Północny odcinek obwodnicy Olkusza powstanie do 2014 roku

Podczas piątkowej konferencji prasowej w olkuskim Centrum Kultury Marszałek Marek Sowa poinformował o decyzji Sejmiku, dzięki której południowo – wschodnia obwodnica Olkusza znalazła się w Wykazie Przedsięwzięć Wieloletnich Województwa Małopolskiego. Pierwszy etap inwestycji ma się rozpocząć w przyszłym roku.

konferencja_olkusz_obwodnica_fot.jpg

- Projekt inwestycji powstawał przez dwa lata, były problemy z decyzją środowiskową, którą dopiero uzyskaliśmy. Dysponujemy gwarancjami samorządów uczestniczących w realizacji inwestycji. Budowa powinna się rozpocząć w połowie 2012 roku. – mówił Marszałek Marek Sowa. Podkreślał też znaczenie tego typu przedsięwzięć dla rozwoju regionu i dziękował za zaangażowanie na rzecz olkuskiej obwodnicy obecnym na spotkaniu radnym Sejmiku Małopolskiego: Lidii Gądek i Kazimierzowi Czekajowi oraz posłom: Andrzejowi Ryszce i Ireneuszowi Rasiowi.
Pierwszy etap obejmie budowę odcinka długości 4,7 km, łączącego drogę krajową nr 94 z drogą wojewódzką 783 w kierunku Wolbromia. Ta część obwodnicy przebiegać ma po obecnej ul. Zagaje, a następnie wzdłuż torów kolejowych aż do ronda, jakie zaplanowane zostało za przejazdem kolejowym w pobliżu Rabsztyna, gdzie obwodnica łączyć się będzie z drogą 783 i drogą prowadzącą w kierunku Troksa.
– Jest to dla nas niezwykle istotny odcinek. Doprowadzi do zmniejszenia ruchu tranzytowego przez Olkusz i pozwoli kierowcom ominąć uciążliwy przejazd kolejowy w Rabsztynie, a także, co bardzo istotne, otworzy możliwość uruchomienia terenów przeznaczonych w miejscowych planach zagospodarowania przestrzennego na aktywność gospodarczą – mówił podczas konferencji Burmistrz Olkusza Dariusz Rzepka.
Całkowita wartość tej części inwestycji szacowana jest na 39,5 mln zł. Województwo Małopolskie przekaże na jej realizację 26 mln zł. Jest szansa, że inwestycja zostanie wsparta unijną dotacją w ramach Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego. Realizujący budowę Zarząd Dróg Wojewódzkich będzie aplikować o dofinansowanie w wysokości 85% na ten projekt.

PWiK Sp. z o.o. zawiadamia o planowanej przerwie w dostawie wody dla odbiorców miejscowości Olkusz, ul. Orzeszkowej nr 10, 8, 6, 4, 2, 1, 12, 14, 16, 18, 20, 22, 24 w dniu 23.10.2014 r. od godz. 7:00 do godz. 15:00.

Losowanie numerów list kandydatów komitetów wyborczych w wyborach do Rady Miejskiej w Olkuszu.

Miejska Komisja Wyborcza w Olkuszu podaje do wiadomości, że w dniu 21 października 2014 r. godz. 13.00, sala narad 112 Urzędu Miasta i Gminy w Olkuszu, Rynek 1 odbędzie się publiczne losowanie kandydatów do Obwodowych Komisji Wyborczych utworzonych na terenie Miasta i Gminy Olkusz.

Trzy szczeniaki szukają domu.

Zawiadomienie o wznowieniu zawieszonego postępowania w sprawie oceny oddziaływania na środowisko przedsięwzięcia pn.: „Budowa galerii handlowej wraz z komunikacją zewnętrzną, miejscami postojowymi dla samochodów osobowych, zjazdami na drogi publiczne, wiatami śmietnikowymi oraz niezbędną infrastrukturą techniczną w Olkuszu w rejonie ulic: Mickiewicza, Sławkowskiej, Parcówka i DK 94".

• BIP
  • Miasta Partnerskie