Urząd Miasta i Gminy Olkusz

Ułatwienia

Menu Główne

Artykuły:

Zachęcamy wszystkich mieszkańców Olkusza, amatorsko zajmujących się fotografią do udziału w konkursie fotograficznym „Kultura łączy”

Dzięki skuteczności w pozyskiwaniu środków zewnętrznych, w Olkuszu realizowane są inwestycje drogowe o wartości wielu milionów złotych. Z końcem maja odebrane zostały prace związane  z modernizacją ul. Sienkiewicza, a w sierpniu  zakończona została przebudowa ul. Rataja.

Pod pomnikiem „Poległym za Ojczyznę i pomordowanym przez faszystów 1939-1945” w Parku Miejskim

Zgodnie z uchwałą Rady Miejskiej w Olkuszu w sprawie ustalenia stref płatnego parkowania niestrzeżonego, wysokości opłat za postój pojazdów samochodowych na drogach publicznych w strefie płatnego parkowania niestrzeżonego oraz określenia wysokości i sposobu pobierania opłat dodatkowych, od dnia 1 WRZEŚNIA 2020R. STREFA PŁATNEGO PARKOWANIA BĘDZIE ROZSZERZONA O ULICĘ GÓRNICZĄ. 

W sobotę 1 sierpnia olkuski rynek zamienił się w plenerowe studio wakacyjnego programu „Skarby Małopolski”

 
Szanowni Państwo,
Dyrektorzy, Nauczyciele, Wychowawcy, Drodzy Uczniowie i Rodzice,
 
Z okazji rozpoczynającego się nowego roku szkolnego 2020/2021 w tym wyjątkowym czasie, pragnę złożyć wszystkim uczniom, nauczycielom i całej szkolnej społeczności, życzenia spokojnej pracy, wytrwałości, wielu sukcesów zarówno w pracy pedagogicznej, jak i uczniowskiej.
Drodzy Uczniowie, w szkole spędzacie najważniejsze lata Waszego życia. Jest to czas, kiedy zdobywacie wiedzę i pracujecie nad własną osobowością. Życzę Wam energii i zapału w kolejnych etapach edukacji oraz kształtowaniu własnych charakterów.
Nauczycielom i pracownikom oświaty życzę, aby zaangażowanie w nauczaniu i wychowaniu było źródłem satysfakcji i spełnienia zawodowego. Życzę Państwu uznania i wdzięczności społecznej.
Rodzicom życzę spokojnego roku szkolnego uwieńczonego sukcesami Państwa dzieci.
Niech rozpoczynający się rok szkolny będzie czasem umacniającym poczucie, że szkoła to nie tylko miejsce pracy i nauki, ale także miejsce poznawania i odkrywania świata, kształtowania relacji międzyludzkich i wartościowych postaw, a także rozwijania pasji i zainteresowań.
 
Roman Piaśnik
Burmistrz Miasta i Gminy Olkusz

Dobiegają końca prace na zamku w Rabsztynie.

Olkuska Biblioteka otrzymała dofinansowanie w ramach programu Partnerstwo dla książki 2020 na zadanie: II Olkuski Festiwal u(MOC)nieni Literaturą on-line.

Nabory na wolne stanowiska urzędnicze w Wydziale Drogowo-Inwestycyjnym Urzędu Miasta i Gminy w Olkuszu

W odpowiedzi na interpelację radnych Pana Łukasza Kmity, Pana Przemysława Kwiatkowskiego i Pana Zbigniewa Stacha z dnia 30 lipca 2020 r. wyjaśniam, co następuje:

 

1 sierpnia, punktualnie o godzinie 17:00, w 76. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego w całej Polsce zawyły syreny. Na ulicach miast zatrzymywały się samochody, a ludzie przystawali na chodnikach. W ten sposób oddawano cześć bohaterom walczącym o wyzwolenie stolicy w 1944 roku. Olkuszanie spotkali się również na Starym Cmentarzu, gdzie złożyli hołd poległym w wydarzeniach, które zapoczątkowała symboliczna Godzina W.

Ochotnicza Straż Pożarna w Olkuszu, jako jedna z dwóch w powiecie olkuskim otrzymała z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego specjalny namiot

Komitet Rewitalizacji Olkusza w dniu 28.07.2020 r. podjął uchwałę w sprawie przyjęcia zbiorczego raportu monitorującego realizację Gminnego Programu Rewitalizacji Olkusza na lata 2016-2026 za rok 2019 r.

 

Uchwała_nr_1_2020_KR_z_dn_28_07_2020_ws_przyjęcia_zbiorczego_raportu_monitorującego_realizacje_GPR_Olkusza_za_2019r.pdf

Protokół z podjęcia uchwały nr 1/2020 KR z dn.28.07.2020r.pdf

 

Pani Janina Bejgier-Kocjan, z domu Karcz, urodziła się dokładnie 100 lat temu. Niestety, z uwagi na panującą epidemię koronawirusa, solenizantki osobiście nie mogli odwiedzić przedstawiciele Gminy. Przygotowany specjalnie na tę okoliczność list gratulacyjny oraz bukiet kwiatów z życzeniami od władz miasta przekaże rodzina.