Urząd Miasta i Gminy Olkusz

Ułatwienia

Menu Główne

Artykuły:

Za pośrednictwem Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Olkuszu można korzystać z zasobów cyfrowych Biblioteki Narodowej.

1 sierpnia, punktualnie o godzinie 17:00, cała Polska zatrzymała się, by symbolicznie okazać

Dzisiaj przypada 81. rocznica Krwawej Środy - dramatycznego wydarzenia

Na blisko 130 milionów złotych opiewa wniosek, który złożyła Gmina Olkusz w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład. W planach znalazły się m.in. przedsięwzięcia drogowe z przebudową ciągu ulic „od ronda do ronda”, budowa wielofunkcyjnego obiektu z lodowiskiem na Czarnej Górze, czy rewitalizacja miejskich przestrzeni w granicach pięciu olkuskich osiedli.

Obwieszczenie Burmistrza Miasta i Gminy Olkusz o wydaniu postanowienia o nałożeniu obowiązku przeprowadzenia oceny oddziaływania na środowisko dla przedsięwzięcia pn.: „Budowa instalacji do kompostowania odpadów zielonych oraz innych niż niebezpieczne zbieranych selektywnie na terenie dz. nr ew. gr. 617/37 zlokalizowanej w Olkuszu”

Nabór uzupełniający na rachmistrza spisowego trwa do 5 sierpnia 2021 r.

 

Zostań rachmistrzem spisowym, swoją kreatywnością zachęć mieszkańców Naszej Gminy do udziału w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań 2021 .

Już po raz kolejny olkuski rynek zmieni się w największą restaurację regionu. Od 30 lipca do 1 sierpnia w sercu Srebrnego Miasta serwowane będą najsmaczniejsze dania świata. Oprócz pysznego jedzenia na starówce pojawią się strefa muzyki, atrakcje dla dzieci, ogródek piwny oraz konkursy. Wstęp na imprezę jest bezpłatny. Serdecznie zapraszamy!

Burmistrz Miasta i Gminy w Olkuszu Roman Piaśnik serdecznie zaprasza na akcję szczepień jednodawkowym preparatem Johnson & Johnson, które odbędzie się w Chacie Kocjana w niedzielę 18 lipca od godziny 9:00. Dla każdego zaszczepionego w tym dniu miła niespodzianka – możliwość zwiedzenia Zamku Rabsztyn za symboliczną złotówkę. Akcję honorowym patronatem objął Wojewoda Małopolski Łukasz Kmita.

Rozpoczął się XVII Międzynarodowy Plener Malarski „Srebrne Miasto” Olkusz 2021

Blisko 3,2 mln złotych dofinansowania z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg otrzymała Gmina Olkusz na przebudowę dwóch miejskich ulic: Przemysłowej oraz Elizy Orzeszkowej. Umowy w sprawie przekazania dotacji w dniu 8 lipca 2021 roku podpisali w Urzędzie Wojewódzkim w Krakowie Burmistrz Roman Piaśnik oraz Wojewoda Łukasz Kmita. Całkowity koszt obu zadań wynosi ponad 4,6 mln złotych.

Zapraszamy w niedzielę 1 sierpnia na olkuski Stary Cmentarz, gdzie o

81 lat temu, 16 lipca 1940 roku miało miejsce tragiczne wydarzenie, które poprzedziło „Krwawą środę”, czyli rozstrzelanie w Olkuszu 20 Polaków.

Nazwa zadania: „Dzienny Dom „Senior+” dla seniorów z gminy Olkusz – funkcjonowanie placówki - 2021 r.”

Całkowity koszt zadania publicznego: 270 000,00 zł

Kwota dofinansowania: 120 150,00 zł