Miasto i Gmina Olkusz

Ferie 2014

Ferie 2014Już tylko kilka dni pozostało do ferii - tak długo wyczekiwanych przez wszystkich uczniów. Miejski Ośrodek Kultury, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna przygotowały specjalne atrakcje zapewniające różnorodne formy spędzania tego czasu. Prezentujemy szczegółowy program.

Aby powiększyć program należy kliknąć w jego miniaturę.

Miejski Ośrodek Kultury

MOK Ferie 2014

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji

MOSiR Ferie 2014

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna

PiMBP Ferie 2014

Burmistrz Miasta i Gminy Olkusz informuje, że w związku z zakończeniem budowy II odcinka obwodnicy Olkusza, w dniu 22.08.2014 r. nastąpi zamknięcie połączenia ul. Krasińskiego z Drogą Wojewódzką nr 791 w obrębie skrzyżowania z ul. Krucza Góra. Zamknięcie wlotu obowiązywać będzie do czasu opracowania dokumentacji projektowej i uzyskania uzgodnień na jego funkcjonowanie.

Burmistrz Miasta i Gminy Olkusz informuje, że w okresie od  lipca 2014r.  do maja 2015 r. na terenie Miasta i Gminy Olkusz, pracownicy Okręgowej Stacji Chemiczno – Rolniczej w Gliwicach będą przeprowadzać wyrywkowe, całkowicie anonimowe badania pH gleb.

Informujemy, że w związku z przejazdem przez Olkusz peletonu wyścigu kolarskiego 71. Tour de Pologne w dniu 6.08.2014 r. (środa) nastąpią utrudnienia w ruchu.

Szczegóły w dalszej części informacji.

Naczelnik Urzędu Skarbowego w Olkuszu informuje o trwającej w całej Polsce akcji "Weź Paragon".

W związku z przekazaną informacją od wykonawcy prac Wydział Drogowy informuje, że w związku z wymianą spoiny żywicznej w nawierzchni z kostki w dniach od 16.07.2014 r. do 18.07.2014 r. nastąpi całkowite wyłączenie z ruchu ul. Sławkowskiej w Olkuszu na odcinku od Rynku do ul. Mickiewicza.

Naczelnik Urzędu Skarbowego w Olkuszu informuje o uzyskaniu informacji o próbie wyłudzenia od podatników i płatników opłaty za dokonanie rejestracji w Centralnym Rejestrze Podmiotów – Krajowa Ewidencja Podatników.

Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego w Olkuszu, w oparciu o prognozy Centralnego Biura Prognoz Meteorologicznych w Krakowie, ostrzega, że od godz. 11:00 dnia 9.07.br do godz. 3:00 dnia 10.07.br. na obszarze województwa małopolskiego prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu od 20 mm do 30 mm, a lokalnie ok 40 mm oraz porywami wiatru do 65 km/h. Lokalnie możliwe opady gradu.

Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o. o. w Olkuszu informuje, iż w okresie od dnia 14.07.2014 r. do dnia 27.07.2014 r. prowadzona będzie na Stacji Uzdatniania Wody w Olkuszu - w celach profilaktycznych- dezynfekcji wody pitnej przy użyciu chloru gazowego. W tym czasie nastąpi zmiana walorów smakowych i zapachowych wody.

Za utrudnienia przepraszamy mieszkańców Gmin: Olkusz, Bukowno, Bolesław i Klucze.

• BIP
  • Miasta Partnerskie