „Górnicze Skarby Srebrnego Grodu”,

15 sierpnia 2022 roku na olkuskim rynku odbyły się uroczystości związane z 102. rocznicą Bitwy Warszawskiej oraz obchodami Święta Wojska Polskiego.

Dzisiaj przypada 82. rocznica Krwawej Środy - dramatycznego wydarzenia, jakie miało miejsce w Olkuszu w 1940 roku. Z tej okazji przedstawiciele władz miasta zapalili znicz pod płytą pamiątkową na olkuskim rynku.