Zgodnie z planem – punktualnie o godzinie 16:00 w niedzielę 1 grudnia – nastąpiło wielkie otwarcie lodowiska, które ponownie stanęło na olkuskim rynku. Dokonał go burmistrz Roman Piaśnik, częstując potem najmłodszych amatorów łyżew słodką niespodzianką. Srebrna Tafla czynna jest codziennie w godzinach 9:00-21:00. Serdecznie zapraszamy!

- Szczególnie cieszą mnie uśmiechy najmłodszych olkuszan, którzy cały rok czekali na ten dzień. Wiem bardzo dobrze, że lodowisko na olkuskim rynku, piękna choinka i świąteczna iluminacja, od lat były marzeniem wielu olkuszan i z wielką radością ja i moi współpracownicy to marzenie spełniamy – mówił Roman Piaśnik, burmistrz Olkusza.

Otwarcie lodowiska

Otwarcie cieszyło się bardzo dużą popularnością. Kilkaset osób obserwowało i nagradzało brawami pokaz jazdy figurowej w wykonaniu grupy Walley Ice Story. Do większej aktywności na lodzie zachęcał dyskotekowymi hitami Dj Sosen, a najmłodszym – po raz pierwszy w tym sezonie zimowym – towarzyszył św. Mikołaj, który również założył łyżwy. Wszyscy chętni mogli również wziąć udział w specjalnie organizowanych animacjach.

Otwarcie lodowiska

Już teraz zachęcamy do odwiedzin lodowiska w najbliższy piątek. O godzinie 16:00 odbędą się Mikołajki, a wstęp na lodowisko ponownie będzie bezpłatny.

Otwarcie lodowiska

Lodowisko będzie czynne codziennie od 1 grudnia 2019 do 1 marca 2020 roku w godzinach 9:00-21:00.

Otwarcie lodowiska

Cennik wstępu na lodowisko:

• dla osoby dorosłej: 8,00 zł brutto/wejście
  • dla dzieci i młodzieży do 18 roku życia poza zajęciami szkolnymi - 7,00 zł brutto/wejście
  • dla emerytów, rencistów - 6,00 zł brutto/ wejście
  • dla dzieci i młodzieży szkolnej Miasta i Gminy Olkusz w czasie ferii zimowych w godzinach 9:00 –14:00 - 5,00 zł brutto/ wejście
  • bilet rodzinny (2 dzieci + rodzice) – 18,00 zł brutto/ wejście
  • bilet na Kartę Dużej Rodziny – 4,00 zł brutto/ wejście
  • karnet: 10 wejść normalny: 70,00 zł brutto, ulgowy: 50,00 zł brutto
  • karnet: 20 wejść normalny: 130,00 zł brutto, ulgowy: 80,00 zł brutto
  • wypożyczenie jednej pary łyżew na jedno wejście na lodowisko - 7,00 zł brutto
  • wypożyczenie jednej pary łyżew na jedno wejście na lodowisko w ramach zajęć lekcyjnych – 4,00 zł brutto