Bezpieczne zimowisko – otwarte strażnice 2014

Z myślą o dzieciach pozostających w okresie ferii zimowych w domach, przebywających  na półkoloniach jak i korzystających ze zorganizowanych form wypoczynku tut. Komenda informuje, iż w ramach akcji „Bezpieczne zimowisko – otwarte strażnice 2014” istnieje możliwość zwiedzania jednostek ratowniczo –gaśniczych w Olkuszu i Wolbromiu.

W trakcie zwiedzania poza możliwością zapoznania się ze sprzętem wraz z omówieniem jego wykorzystania strażacy udzielą informacji nt. podejmowanych przez PSP działań ratowniczych, szeroko rozumianej profilaktyki przeciwpożarowej i zasad postępowania w przypadku powstania pożaru lub innego zagrożenia. Strażacy opowiedzą również o ich codziennej służbie oraz trudach walki z żywiołami.

Zaproszenie skierowane jest do zorganizowanych grup dzieci i młodzieży wraz z opiekunem.

Zwiedzanie strażnic PSP odbywać się może po wcześniejszym ustaleniu godziny i terminu z dowódcami poszczególnych jednostek ratowniczo-gaśniczych.

Chętnych do skorzystania z naszej w/w oferty prosi się o kontakt z Dowódcami Jednostek Ratowniczo-Gaśniczych w Olkuszu i Wolbromiu pod numerami telefonów – ( 032 ) 641 40 08 – JRG Olkusz oraz ( 032 ) 647 25 70 – JRG Wolbrom.

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Olkuszu informuje również, że każdy organizator wypoczynku dla dzieci i młodzieży szkolnej ma obowiązek zgłoszenia organizacji wypoczynku kuratorowi oświaty właściwemu ze względu na miejsce siedziby organizatora. Ministerstwo Edukacji Narodowej uruchomiło elektroniczną bazę wypoczynku, która daje możliwość sprawdzenia, czy organizator zgłosił organizację wypoczynku kuratorowi oświaty, a tym samym czy obiekt ten jest bezpieczny.

Jeśli będziecie Państwo chcieli to sprawdzić należy skorzystać ze strony:

i otworzyć zakładkę - Baza wypoczynku.

Zastrzeżenia do organizatora wypoczynku z powodu braku zapewnienia właściwej opieki oraz bezpieczeństwa dzieciom i młodzieży, można zgłaszać do Kuratorium Oświaty w Krakowie pod niżej wymienione numery:

Kuratorium Oświaty w Krakowie, ul. Basztowa 22, 31-156 Kraków

tel. 12 3921413,

dla wypoczynku zorganizowanego na terenie powiatów:

chrzanowskiego, krakowskiego, miechowskiego, myślenickiego, olkuskiego, proszowickiego, wielickiego, a także Miasta Krakowa

Pracownicy Kuratorium Oświaty w Krakowie obsługują telefony w godzinach urzędowania:

poniedziałek od 9.00 do 17.00,

wtorek-piątek od 7.30 do 15.30.

Zastrzeżenia można również zgłaszać drogą elektroniczną na niżej podane adresy:

Oficer Prasowy

Komendanta Powiatowego PSP w Olkuszu

st. kpt. mgr Tomasz Mucha

Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego w Olkuszu w oparciu o prognozy Centralnego Biura Prognoz Meteorologicznych w Krakowie ostrzega, że od godz. 14.00 dnia 27.08. br. do godz. 20.00 dnia 01.09. br. na obszarze województwa małopolskiego prognozuje się temperaturę maksymalną w dzień od 30°C do 34°C. Temperatura minimalna w nocy od 15°C do 19°C.

Obwieszczenie dotyczące kierowania korespondencji w sprawie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach dla przedsięwzięcia pn. "Budowa galerii handlowej wraz z komunikacją zewnętrzną, miejscami postojowymi dla samochodów osobowych, zjazdami na drogi publiczne, wiatami śmietnikowymi oraz niezbędną infrastrukturą techniczną w Olkuszu w rejonie ulic: Mickiewicza, Sławkowskiej, Parcówka i DK Nr 94".

Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. w Olkuszu informuje, iż w okresie od dnia 24.08.2015r. do dnia 06.09.2015r. prowadzona będzie na Stacji Uzdatniania Wody w Olkuszu w celach profilaktycznych dezynfekcja wody pitnej przy użyciu chloru gazowego. W tym czasie wystąpi zmiana walorów smakowych i zapachowych. Za utrudnienia przepraszamy mieszkańców Gmin: Olkusz, Bukowno, Bolesław i Klucze.

PWiK sp. z o.o. w Olkuszu zawiadamia, że w związku z przygotowaniem do uruchomienia nowej sieci magistralnej DN 400 mm, mogą wystąpić zakłócenia w dostawie wody dla Odbiorców miejscowości: Chechło, Golczowice, Godawica, Kwaśniów Dolny, Hucisko, Rodaki, Ryczówek, Klucze, Jaroszowiec, Bogucin Duży, Bogucin Mały.

Ogłoszenie otwartego konkursu ofert na realizację zadania publicznego z zakresu kultury, pn. „Prowadzenie Klubu Osiedlowego na Osiedlu Słowiki" oraz powołania Komisji Konkursowej.

• BIP
  • Miasta Partnerskie