Północny odcinek obwodnicy Olkusza powstanie do 2014 roku

Podczas piątkowej konferencji prasowej w olkuskim Centrum Kultury Marszałek Marek Sowa poinformował o decyzji Sejmiku, dzięki której południowo – wschodnia obwodnica Olkusza znalazła się w Wykazie Przedsięwzięć Wieloletnich Województwa Małopolskiego. Pierwszy etap inwestycji ma się rozpocząć w przyszłym roku.

konferencja_olkusz_obwodnica_fot.jpg

- Projekt inwestycji powstawał przez dwa lata, były problemy z decyzją środowiskową, którą dopiero uzyskaliśmy. Dysponujemy gwarancjami samorządów uczestniczących w realizacji inwestycji. Budowa powinna się rozpocząć w połowie 2012 roku. – mówił Marszałek Marek Sowa. Podkreślał też znaczenie tego typu przedsięwzięć dla rozwoju regionu i dziękował za zaangażowanie na rzecz olkuskiej obwodnicy obecnym na spotkaniu radnym Sejmiku Małopolskiego: Lidii Gądek i Kazimierzowi Czekajowi oraz posłom: Andrzejowi Ryszce i Ireneuszowi Rasiowi.
Pierwszy etap obejmie budowę odcinka długości 4,7 km, łączącego drogę krajową nr 94 z drogą wojewódzką 783 w kierunku Wolbromia. Ta część obwodnicy przebiegać ma po obecnej ul. Zagaje, a następnie wzdłuż torów kolejowych aż do ronda, jakie zaplanowane zostało za przejazdem kolejowym w pobliżu Rabsztyna, gdzie obwodnica łączyć się będzie z drogą 783 i drogą prowadzącą w kierunku Troksa.
– Jest to dla nas niezwykle istotny odcinek. Doprowadzi do zmniejszenia ruchu tranzytowego przez Olkusz i pozwoli kierowcom ominąć uciążliwy przejazd kolejowy w Rabsztynie, a także, co bardzo istotne, otworzy możliwość uruchomienia terenów przeznaczonych w miejscowych planach zagospodarowania przestrzennego na aktywność gospodarczą – mówił podczas konferencji Burmistrz Olkusza Dariusz Rzepka.
Całkowita wartość tej części inwestycji szacowana jest na 39,5 mln zł. Województwo Małopolskie przekaże na jej realizację 26 mln zł. Jest szansa, że inwestycja zostanie wsparta unijną dotacją w ramach Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego. Realizujący budowę Zarząd Dróg Wojewódzkich będzie aplikować o dofinansowanie w wysokości 85% na ten projekt.

PWiK Sp. z o.o. w Olkusz ul. Kluczewska 4 zawiadamia że w związku z usuwaniem awarii na sieci wodociągowej w dniu 21.05.2015 r. w godzinach 15.00-20.00 nastąpi przerwa w dostawie wody dla odbiorców Olkusza ulic: Długiej, Białej, Zacisze, Kołłątaja, Mieszka I, Ponikowskiej, Pomorskiej, Stary Olkusz, Gwarków. Po uruchomieniu sieci wodociągowej może wystąpić podwyższona barwa wody.

Zawiadomienie o powtórnym wystąpieniu do Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego o opinię w sprawie obowiązku przeprowadzenia oceny oddziaływania na środowisko przedsięwzięcia w związku z poszerzeniem zakresu wniosku pn.: „Budowa kotła wodnego typu WR-12N K2 oraz instalacji odpylania spalin w centralnej ciepłowni przy ul. Przemysłowej w Olkuszu" na działkach nr ew. gr. 3686/5, 3586/11, 3574/7.

Informacja o warunkach udziału w ponownym głosowaniu w wyborach Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, które zostanie przeprowadzone w dniu 24 maja 2015 r., w obwodach głosowania utworzonych za granicą i na polskich statkach morskich.

Informacja o warunkach udziału w ponownym głosowaniu w wyborach Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, w obwodach głosowania utworzonych w kraju, które zostanie przeprowadzone w dniu 24 maja 2015 r.

W dniu 12 maja 2015 r. w godzinach 6.00 – 19.00 na terenie Olkusza odbędzie się trening systemu powszechnego ostrzegania o zagrożeniach uderzenia z powietrza. W związku z tym uruchamiany będzie okresowo akustyczny system alarmowy tj. syreny alarmowe na obszarze miasta.

Zasady i tryb przeprowadzania wyborów.

Termin wyłożenia do wglądu listy Członków Izb Rolniczych.

• BIP
  • Miasta Partnerskie