Już w najbliższy weekend tj. w dniach 11 – 12 marca b.r. w 13 sklepach na terenie naszego miasta zostanie przeprowadzona Świąteczna Zbiórka Żywności. Wspólne przedsięwzięcie olkuskiego Centrum Wolontariatu działającego przy Stowarzyszeniu Dobroczynnym Res Sacra Miser w Olkuszu oraz Banku Żywności w Krakowie z każdą edycją cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem.

Na pomoc potrzebującym

W akcję zaangażowani są wolontariusze oraz koordynatorzy Szkolnych Klubów Wolontariatu z olkuskich szkół ponadgimnazjalnych - I L.O. , II L.O. , IV. L.O. , Z.S. nr 1, Z.S. nr 3 oraz Z.S. nr 4. Około 200 wolontariuszy w najbliższy piątek i sobotę będzie dyżurować w sklepach Biedronki, Lewiatana, Lidla oraz PSS Społem. Do specjalnie oznakowanych koszy będzie można przekazywać produkty żywnościowe. Mleko, makarony, kasza, ryż, dżemy, konserwy rybne i mięsne, a także słodycze to produkty sugerowane, ale i najczęściej przekazywane podczas zbiórki. Przygotowane z nich paczki tuż przed Świętami Wielkanocnymi trafią do najbardziej potrzebujących osób i rodzin z naszego terenu.

Dzielić się z innymi to patrzeć na drugiego człowieka z miłością, szacunkiem i zrozumieniem. Nie oceniajmy, byśmy sami nie byli oceniani. Pomagając dajemy świadectwo ludziom i czasom.

Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w tegoroczną Zbiórkę Żywności zarówno darczyńcom, wolontariuszom, jaki koordynatorom Szkolnych Klubów Wolontariatu. Dzieląc się dobrem pomnażajmy jego wartość!