Kwietniowe obchody Dnia Ziemi w MDK były okazją do rozstrzygnięcia konkursu plastycznego pt. „W kierunku natury... nasze lasy”, zorganizowanego przez Wydział Ochrony Środowiska i Gospodarki Odpadami Komunalnymi UMiG w Olkuszu, przy wsparciu Nadleśnictwa Olkusz oraz firmy ALBA. Laureatom, wyróżnionym, a także wszystkim pozostałym uczestnikom konkursu nagrody wręczył naczelnik wydziału Łukasz Rychlewski. On też, wraz z Kingą Grelą i Wiolettą Sarotą-Stach oceniali 25 prac złożonych na ten konkurs. Prezentujemy galerię prac.

A oto decyzja jury:
I nagroda: Karolina Pasek – Gimnazjum nr 2, opiekun Ewa Gutkowska – Żak i Arkadiusz Królewicz,
I nagroda: Patrycja Stach – Szkoła Podstawowa w Zedermanie, opiekun Julita Myszor,
II nagroda: Amelia Lewowska – SP w Żuradzie, opiekun Mariola Zbieg i Rafał Natkaniec,
II nagroda: Barbara Piasny – SP nr 1, opiekun Małgorzata Wróbel,
III nagroda: Alicja Białaś – SP nr 6, opiekun Renata Guzik,
wyróżnienia:
Małgorzata Gęgotek – SP nr 4, opiekun Katarzyna Michalska,
Emilia Filo – SP nr 1, opiekun Małgorzata Wróbel,
Jan Grzanka – SP nr 2, opiekun Urszula Baran i Anna Brzezińska.

Laureaci konkursu UMiG

Prezentujemy galerię prac: