Szanowni Państwo,

Mieszkańcy Miasta i Gminy Olkusz,

W dniu dzisiejszym (8 kwietnia 2019 r.) w Gminie Olkusz, podobnie jak w niemal całym kraju, rozpoczął się strajk nauczycieli. Pragnę zapewnić jednak, że żadna szkoła podstawowa i żadne przedszkole, dla których organem prowadzącym jest Gmina Olkusz, nie zostaną zamknięte. Z danych, jakie udało mi się uzyskać do godz. 9:00, przystąpienie do strajku zadeklarowało 263 nauczycieli z 591 zatrudnionych. Sytuacja jest jednak dynamiczna, ponieważ nauczyciele mogą składać deklarację przystąpienia do strajku do momentu rozpoczęcia swoich zajęć.

Pragnę zapewnić Państwa, że wszystkie szkoły organizują zajęcia opiekuńcze, a w szkołach podstawowych w Osieku, Kosmolowie i Sienicznie odbywają się lekcje według planu. W przedszkolach strajkujących również zapewniamy miejsca dla dzieci, z którymi rodzice – przede wszystkim ze względu na zobowiązania zawodowe - nie mogą zostać w domu i osobiście zapewnić im opieki.

Przedszkole Nr 3 – 25 miejsc

Przedszkole Nr 4 – 25 miejsc

Przedszkole Nr 5 – nie strajkuje

Przedszkole Nr 7 – 50 miejsc

Przedszkole Nr 8 – nie strajkuje

Przedszkole Nr 9 – 75 miejsc

Przedszkole Nr 10 – 50 miejsc

Przedszkole w Braciejówce – 25 miejsc

Przedszkole w Osieku - nie strajkuje

Przedszkole w Zedermanie - nie strajkuje

Zrobimy wszystko, co w naszej mocy, aby na bieżąco reagować na wszystkie problemy zaistniałe podczas strajku. Dlatego też proszę Państwa o stały kontakt z dyrektorami jednostek lub dyrektorem Samorządowego Zespołu Edukacji.

Pragnę również uspokoić uczniów klas trzecich gimnazjalnych i ósmych szkół podstawowych, a także ich rodziców. Egzaminy w Gminie Olkusz odbędą się.

Roman Piaśnik

Burmistrz Miasta i Gminy Olkusz