Urząd Miasta i Gminy Olkusz

Ułatwienia

Menu Główne

Artykuły:

Porządek obrad XVIII sesji Rady Miejskiej w Olkuszu w dniu 14 czerwca  2016 roku – godz.15.30

Prawie pięćset dzieci wzięło udział w Czytaniu Dzieciom pod hasłem „Czarodziejskie baśnie”, które od 30 maja do 2 czerwca 2016 r. odbyło się w olkuskiej Bibliotece. Wydarzenie zorganizowane zostało przez olkuską Bibliotekę oraz Stowarzyszenie na Rzecz Zrównoważonego Rozwoju Społeczno-Gospodarczego „KLUCZ” w ramach zadania „Działania czytelniczo-teatralne Olkusza”, dofinansowanego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach projektu „Promocja literatury i czytelnictwa: Partnerstwo publiczno-społeczne”. Honorowy patronat nad imprezą objął Burmistrz Miasta i Gminy w Olkuszu.

Już w najbliższą sobotę 11 czerwca od godziny 10.00 zapraszamy wszystkie dzieci wraz z rodzicami na „Wielkie Święto Biblioteki” – imprezę na olkuskim Rynku (lub w przypadku niepogody w MOK w Olkuszu), w czasie której będzie można wziąć udział m. in. w koncercie piosenki dziecięcej Moniki Korpusik, teatrze interaktywnym w wykonaniu aktorów Teatru Zagłębia w Sosnowcu i animacjach prowadzonych przez Stację Event na płycie Rynku pod hasłem "Wielki bal na zamku".

Porządek obrad XVII sesji Rady Miejskiej w Olkuszu w dniu 31 maja 2016 roku – godz. 15.30

Dobiega końca kadencja Zarządu Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji sp. z o. o. w Olkuszu. Należy przyznać, że w tym czasie realizowany był ogromny projekt inwestycyjny. Jakim jednak kosztem? Prognozy wskazują na to, że w przyszłym roku ceny wody i ścieków znów będą wyższe. Z sygnałów, które do mnie docierają wnioskuję, że instytucja ta utraciła Państwa – Mieszkańców – zaufanie. Jego odbudowa będzie możliwa wyłącznie dzięki lepszej współpracy z PWiK sp. z o.o. W związku z tym zmiany w Zarządzie spółki wydają się niezbędne.

W pierwszy weekend czerwca centralny plac Srebrnego Miasta stał się miejscem wspólnej zabawy mieszkańców. Pierwszy dzień Dni Olkusza 2016 uświetnił występ zespołu happysad, zaś drugiego dnia publiczność rozgrzewali Kuba Molęda oraz Beata Kozidrak z zespołem Bajm.

Od kilku tygodni prowadzony jest remont basenu, brodzików i boisk do gry w Ośrodku Sportowo-Wypoczynkowym „Czarna Góra”. Planowo prace zakończą się przed rozpoczęciem sezonu, dzięki czemu tego lata mieszkańcy będą mogli korzystać z w pełni funkcjonalnego obiektu.

18 maja 2016 r. Olkusz odwiedził Ambasador Republiki Austrii dr Thomas M. Buchsbaum. W Srebrnym Mieście spędził kilka godzin, spotykając się z władzami samorządowymi gminy Olkusz, powiatu olkuskiego, województwa małopolskiego, przedstawicielami I Liceum Ogólnokształcącego oraz Kuratorium Oświaty.

W czasie ostatniej sesji Rady Miejskiej w Olkuszu zapadła decyzja dotycząca wystąpienia Gminy Olkusz ze Związku Komunalnego Gmin „Komunikacja Międzygminna”. Oznacza to w praktyce, że Gmina Olkusz od nowego roku zajmie się organizowaniem transportu zbiorowego na terenie miasta oraz sołectw. Wykonane analizy dowodzą, że dzięki tej decyzji komunikacja miejska będzie nawet o 1 mln zł tańsza, zachowując jednocześnie przynajmniej obecną jakość usług.

21 maja 2016 r. o godzinie 18.00 w olkuskim Centrum Kultury odbyła się gala nagrody „Trojak Olkuski” dla przedsiębiorców. Statuetki w pierwszej edycji przyznał Burmistrz Miasta i Gminy Olkusz Roman Piaśnik. Kapituła konkursu postanowiła odznaczyć dwa przedsiębiorstwa: nagrodę Trojak Olkuski 2015 otrzymała firma Intermag sp. z o.o. z Olkusza , a specjalnym wyróżnieniem – Srebrnym Trojakiem Olkuskim 2015 – uhonorowano firmę IMI Hydronic Engineering sp. z o.o. z Olewina.

Nawet deszczowa pogoda nie przeszkodziła przeszło stu uczestnikom sobotniej akcji „Poznaj Olkusz” w zwiedzaniu naszego miasta i poznawaniu jego atrakcji oraz zabytków.

Burmistrz Miasta i Gminy Olkusz Roman Piaśnik zachęca mieszkańców Miasta i Gminy Olkusz do wyrażenia uwag i opinii na temat II edycji Budżetu Obywatelskiego Olkusza 2016 oraz propozycji zmian zasad organizacji III edycji Budżetu Obywatelskiego Olkusza 2017. Link do ankiety internetowej: http://bit.ly/1PeASSW lub  www.obywatelski.umig.olkusz.pl. Internetowa sonda potrwa do 10 czerwca. W budynku Urzędu odbędą się również dwa spotkania konsultacyjne: 6 czerwca 2016 r. o godz. 15.30 z przedstawicielami jednostek pomocniczych gminy Olkusz oraz 8 czerwca 2016 r. o godzinie 17.00 spotkanie z mieszkańcami Miasta i Gminy Olkusz.

W holu olkuskiego magistratu można oglądać ciekawą wystawę fotografii autorstwa Jakuba Krawczyka zatytułowaną „Barwy Jurajskich Nocy”. Wystawa będzie prezentowana do 20 czerwca. Można ją oglądać w godzinach pracy Urzędu Miasta i Gminy.

Już w najbliższy piątek, 20 maja, na hali MOSiR w Olkuszu  rozpocznie się olkuskie święto szczypiorniaka - VIII Memoriał Juliana Kazibuta.