Bezpieczne zimowisko – otwarte strażnice 2014

Z myślą o dzieciach pozostających w okresie ferii zimowych w domach, przebywających  na półkoloniach jak i korzystających ze zorganizowanych form wypoczynku tut. Komenda informuje, iż w ramach akcji „Bezpieczne zimowisko – otwarte strażnice 2014” istnieje możliwość zwiedzania jednostek ratowniczo –gaśniczych w Olkuszu i Wolbromiu.

W trakcie zwiedzania poza możliwością zapoznania się ze sprzętem wraz z omówieniem jego wykorzystania strażacy udzielą informacji nt. podejmowanych przez PSP działań ratowniczych, szeroko rozumianej profilaktyki przeciwpożarowej i zasad postępowania w przypadku powstania pożaru lub innego zagrożenia. Strażacy opowiedzą również o ich codziennej służbie oraz trudach walki z żywiołami.

Zaproszenie skierowane jest do zorganizowanych grup dzieci i młodzieży wraz z opiekunem.

Zwiedzanie strażnic PSP odbywać się może po wcześniejszym ustaleniu godziny i terminu z dowódcami poszczególnych jednostek ratowniczo-gaśniczych.

Chętnych do skorzystania z naszej w/w oferty prosi się o kontakt z Dowódcami Jednostek Ratowniczo-Gaśniczych w Olkuszu i Wolbromiu pod numerami telefonów – ( 032 ) 641 40 08 – JRG Olkusz oraz ( 032 ) 647 25 70 – JRG Wolbrom.

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Olkuszu informuje również, że każdy organizator wypoczynku dla dzieci i młodzieży szkolnej ma obowiązek zgłoszenia organizacji wypoczynku kuratorowi oświaty właściwemu ze względu na miejsce siedziby organizatora. Ministerstwo Edukacji Narodowej uruchomiło elektroniczną bazę wypoczynku, która daje możliwość sprawdzenia, czy organizator zgłosił organizację wypoczynku kuratorowi oświaty, a tym samym czy obiekt ten jest bezpieczny.

Jeśli będziecie Państwo chcieli to sprawdzić należy skorzystać ze strony:

i otworzyć zakładkę - Baza wypoczynku.

Zastrzeżenia do organizatora wypoczynku z powodu braku zapewnienia właściwej opieki oraz bezpieczeństwa dzieciom i młodzieży, można zgłaszać do Kuratorium Oświaty w Krakowie pod niżej wymienione numery:

Kuratorium Oświaty w Krakowie, ul. Basztowa 22, 31-156 Kraków

tel. 12 3921413,

dla wypoczynku zorganizowanego na terenie powiatów:

chrzanowskiego, krakowskiego, miechowskiego, myślenickiego, olkuskiego, proszowickiego, wielickiego, a także Miasta Krakowa

Pracownicy Kuratorium Oświaty w Krakowie obsługują telefony w godzinach urzędowania:

poniedziałek od 9.00 do 17.00,

wtorek-piątek od 7.30 do 15.30.

Zastrzeżenia można również zgłaszać drogą elektroniczną na niżej podane adresy:

Oficer Prasowy

Komendanta Powiatowego PSP w Olkuszu

st. kpt. mgr Tomasz Mucha

Uniwersytet Rolniczy im. Hugona Kołłątaja w Krakowie, Małopolska Izba Rolnicza, Instytut Hodowli i Aklimatyzacji Roślin ZD Grodkowice zapraszają na szkolenie w ramach projektu „Środowisko bez barszczu Sosnowskiego (Heracleum sosnowskyi Manden.)" dofinansowanego z funduszy EOG 2009-2014, które odbędzie się w dniu 03.10.2014 r. o godzinie 9.00 w budynku Urzędu Miasta i Gminy w Olkuszu – Rynek 1.

Ogłoszenie Burmistrza Miasta i Gminy Olkusz o wyłożeniu do publicznego wglądu projektu zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego Kosmolów – Wiśliczka wraz z prognozą oddziaływania na środowisko.

W dniach 01-24.09.2014 r. na terenie Miasta i Gminy Olkusz odbędą się mobilne zbiórki odpadów wielkogabarytowych, elektrycznych i elektronicznych oraz drobnych odpadów niebezpiecznych.

HARMONOGRAM

Burmistrz Miasta i Gminy Olkusz, informuje, że w budynku Urzędu Miasta i Gminy Olkusz na tablicy ogłoszeń, obok pok.229, w dniach od 12.09.2014 r. do 3.10.2014 r. wywieszony będzie wykaz nieruchomości przeznaczonej do dzierżawy i najmu.

Do 9 września 2014 r. przyjmowane będą zgłoszenia do bezpłatnych badań spirometrycznych w Wojewódzkim Szpitalu Chorób Płuc i Rehabilitacji w Jaroszowcu. Więcej szczegółów w dalszej części informacji.

Ogłoszenie o możliwości zgłaszania uwag do oferty na realizację zadania publicznego - Przedsięwzięcia kulturalne „1914 – Wielka Wojna na Ziemi Olkuskiej".

Burmistrz Miasta i Gminy Olkusz przypomina, że z dniem 15 września 2014 roku upływa termin płatności kolejnej raty podatku od nieruchomości, podatku rolnego, podatku leśnego, ustalonej w decyzji wymiarowej na rok 2014, jak również termin płatności za gospodarowanie odpadami komunalnymi.

W związku z opracowaniem projektu „Programu ochrony środowiska dla Miasta i Gminy Olkusz na lata 2014-2017 i kierunkowo do 2021" wraz z Prognozą oddziaływania na środowisko Burmistrz Miasta i Gminy Olkusz zaprasza na II etap konsultacji społecznych, które odbędą się w dniu 08.09.2014 r. o godz. 14:30.

• BIP
  • Miasta Partnerskie