Bezpieczne zimowisko – otwarte strażnice 2014

Z myślą o dzieciach pozostających w okresie ferii zimowych w domach, przebywających  na półkoloniach jak i korzystających ze zorganizowanych form wypoczynku tut. Komenda informuje, iż w ramach akcji „Bezpieczne zimowisko – otwarte strażnice 2014” istnieje możliwość zwiedzania jednostek ratowniczo –gaśniczych w Olkuszu i Wolbromiu.

W trakcie zwiedzania poza możliwością zapoznania się ze sprzętem wraz z omówieniem jego wykorzystania strażacy udzielą informacji nt. podejmowanych przez PSP działań ratowniczych, szeroko rozumianej profilaktyki przeciwpożarowej i zasad postępowania w przypadku powstania pożaru lub innego zagrożenia. Strażacy opowiedzą również o ich codziennej służbie oraz trudach walki z żywiołami.

Zaproszenie skierowane jest do zorganizowanych grup dzieci i młodzieży wraz z opiekunem.

Zwiedzanie strażnic PSP odbywać się może po wcześniejszym ustaleniu godziny i terminu z dowódcami poszczególnych jednostek ratowniczo-gaśniczych.

Chętnych do skorzystania z naszej w/w oferty prosi się o kontakt z Dowódcami Jednostek Ratowniczo-Gaśniczych w Olkuszu i Wolbromiu pod numerami telefonów – ( 032 ) 641 40 08 – JRG Olkusz oraz ( 032 ) 647 25 70 – JRG Wolbrom.

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Olkuszu informuje również, że każdy organizator wypoczynku dla dzieci i młodzieży szkolnej ma obowiązek zgłoszenia organizacji wypoczynku kuratorowi oświaty właściwemu ze względu na miejsce siedziby organizatora. Ministerstwo Edukacji Narodowej uruchomiło elektroniczną bazę wypoczynku, która daje możliwość sprawdzenia, czy organizator zgłosił organizację wypoczynku kuratorowi oświaty, a tym samym czy obiekt ten jest bezpieczny.

Jeśli będziecie Państwo chcieli to sprawdzić należy skorzystać ze strony:

i otworzyć zakładkę - Baza wypoczynku.

Zastrzeżenia do organizatora wypoczynku z powodu braku zapewnienia właściwej opieki oraz bezpieczeństwa dzieciom i młodzieży, można zgłaszać do Kuratorium Oświaty w Krakowie pod niżej wymienione numery:

Kuratorium Oświaty w Krakowie, ul. Basztowa 22, 31-156 Kraków

tel. 12 3921413,

dla wypoczynku zorganizowanego na terenie powiatów:

chrzanowskiego, krakowskiego, miechowskiego, myślenickiego, olkuskiego, proszowickiego, wielickiego, a także Miasta Krakowa

Pracownicy Kuratorium Oświaty w Krakowie obsługują telefony w godzinach urzędowania:

poniedziałek od 9.00 do 17.00,

wtorek-piątek od 7.30 do 15.30.

Zastrzeżenia można również zgłaszać drogą elektroniczną na niżej podane adresy:

Oficer Prasowy

Komendanta Powiatowego PSP w Olkuszu

st. kpt. mgr Tomasz Mucha

Agencja Rynku Rolnego informuje, że od 29 października 2014 r. producenci owoców i warzyw, którzy chcą skorzystać z kolejnego nadzwyczajnego wsparcia, mogą składać powiadomienia do właściwego, ze względu na miejsce zamieszkania lub siedzibę producenta, Oddziału Terenowego ARR.

Informuję, że od 27 października 2014 r. do 10 listopada 2014 r. każdy wyborca może sprawdzić w Urzędzie Miasta i Gminy w Olkuszu w pokoju 205 lub telefonicznie pod nr 32/6260205, czy został uwzględniony w spisie wyborców.

Pełnomocnik d/s wyborów
Urzędnik Wyborczy
Anna Barczyk

Obwieszczenie Wojewódzkiej Komisji Wyborczej w Krakowie z dnia 29 października 2014 r. w sprawie sprostowania treści obwieszczenia Wojewódzkiej Komisji Wyborczej w Krakowie z dnia 22 października 2014 r. o zarejestrowanych listach kandydatów na radnych do Sejmiku Województwa Małopolskiego w wyborach do rad gmin, rad powiatów i sejmików województw oraz wyborach wójtów, burmistrzów i prezydentów miast zarządzonych na dzień 16 listopada 2014 r.

Ogłoszenie Burmistrza Miasta i Gminy Olkusz o konsultacjach projektów uchwał Rady Miejskiej w Olkuszu w sprawie Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych dla Gminy Olkusz na rok 2015 oraz Programu Przeciwdziałania Narkomanii dla Gminy Olkusz na rok 2015.

• BIP
  • Miasta Partnerskie