Bezpieczne zimowisko – otwarte strażnice 2014

Z myślą o dzieciach pozostających w okresie ferii zimowych w domach, przebywających  na półkoloniach jak i korzystających ze zorganizowanych form wypoczynku tut. Komenda informuje, iż w ramach akcji „Bezpieczne zimowisko – otwarte strażnice 2014” istnieje możliwość zwiedzania jednostek ratowniczo –gaśniczych w Olkuszu i Wolbromiu.

W trakcie zwiedzania poza możliwością zapoznania się ze sprzętem wraz z omówieniem jego wykorzystania strażacy udzielą informacji nt. podejmowanych przez PSP działań ratowniczych, szeroko rozumianej profilaktyki przeciwpożarowej i zasad postępowania w przypadku powstania pożaru lub innego zagrożenia. Strażacy opowiedzą również o ich codziennej służbie oraz trudach walki z żywiołami.

Zaproszenie skierowane jest do zorganizowanych grup dzieci i młodzieży wraz z opiekunem.

Zwiedzanie strażnic PSP odbywać się może po wcześniejszym ustaleniu godziny i terminu z dowódcami poszczególnych jednostek ratowniczo-gaśniczych.

Chętnych do skorzystania z naszej w/w oferty prosi się o kontakt z Dowódcami Jednostek Ratowniczo-Gaśniczych w Olkuszu i Wolbromiu pod numerami telefonów – ( 032 ) 641 40 08 – JRG Olkusz oraz ( 032 ) 647 25 70 – JRG Wolbrom.

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Olkuszu informuje również, że każdy organizator wypoczynku dla dzieci i młodzieży szkolnej ma obowiązek zgłoszenia organizacji wypoczynku kuratorowi oświaty właściwemu ze względu na miejsce siedziby organizatora. Ministerstwo Edukacji Narodowej uruchomiło elektroniczną bazę wypoczynku, która daje możliwość sprawdzenia, czy organizator zgłosił organizację wypoczynku kuratorowi oświaty, a tym samym czy obiekt ten jest bezpieczny.

Jeśli będziecie Państwo chcieli to sprawdzić należy skorzystać ze strony:

i otworzyć zakładkę - Baza wypoczynku.

Zastrzeżenia do organizatora wypoczynku z powodu braku zapewnienia właściwej opieki oraz bezpieczeństwa dzieciom i młodzieży, można zgłaszać do Kuratorium Oświaty w Krakowie pod niżej wymienione numery:

Kuratorium Oświaty w Krakowie, ul. Basztowa 22, 31-156 Kraków

tel. 12 3921413,

dla wypoczynku zorganizowanego na terenie powiatów:

chrzanowskiego, krakowskiego, miechowskiego, myślenickiego, olkuskiego, proszowickiego, wielickiego, a także Miasta Krakowa

Pracownicy Kuratorium Oświaty w Krakowie obsługują telefony w godzinach urzędowania:

poniedziałek od 9.00 do 17.00,

wtorek-piątek od 7.30 do 15.30.

Zastrzeżenia można również zgłaszać drogą elektroniczną na niżej podane adresy:

Oficer Prasowy

Komendanta Powiatowego PSP w Olkuszu

st. kpt. mgr Tomasz Mucha

Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o. o. w Olkuszu zawiadamia, że w związku z pracami na sieci wodociągowej nastąpi przerwa w dostawie wody dla odbiorców Olkusza ul. Długa, Mieszka I, ul. Kołłątaja, ul. Zacisze, ul. Biała w dniu 30.09.2014 r. od godz. 7:00 do godz. 17:00. Po uruchomieniu sieci wodociągowej może wystąpić podwyższona barwa wody.

Burmistrz Miasta i Gminy Olkusz, informuje że w budynku Urzędu Miasta i Gminy Olkusz na tablicy ogłoszeń, obok pok.229 w dniach od 26.09.2014 r. do 17.10.2014 r. wywieszony będzie wykaz nieruchomości przeznaczonych do dzierżawy.

Naczelnik Urzędu Skarbowego w Olkuszu informuje o obowiązku prowadzenia ewidencji przy użyciu kas fiskalnych oraz zaprasza do zapoznania się z komunikatem dotyczącym zaobserwowania błędów i nieprawidłowości w ewidencjonowaniu sprzedaży na kasach fiskalnych w branży gastronomicznej, zamieszczonym na stronie internetowej.

Zarządzenie Burmistrza w sprawie przeprowadzania obowiązkowej akcji deratyzacji na terenie Gminy Olkusz w terminie jesiennym.

Obwieszczenie o wydaniu decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach dla przedsięwzięcia pn.: „Modernizacja instalacji odpylania kotłów zabudowanych w kotłowni Olkusz zlokalizowanej w Olkuszu".

Burmistrz Miasta i Gminy Olkusz informuje, iż w związku z pracami odbudowy nawierzchni asfaltowej w dniach 25-26 września ul. Astrów zostanie wyłączona z ruchu kołowego na odcinku od skrzyżowania z ul. Rabsztyńską do skrzyżowania z ul. Zieloną.

• BIP
  • Miasta Partnerskie