Urząd Miasta i Gminy Olkusz

Ułatwienia

Menu Główne

Artykuły:

Woda - komunikatOlkuski Sanepid wydał w poniedziałek decyzję, w której stwierdzono brak przydatności wody do spożycia w ciągu publicznym SUW Olkusz. Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny nakazał Przedsiębiorstwu Wodociągów i Kanalizacji w Olkuszu natychmiastowe działania naprawcze, informacyjne oraz zapewnienie odbiorcom wody przydatnej do spożycia przez ludzi, a także poinformowanie o punktach jej odbioru.

Komunikat - wodaKomunikat Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Olkuszu. Woda w miejscowościach gmin: Olkusz, Klucze, Bolesław oraz w mieście Bukowno nie nadaje się do spożycia do ludzi. Komunikat obowiązuje do odwołania.
Decyzja Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Olkuszu stwierdzająca brak przydatności wody do spożycia.

Nagrodzeni Cordis NobilisW sobotę 6 lutego w sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury odbyło się spotkanie noworoczne, którego najważniejszym punktem była gala Cordis Nobilis, w czasie której Burmistrz Roman Piaśnik wręczył nagrody Szlachetnych Serc tym osobom oraz organizacjom, które wyróżniają się swoją aktywną i bezinteresowną pracą na rzecz innych.

Łukasz KmitaŁukasz Kmita złożył rezygnację ze stanowiska przewodniczącego Związku Komunalnego Gmin „Komunikacja Międzygminna". Dotychczasowy szef olkuskiej komunikacji nie będzie pełnił swoich obowiązków od piątku, 5 lutego . Jak wyjaśnia burmistrz, rezygnacja ma związek z osobistymi planami zawodowymi Łukasza Kmity.

logo 1%Rozliczając deklaracje podatkowe warto pamiętać o możliwości przekazania 1% podatku dochodowego na rzecz wybranej organizacji pożytku publicznego (OPP). Jest to wyjątkowa szansa, aby pomóc tym, którzy angażują się w działalność na rzecz innych. Prezentujemy listę organizacji oraz osób potrzebujących z terenu Gminy Olkusz.

Zwołana na wniosek grupy radnych sesja miała przynieść zmiany w prezydium Rady Miejskiej. Ostatecznie odwołano przewodniczącą Małgorzatę Bień, ale nie rozstrzygnięto, kto ją zastąpi.

Koncert 2 plus6 lutego, o g. 18.00, w galerii BWA w Olkuszu wystąpią Grzegorz Rogala (puzon) i Frank Parker (perkusja, instrumenty elektroniczne). Zapraszamy!

Bilety – normalny: 15 zł, ulgowy (emeryci, dzieci i młodzież ucząca się): 10 zł