Miasto i Gmina Olkusz

Ferie 2014

Ferie 2014Już tylko kilka dni pozostało do ferii - tak długo wyczekiwanych przez wszystkich uczniów. Miejski Ośrodek Kultury, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna przygotowały specjalne atrakcje zapewniające różnorodne formy spędzania tego czasu. Prezentujemy szczegółowy program.

Aby powiększyć program należy kliknąć w jego miniaturę.

Miejski Ośrodek Kultury

MOK Ferie 2014

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji

MOSiR Ferie 2014

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna

PiMBP Ferie 2014

Ogłoszenie Burmistrza Miasta i Gminy Olkusz o wyłożeniu do publicznego wglądu projektu zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego Kosmolów – Wiśliczka wraz z prognozą oddziaływania na środowisko.

W dniach 01-24.09.2014 r. na terenie Miasta i Gminy Olkusz odbędą się mobilne zbiórki odpadów wielkogabarytowych, elektrycznych i elektronicznych oraz drobnych odpadów niebezpiecznych.

HARMONOGRAM

Burmistrz Miasta i Gminy Olkusz, informuje, że w budynku Urzędu Miasta i Gminy Olkusz na tablicy ogłoszeń, obok pok.229, w dniach od 12.09.2014 r. do 3.10.2014 r. wywieszony będzie wykaz nieruchomości przeznaczonej do dzierżawy i najmu.

Do 9 września 2014 r. przyjmowane będą zgłoszenia do bezpłatnych badań spirometrycznych w Wojewódzkim Szpitalu Chorób Płuc i Rehabilitacji w Jaroszowcu. Więcej szczegółów w dalszej części informacji.

Ogłoszenie o możliwości zgłaszania uwag do oferty na realizację zadania publicznego - Przedsięwzięcia kulturalne „1914 – Wielka Wojna na Ziemi Olkuskiej".

Burmistrz Miasta i Gminy Olkusz przypomina, że z dniem 15 września 2014 roku upływa termin płatności kolejnej raty podatku od nieruchomości, podatku rolnego, podatku leśnego, ustalonej w decyzji wymiarowej na rok 2014, jak również termin płatności za gospodarowanie odpadami komunalnymi.

W związku z opracowaniem projektu „Programu ochrony środowiska dla Miasta i Gminy Olkusz na lata 2014-2017 i kierunkowo do 2021" wraz z Prognozą oddziaływania na środowisko Burmistrz Miasta i Gminy Olkusz zaprasza na II etap konsultacji społecznych, które odbędą się w dniu 08.09.2014 r. o godz. 14:30.

Zgodnie z decyzją Starosty Olkuskiego /pismo ZD-2/661/PS/G/6/2014/ z dnia 17.07.2014 r. oraz Marszałka Województwa Małopolskiego /pismo DU-4-420-783-7-2/14 (ZDW/PW/2014/6255/DU4MS)/ z dnia 18.08.2014 r. od 1.09.2014 r. zostanie wprowadzona stała organizacja ruchu w związku z wprowadzeniem ograniczenia tonażu do 5 ton w obu kierunkach ulicy Sikorka w Olkuszu oraz w miejscowości Rabsztyn.

• BIP
  • Miasta Partnerskie