Ogromną niespodzianką dla Olkusza była poniedziałkowa oficjalna prezentacja trasy 74. Tour de Pologne na torze kolarskim w Pruszkowie. W Srebrnym Grodzie zostanie zlokalizowana nie tylko premia lotna, jak to początkowo planowano, ale również premia górska.

- Taka sytuacja nie zdarza się zbyt często w miastach wielkości Olkusza, ale w ten sposób chcemy uhonorować wasze miasto za doskonałą oprawę wyścigu w poprzednich latach i wielkie zaangażowanie kibiców w doping. Jesteśmy przekonani, że Olkusz stanie na wysokości zadania i organizacyjnie wszystko będzie dopięte na ostatni guzik – komentuje Lech Piasecki, utytułowany kolarz i przedstawiciel Lang Team, organizatora Tour de Pologne.

Prezentacja trasy TdP

1 sierpnia podczas IV etapu 74. Tour de Pologne z Zawiercia do Zabrza pokonają najdłuższą trasę w tegorocznych zmaganiach, liczącą 238 kilometrów. O punkty w premii lotnej najlepsi kolarze na świecie powalczą na rynku w Olkuszu, a o punkty w premii górskiej na stromym podjeździe na ulicy 29 Listopada w kierunku Chrzanowa. Ze względu na to, że Olkusz będzie miastem premiowym (w dodatku podwójnie), informacja o Srebrnym Grodzie ukaże się w materiałach promocyjnych i reklamowych wyścigu. W ubiegłym tygodniu do Olkusza przyjechał Czesław Lang, dyrektor generalny Lang Team i ikona polskiego kolarstwa. Wspólnie z Romanem Piaśnikiem, burmistrzem Olkusza, podpisał umowę na organizację premii w Olkuszu.

Podczas prezentacji trasy 15 maja organizatorzy uhonorowali wszystkie miasta partnerskie naszego narodowego wyścigu, a uczestnicy inauguracji mieli możliwość odwiedzenia stoiska promocyjnego Gminy Olkusz.

– Udział w tak dużej sportowej i medialnej imprezie, jaką jest Tour de Pologne, to dla nas powód do radości, ale również wyzwanie organizacyjne. Poprzednie przejazdy peletonu przez Olkusz pokazały duże zainteresowanie mieszkańców i przyjezdnych, którzy gorąco dopingowali kolarzy na trasie wyścigu. Z tego powodu nie mieliśmy wątpliwości co do tego, że chcemy ponownie gościć elitę światowego kolarstwa w Srebrnym Mieście – komentuje Bożena Krok, zastępca burmistrza Olkusza.

W dniu przejazdu peletonu przewidziane są atrakcje dla kibiców. Podczas konkurencji sportowych będzie można zdobyć pamiątkowe koszulki i inne gadżety. Na rynku zatrzyma się również kolumna reklamowa sponsorów Tour de Pologne.

Do zobaczenia 1 sierpnia na trasie!

Trasa

Link do prezentacji IV etapu: https://www.youtube.com/watch?v=9Y21wvZV86g

Fot. Przedstawiciele miast współorganizujących 74. Tour de Pologne. Olkusz podczas inauguracji reprezentowała zastępca burmistrza Bożena Krok.

Mapa: IV etap 74. Tour de Pologne. Źródło: http://tourdepologne.pl/pl/trasa/