W okresie wakacji już od trzech lat trwa akcja Caritas Diecezji Sosnowieckiej : „Podaruj tornister”.  Inicjatywa ta jest szlachetnym działaniem na rzecz dzieci i młodzieży pochodzących z rodzin najuboższych, znajdujących się w trudnej sytuacji losowej.

Informacja Caritas Diecezji Sosnowieckiej

Serdecznie prosimy ludzi dobrej woli o wsparcie naszej akcji, która ma na celu zebranie  funduszy na zakup i wyposażenie wyprawek szkolnych dla potrzebującym dzieci i młodzieży z naszego najbliższego  otoczenia.

Pragniemy, aby  każde dziecko po dwóch miesiącach wypoczynku powróciło do szkoły z nowym, pełnym przyborów szkolnych tornistrem i zapałem do nauki.

Inicjatywę tę możemy zrealizować tylko we współpracy z Państwem. Dlatego będziemy wdzięczni  wszystkim ofiarodawcom za okazane wsparcie finansowe poprzez wpłaty na rachunek:

Alior Bank nr konta: 25 2490 0005 0000 4520 4459 1536 z dopisaniem w tytule płatności:  Tornister lub on-line www.podarujtornister.pl

Im więcej zakupionych tornistrów, tym więcej obdarowanych dzieci i uśmiechów na ich buziach. Koszt jednego tornistra to 20 złotych.

Więcej informacji znajdą Państwo  na naszej stronie internetowej: www.podarujtornister.pl