Północny odcinek obwodnicy Olkusza powstanie do 2014 roku

Podczas piątkowej konferencji prasowej w olkuskim Centrum Kultury Marszałek Marek Sowa poinformował o decyzji Sejmiku, dzięki której południowo – wschodnia obwodnica Olkusza znalazła się w Wykazie Przedsięwzięć Wieloletnich Województwa Małopolskiego. Pierwszy etap inwestycji ma się rozpocząć w przyszłym roku.

konferencja_olkusz_obwodnica_fot.jpg

- Projekt inwestycji powstawał przez dwa lata, były problemy z decyzją środowiskową, którą dopiero uzyskaliśmy. Dysponujemy gwarancjami samorządów uczestniczących w realizacji inwestycji. Budowa powinna się rozpocząć w połowie 2012 roku. – mówił Marszałek Marek Sowa. Podkreślał też znaczenie tego typu przedsięwzięć dla rozwoju regionu i dziękował za zaangażowanie na rzecz olkuskiej obwodnicy obecnym na spotkaniu radnym Sejmiku Małopolskiego: Lidii Gądek i Kazimierzowi Czekajowi oraz posłom: Andrzejowi Ryszce i Ireneuszowi Rasiowi.
Pierwszy etap obejmie budowę odcinka długości 4,7 km, łączącego drogę krajową nr 94 z drogą wojewódzką 783 w kierunku Wolbromia. Ta część obwodnicy przebiegać ma po obecnej ul. Zagaje, a następnie wzdłuż torów kolejowych aż do ronda, jakie zaplanowane zostało za przejazdem kolejowym w pobliżu Rabsztyna, gdzie obwodnica łączyć się będzie z drogą 783 i drogą prowadzącą w kierunku Troksa.
– Jest to dla nas niezwykle istotny odcinek. Doprowadzi do zmniejszenia ruchu tranzytowego przez Olkusz i pozwoli kierowcom ominąć uciążliwy przejazd kolejowy w Rabsztynie, a także, co bardzo istotne, otworzy możliwość uruchomienia terenów przeznaczonych w miejscowych planach zagospodarowania przestrzennego na aktywność gospodarczą – mówił podczas konferencji Burmistrz Olkusza Dariusz Rzepka.
Całkowita wartość tej części inwestycji szacowana jest na 39,5 mln zł. Województwo Małopolskie przekaże na jej realizację 26 mln zł. Jest szansa, że inwestycja zostanie wsparta unijną dotacją w ramach Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego. Realizujący budowę Zarząd Dróg Wojewódzkich będzie aplikować o dofinansowanie w wysokości 85% na ten projekt.

Informujemy, że w związku z przejazdem przez Olkusz peletonu wyścigu kolarskiego 71. Tour de Pologne w dniu 6.08.2014 r. (środa) nastąpią utrudnienia w ruchu.

Szczegóły w dalszej części informacji.

Naczelnik Urzędu Skarbowego w Olkuszu informuje o trwającej w całej Polsce akcji "Weź Paragon".

W związku z przekazaną informacją od wykonawcy prac Wydział Drogowy informuje, że w związku z wymianą spoiny żywicznej w nawierzchni z kostki w dniach od 16.07.2014 r. do 18.07.2014 r. nastąpi całkowite wyłączenie z ruchu ul. Sławkowskiej w Olkuszu na odcinku od Rynku do ul. Mickiewicza.

Naczelnik Urzędu Skarbowego w Olkuszu informuje o uzyskaniu informacji o próbie wyłudzenia od podatników i płatników opłaty za dokonanie rejestracji w Centralnym Rejestrze Podmiotów – Krajowa Ewidencja Podatników.

Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego w Olkuszu, w oparciu o prognozy Centralnego Biura Prognoz Meteorologicznych w Krakowie, ostrzega, że od godz. 11:00 dnia 9.07.br do godz. 3:00 dnia 10.07.br. na obszarze województwa małopolskiego prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu od 20 mm do 30 mm, a lokalnie ok 40 mm oraz porywami wiatru do 65 km/h. Lokalnie możliwe opady gradu.

Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o. o. w Olkuszu informuje, iż w okresie od dnia 14.07.2014 r. do dnia 27.07.2014 r. prowadzona będzie na Stacji Uzdatniania Wody w Olkuszu - w celach profilaktycznych- dezynfekcji wody pitnej przy użyciu chloru gazowego. W tym czasie nastąpi zmiana walorów smakowych i zapachowych wody.

Za utrudnienia przepraszamy mieszkańców Gmin: Olkusz, Bukowno, Bolesław i Klucze.

Informacja Dyrektora Urzędu Kontroli Skarbowej w Krakowie w sprawie prowadzonych działań informacyjno – edukacyjnych pod hasłem "Wykorzystaj atrakcyjność regionu i zwiększ legalnie swoje dochody!" oraz przeciwdziałania nieprawidłowościom podatkowym w branży turystycznej w okresie wakacyjnym.

• BIP
  • Miasta Partnerskie