Urząd Miasta i Gminy Olkusz

Ułatwienia

Menu Główne

Artykuły:

Już 14. Lipca przez Gminę Olkusz przejedzie peleton 73. Tour de Pologne. Kolarze przejadą przez serce Srebrnego Grodu - olkuską starówkę. Zachęcamy do wspólnego kibicowania na trasie przejazdu oraz uczestniczenia w atrakcjach przygotowanych na rynku przez Miejski Ośrodek Kultury, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz Urząd Miasta i Gminy w Olkuszu.

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olkuszu zachęca do korzystania z przygotowanej oferty wakacyjnej.

W całej Polsce panuje wysoka temperatura, miejscami przekraczająca 30 stopni. W najbliższych dniach ma być jeszcze bardziej gorąco. Najbliższe godziny okażą się pogodne i gorące. Synoptycy przewidują, że temperatura w Polsce wzrośnie znacznie ponad 30 st. C. Choć wysoka temperatura i prażące słońce doskwierają wszystkim, jest pewna grupa ludzi, dla której są one najbardziej dotkliwe. Upalne dni są najtrudniejsze dla osób mających problemy z układem krążenia i takich, które cierpią na choroby układu oddechowego.

Porządek obrad XIX sesji Rady Miejskiej w Olkuszu w dniu 28 czerwca 2016 roku – godz.15.30

Po raz kolejny Olkusz odwiedziła grupa z zaprzyjaźnionego Schwalbach am Taunus. 30-osobowa delegacja przez niespełna tydzień wspólnie z olkuszanami realizowała specjalnie przygotowany program, podczas którego partnerzy zwierzali nasze miasto, Małopolskę i Śląsk. Tegoroczna wizyta przypada na rok jubileuszowy 25. Rocznicy podpisania Polsko-Niemieckiego Traktatu o Dobrym Sąsiedztwie i Przyjaznej Współpracy.

24 czerwca był jednym z najbardziej radosnych dni dla uczniów w całej Polsce. W piątek zakończyli oni rok szkolny. Jak co roku w gminie Olkusz, uroczyste obchody odbyły się w szkole, której uczniowie szczycili się najlepszymi wynikami testów. W tym roku wyróżniona została Szkoła Podstawowa w Zawadzie. Jej podopieczne wykazały się najlepszą wiedzą w testach szóstoklasistów. Zakończenie roku szkolnego było okazją do złożenia gratulacji za osiągnięcia minionego roku oraz życzeń wakacyjnych.

Remont obiektów na Czarnej Górze dobiega końca. Amatorzy aktywnych form spędzania wolnego czasu mogą już korzystać z boiska wielofunkcyjnego, którego nawierzchnia została całkowicie zregenerowana. Nową jakość zyskała również nawierzchnia boiska bocznego. Obiekty te są dostępne bezpłatnie. Ostatnie prace trwają natomiast na dużym basenie, który już niedługo powinien zostać napełniony wodą.

Dobiega końca kolejna kadencja zarządu Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji sp. z o.o. w Olkuszu. 21 czerwca Rada Nadzorcza spółki zadecyduje o tym, czy w następnych latach Wodociągami będzie kierował ten sam skład osobowy jak dotychczas.

 

Wykaz punktów do głosowania  w Budżecie Obywatelskim na rok 2017

Corocznym obowiązkiem Burmistrza Miasta i Gminy Olkusz jest przedstawienie sprawozdań z wykonania budżetu poprzedniego roku. Sprawozdanie przekazywane jest do oceny Regionalnej Izby Obrachunkowej oraz Komisji Rewizyjnej. Rada Miejska, po analizie opinii tych organów, udziela (bądź odmawia udzielenia) absolutorium z wykonania budżetu. 14 czerwca 2016 r. Rada Miejska w Olkuszu podjęła uchwałę w sprawie absolutorium z tytułu wykonania budżetu Miasta i Gminy Olkusz za rok 2015.

Urząd Miasta i Gminy w Olkuszu ogłasza nabór na wolne stanowisko urzędnicze - Podinspektor Wydziału Drogowo – Inwestycyjnego - pełny etat.

Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Krakowie przekazała wstępną informację o wynikach egzaminu gimnazjalnego w 2016 roku. Prezentujemy wyniki dla gimnazjów, których organem prowadzącym jest Gmina Olkusz. W zestawieniach została również zawarta informacja dotycząca średnich wyników w gminie, powiecie oraz województwie małopolskim. Kilka miesięcy temu uczniowie zmierzyli się z zestawami zadań z: języka polskiego, matematyki, historii i WOS-u, przedmiotów przyrodniczych, a także z języków nowożytnych na poziomie podstawowym i rozszerzonym– angielskiego, niemieckiego, francuskiego i rosyjskiego.

Wiele atrakcji czeka na uczestników 12. Turnieju Rycerskiego na zamku w Rabsztynie, który odbędzie się w sobotę 2 lipca. Patronat honorowy nad Turniejem objął Burmistrz Miasta i Gminy Olkusz Roman Piaśnik.

Nasi seniorzy mogą już zgłaszać się po uprawniające do wielu zniżek Karty Seniora. Gmina Olkusz przystąpiła do programu Ogólnopolska Karta Seniora, dzięki czemu wszyscy mieszkańcy, którzy ukończyli 60 rok życia i przystąpią do programu, otrzymają bezpłatne i bezterminowe karty honorowane w przeszło 300 miejscach w całym kraju. Program lojalnościowy to również wyjście naprzeciw olkuskim przedsiębiorcom. Uczestnictwo Gminy Olkusz w tym programie to wynik porozumienia pomiędzy burmistrzem Olkusza Romanem Piaśnikiem oraz prezesem Stowarzyszenia Manko - Łukaszem Salwarowskim. Wzajemna współpraca jest efektem starań olkuskiej Gminnej Rady Seniorów, która powstała pod koniec ubiegłego roku. Przystąpienie do programu OKS gwarantuje olkuskim seniorom możliwość wydawania lokalnej mutacji „Głosu seniora” – gazety sprofilowanej na czytelnika w dojrzałym wieku, z uwzględnieniem miejscowej problematyki.