Urząd Miasta i Gminy Olkusz

Ułatwienia

Menu Główne

Artykuły:

Sobotni spacer „Śladami niepodległości” zorganizowany z okazji 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę zakończył tegoroczny cykl bezpłatnych „Olkuskich Spacerów Historycznych 2018” zorganizowanych przez Urząd Miasta i Gminy w Olkuszu we współpracy z partnerami.

Zainteresowani mogą już składać wnioski – propozycje kandydatów do X edycji Nagrody dla Osób Działających Na Rzecz Dobra Innych „Cordis Nobilis”.

Nagrody Cordis Nobilis przyznawane są w celu szczególnego docenienia i wyróżnienia osób i organizacji związanych z Olkuszem, które działają na rzecz innych osób.

Mieszkańcy odwiedzający kino Zbyszek oraz korzystający z bogatej oferty Miejskiego Ośrodka Kultury w Olkuszu oraz Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej z pewnością zauważyli, jak bardzo zmienił się plac przy ulicy Nullo w Olkuszu. Zakończona rewitalizacja tego terenu była jednym z punktów większego projektu o wartości blisko 3 milionów złotych.

Loga

URZĄD MARSZAŁKOWSKI WOJEWÓDZTWA MAŁOPOLSKIEGO

oraz URZĄD MIASTA I GMINY W OLKUSZU

ZAPRASZAJĄ

 mieszkańców Gminy Olkusz
 na konsultacje z tematyki pozyskiwania dotacji
z Funduszy Europejskich

termin dyżuru:

9 listopada 2018 roku (piątek)

godz. 11.30-14.00

miejsce:

Urząd Miasta i Gminy w Olkuszu, Rynek 1,

Pokój nr 101 – mała sala konferencyjna

 

 

 

Zapraszamy osoby oraz instytucje zainteresowane:

- preferencyjnymi pożyczkami na otwarcie i rozwój działalności gospodarczej,

- dotacjami na rozpoczęcie i rozwój działalności gospodarczej,

- pozostałymi możliwościami wsparcia z Funduszy Europejskich na lata 2014-2020.

W Gminie Olkusz realizowanych jest obecnie pięć projektów w ramach Gminnego Programu Rewitalizacji. Obejmują one łącznie 15 zadań, które odmienią wiele części Srebrnego Miasta. Największymi z nich są generalna modernizacja stadionu na Czarnej Górze oraz Dolinki na Osiedlu Młodych. Ich wartość to ponad 26 milionów złotych, z czego 17,5 miliona pochodzi z dofinansowania.

Jeśli ktoś chce poznać historię mieszkańców Olkusza, którzy zasłużyli się w dziele odzyskania niepodległości oraz związanych z nimi miejsc, powinien wybrać się na spacer historyczny „Śladami Niepodległości”, który odbędzie się w najbliższą sobotę 10 listopada. Uczestników spaceru zapraszamy o godz. 10.00 do Punktu Informacji Turystycznej MSiT (ul. Floriańska 8), gdzie rozpocznie się spacer historyczny śladami dawnych fotografii i miejsc związanych z odzyskaniem niepodległości w Olkuszu. Wszyscy uczestnicy spaceru otrzymają bezpłatnie okolicznościowe ulotki, w których opisane są wydarzenia lat 1914-18 w Olkuszu i na ziemi olkuskiej. 

4 listopada 2018 roku odbyła się druga tura wyborów na burmistrza Miasta i Gminy Olkusz. Największe zaufanie wyborców uzyskał - ponownie ubiegający się o ten urząd - Roman Piaśnik, który uzyskał 11 731 głosów. Jego konkurent - Łukasz Kmita - zdobył 8 519 głosów.