Urząd Miasta i Gminy Olkusz

Ułatwienia

Menu Główne

Artykuły:

Dobiegł końca pierwszy etap przebudowy ul. Kpt. Hardego w Olkuszu. To jedna z wielu inwestycji drogowych, realizowanych obecnie w Gminie Olkusz. Zakończona przebudowa placu przed Szkołą Podstawową Nr 3 w Olkuszu o wartości 465 tys. złotych to wstęp do dalszej przebudowy tej ulicy.

Dzisiaj obchodzimy Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej — święto państwowe obchodzone co roku 13 kwietnia, uchwalone w 2007 roku przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej. Z tej okazji, pod pomnikiem Pieta Katyńska na olkuskim Starym Cmentarzu, zapłonął dzisiaj znicz – dowód symbolicznej pamięci olkuszan o zamordowanych.

W listopadzie ubiegłego roku rozpoczęła się modernizacja kompleksu basenowego na terenie OSW „Czarna Góra” w Olkuszu. Roboty obejmują zarówno niecki basenowe, technologię filtrowania i obiegu wody, trybuny przy basenie, jak również budynek ratowników oraz szatni. Duży nacisk kładziony jest na jakość wykonanych prac oraz ich terminowość – zakończyć się mają przed sezonem kąpielowym. Całość prac wyceniono na ok. 6 mln złotych.

Już w najbliższy piątek 1 kwietnia w godzinach 15:00 – 18:00 w centrum Olkusza rozegrany zostanie bieg sprinterski w ramach CEYOC. (Central European Youth Orienteering Cup). O Puchar Europy Środkowej rywalizować będzie młodzież z Polski, Niemiec, Czech, Węgier, Słowacji oraz Słowenii. Wraz z zawodami towarzyszącymi Wawel Spring Cup na starcie stanie łącznie kilkuset uczestników. Organizatorem przedsięwzięcia jest, mający wieloletnie doświadczenie w tej kwestii, Wojskowy Klub Sportowy Wawel. Wszystkich mieszkańców zachęcamy do udziału w kategoriach otwartych/popularyzacyjnych a także dopingowania na Rynku w Olkuszu poszczególnych zawodników (w tym Kadry Narodowej Polski). Przed nami prawdziwe sportowe święto!

Urząd Miasta i Gminy w Olkuszu zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej aplikacji mobilnej zgodnie z przepisami ustawy z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Oświadczenie w sprawie dostępności ma zastosowanie do aplikacji mobilnej Olkusz – Szlakiem Gwarków.

Data publikacji aplikacji: 2020-03-27
Data ostatniej istotnej aktualizacji: 2020-03-27

Aplikacja mobilna jest zgodna z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych.

Oświadczenie sporządzono dnia: 2022-03-22

Deklarację sporządzono na podstawie samooceny przeprowadzonej przez podmiot publiczny.

Informacje zwrotne i dane kontaktowe

W przypadku problemów z dostępnością aplikacji mobilnej prosimy o kontakt. Osobą kontaktową jest Przemysław Solecki, adres poczty elektronicznej Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.. Kontaktować się można także dzwoniąc na numer telefonu: 32 626 01 60. Tą samą drogą można składać wnioski o udostępnienie informacji niedostępnej oraz składać żądania zapewnienia dostępności.

Każdy ma prawo do wystąpienia z żądaniem zapewnienia dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub jakiegoś ich elementu. Można także zażądać udostępnienia informacji w formach alternatywnych, na przykład odczytanie niedostępnego cyfrowo dokumentu, opisania zawartości filmu bez audiodeskrypcji itp. Żądanie powinno zawierać dane osoby zgłaszającej żądanie, wskazanie, o którą stronę internetową lub aplikację mobilną chodzi oraz sposób kontaktu. Jeżeli osoba żądająca zgłasza potrzebę otrzymania informacji w formie alternatywnej, powinna także określić formę tej informacji. Podmiot publiczny powinien zrealizować żądanie niezwłocznie i nie później, niż w ciągu 7 dni. Jeżeli dotrzymanie tego terminu nie jest możliwe, podmiot publiczny niezwłocznie informuje o tym, kiedy realizacja żądania będzie możliwa, przy czym termin ten nie może być dłuższy niż 2 miesiące. Jeżeli zapewnienie dostępności nie jest możliwe, podmiot publiczny może zaproponować alternatywny sposób dostępu do informacji. W przypadku, gdy podmiot odmówi realizacji żądania zapewnienia dostępności lub alternatywnego dostępu do informacji, można złożyć skargę na takie działanie. Po wyczerpaniu wszystkich możliwości skargę można przesłać także do Rzecznika Praw Obywatelskich.

Dostępność architektoniczna

Przejdź do strony internetowej zawierającej informacje na temat dostępności architektonicznej.

Aplikacje mobilne

Urząd Miasta i Gminy w Olkuszu udostępnia następujące aplikacje mobilne:

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Olkuszu aktywnie włączyła się w akcję pomocy dla mieszkańców Ukrainy, szukających w Olkuszu i okolicach schronienia przed rosyjską agresją.

Zapraszamy w najbliższą sobotę 26 marca na bezpłatną wycieczkę „Poznaj historię Srebrnego Miasta”, która

Piękna zima za oknem, sala widowiskowa Miejskiego Ośrodka Kultury w Olkuszu wypełniona po brzegi przez entuzjastów olkuskiej kultury, niezapomniany koncert i niezliczone życzenia oraz gratulacje – w tak niecodziennych okolicznościach burmistrz Roman Piaśnik wręczył statuetki Olkuskiej Nagrody Artystycznej za rok 2021 trzem laureatom: Maciejowi Semli, Annie Brandegger – Miśków oraz Jonaszowi Jochemczykowi.

Wiele osób skorzystało z całego szeregu atrakcji, jakie zostały przygotowane przez organizatorów Olkuskiego Dnia Recyklingu, jaki odbył się 17 marca

Po raz pierwszy Olkusz zaprezentował się na samodzielnym stoisku podczas 26. edycji

30 marca w Operze Krakowskiej odbyła się Gala Fundusze z Kulturą, w czasie której burmistrz Olkusza Roman Piaśnik otrzymał z rąk wicemarszałka Województwa Małopolskiego Łukasza Smółki statuetkę laureata plebiscytu „Fundusze Europejskie są w Małopolsce”. Została ona przyznana za rewitalizację  kwartału królewskiego w Olkuszu oraz utworzenie multimedialnej trasy turystycznej w podziemiach ratusza, jako najlepszego projektu w powiecie z wykorzystaniem środków unijnych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego.

Przypomnienie o złożeniu deklaracji o źródłach ogrzewania budynków

18 marca w Miejskim Ośrodku Kultury spotkały się pary, które w ubiegłym roku obchodziły jubileusz 50-lecia pożycia małżeńskiego. Z tej szczególnej okazji burmistrz Roman Piaśnik złożył bohaterom dnia serdeczne życzenia. W czasie uroczystych obchodów Złotych Godów małżonkowie otrzymali medale przekazane przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę.