Już po raz trzeci na ulicach Olkusza spróbują swoich sił wielbiciele biegów ulicznych. III Srebrna Dziesiątka i III Memoriał im. Kazimierza Chechelskiego odbędą się w sobotę 15 września pod hasłem „W 100-lecie Niepodległości”. Zapisy trwają do 9 września. Organizatorami imprezy są KS Olkusz, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz Urząd Miasta i Gminy w Olkuszu.

Podobnie jak w latach ubiegłych, start i meta zostaną zlokalizowane na olkuskim Rynku. Trasa przebiegać będzie ulicami Srebrnego Miasta, w okolicach miejsc związanych z ruchem niepodległościowym na ziemi olkuskiej. Organizatorzy przewidzieli dwie pętle pięciokilometrowe. Uczestnicy biegu głównego będą mieli do pokonania dwie pętle, a uczestnicy biegu rekreacyjnego tylko jedną. Dla każdego uczestnika przewidziano pamiątkowy medal i koszulkę. Na najlepszych czekają statuetki. Start biegu głównego o godz. 16:00

Dzieci i młodzież mogą wziąć udział w III Memoriale im. Kazimierza Chechelskiego, który rozpocznie się o godzinie 14:00. Zapisy przyjmowane będą na pół godziny przed pierwszym biegiem memoriałowym.

Patronat nad imprezą objął Burmistrz Miasta i Gminy Olkusz Roman Piaśnik.

Program ramowy:

12.00 - Otwarcie Biura Zawodów ul. GÓRNICZA 12 ZESPÓŁ SZKÓŁ NR 1
13:30 - Zapisy dla dzieci - Rynek
14:00 - Bieg dla przedszkolaków oraz klas 1-3
14:20 - Bieg dla klas 4-8
15:00 - Sztafeta FIRM
15:15 - Zamknięcie biura zawodów
15:50 - Symboliczny bieg dla uczczenia zmarłego K. Chechelskiego
16:00 - Bieg główny na 10 km (trasa obejmuje 2 pętle po 5.000 m.)

17:00 – otwarcie wystawy plenerowej „Ojcowie Niepodległości” (Oddział IPN w Krakowie)
17:30 - Zamknięcie biegu
17:45 - Dekoracja i rozdanie nagród dla uczestników biegu
18:30 - Zakończenie zawodów

Przebieg trasy:
start z Rynku - ul. Floriańska - ul. Górnicza - ul. Krakowskie Przedmieście - ul. Fr. Nullo - ul. K.K. Wielkiego - ul. T. Kościuszki - ul. Szpitalna - ul. J. Kantego - ul. Skarbnika - ul. Kopalniana - ul. Gwarecka - ul. Hutnicza - ul. Sławkowska - ul. A. Mickiewicza - ul. Górnicza - ul. Floriańska - Rynek.

Mieszkańcy Olkusza muszą się liczyć z utrudnieniami na trasie w dniu biegu. Olkuski rynek zostanie wyłączony z ruchu pojazdów w piątek 14 września w godzinach wieczornych. Zakaz ruchu będzie obowiązywał do godzin wieczornych w sobotę 15 września.

Zapisy (do 9 września):